Skocz do zawartości

wypełnienie zaswiadczenia o vat


damdi

Rekomendowane odpowiedzi

Są konstrukcyjnie oddzielone.

Ale otwarte.

 

3) pojazdów samochodowych, które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cubitus

    19

  • DARIO64

    9

  • adam1501

    8

  • danielg539

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

No to moje facetowi odrzucą bo wpisałem VAT 1....

 

Nie odrzucą bo sami nie wiedzą jak ma być poprawnie (nie obrażając ich) a może się mylę, wpiszą tak jak Ty tylko za na następnym OBT na innej SKP wyjdzie niezgodność danych w DR ze stanem faktycznym, miałem już tak kilka razy na okresowym że zamiast np. Vat-3 było wpisane Vat-1. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pracuje na stacji okręgowej także mam coraz więcej rożnych przypadków.... Staram się zdobywać wiedze gdzie się da bo teoria a praktyka... Wiadomo.

Tak się zapytam : Ty na tej okręgówce sam pracujesz? Nie masz zmiennika ? Przecież po jednym takim zaświadczeniu możesz stracić uprawnienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nas dwóch . Ale tutaj akurat sam byłem. Popełniłem taski bład tylko raz.... :sad: . Macie jakiś sposób zeby to cofnąc?? Zrobilem to tylko przy tej wywrotce. Przy busie Mercedes sprinter - blaszak już nie. Była to konstrukcja zamknięta z dwoma siedzeniami i ścianą z tyłu więc VAT 1.

 

[ Dodano: 09-07-2010, 22:02 ]

aha i ten mercedes miał wpisany podrodzaj - wielozadaniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była to konstrukcja zamknięta z dwoma siedzeniami i ścianą z tyłu więc VAT 1.

Czy Ty zajrzałeś do Dz.U. 90 z 2005 poz 759 art. 86 jak wspominali koledzy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem więc dlatego się pytam jeszcze dodatkowo czy w przypadku tego sprintera również nie było błędu bo wciąz nie jestem pewien. To był blaszak o dopuszczalnej masie dokładnie 3460 kg. Można powiedzieć że klasyk bo takich pełno. Dwa siedzenia , za nimi fabryczna blacha i dalej zamknięta przestrzeń ładunkowa (drzwi przesuwne z boku plus dwójka drzwi tył). Co do tej wywrotki to był to dokladnie IVECO DAILY - kabina oddzielona od części ładunkowej.

 

To forum chyba jest po to żeby szukać rady i pomocy a jak widać jestem początkujący.

Ciekaw jestem czy co niektórzy byli też tacy cwani na początku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa siedzenia , za nimi fabryczna blacha

Przepraszam, przeczytałem Twój post opacznie i wyszło mi, że ma dwa rzędy siedzeń a nie dwa siedzenia (w jednym rzędzie) jak napisałeś, w takim przypadku oczywiście VAT 1, natomiast skrzynia odkryta to VAT 3. Przepraszam raz jeszcze.

To forum chyba jest po to żeby szukać rady i pomocy a jak widać jestem początkujący.

Ciekaw jestem czy co niektórzy byli też tacy cwani na początku.....

Nie bierz Tego personalnie, oczywiście że staramy się pomóc ale poprzez myślenie a nie na zasadzie, tak bo tak tam napisali, powiedzieli itp. Jeżeli połączysz nasze rady z przepisami i wyciągniesz odpowiednie wnioski będziesz na dobrej drodze, najważniejsze w naszym fachu jest samodzielne myślenie. Nie zniechęcaj się i nadal pytaj a na pewno odnajdziesz się w tym fachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie powiem szczerze przeraża mnie w sumie ten VAT i nabijanie numerów VIN....

 

Za pomoc naturalnie bardzo Wam wszystkim dziękuję :-D. Ostatnio miałem zabawnego i zarazem bezczelnego klienta 3 osiową ciężarówką. Palił głupa i do sprawdzenia nie chciał osi opuścić wleczonej (3 oś). Powiedział że po co jak i tak z nią najczęściej podniesioną jeździ... Ludzie mają wyobraźnię co ?? Naturalnie oś prawie zero hamowania i wycieki powietrza z układu - NEGATYW :-P .

 

Mam jeszcze jedno pytanie... VAT 2 w sumie dopasowuje się do jakiego auta ??? Czy np. do pikup-a ?? 5 miejsc i skrzynia ?? Jak NIssan Navara??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeraża mnie w sumie ten VAT i nabijanie numerów VIN....

W kwestii wyjaśnienia: VIN nabija producent. Ty możesz nabić co najwyżej numer nadwozia lub ramy. To ważne żeby nie mylić pojęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie... VAT 2 w sumie dopasowuje się do jakiego auta ???

Pojazd który ma więcej niż jeden rzędy siedzeń i przegrodę, tak jak VAT 1 tylko więcej rzędów siedzeń i przestrzeń bagażowa ma być większa od pasażerskiej tak w ultra szybkim skrócie "... pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona po podłodze od najdalej wysuniętego punktu podłogi pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę pomiędzy podłogą a sufitem do tylnej krawędzi podłogi, przekracza 50 % długości pojazdu; dla obliczenia proporcji, o której mowa w zdaniu poprzednim, długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków..." za wspominany, dziennikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i ten mercedes miał wpisany podrodzaj - wielozadaniowy

 

Aha - a gdzie miał wpisany???

 

VAT 2 w sumie dopasowuje się do jakiego auta ??? Czy np. do pikup-a ??

 

pick-up to vat 3 lub vat 4

 

Ale otwarte.

 

3) pojazdów samochodowych, które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków;

 

Ale konstrukcyjnie oddzielone :) to jest kwestia interpretacji ja piszę 4 ale obie wersje są wporzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie powiem szczerze przeraża mnie w sumie ten VAT i nabijanie numerów VIN....

 

Za pomoc naturalnie bardzo Wam wszystkim dziękuję :-D . Ostatnio miałem zabawnego i zarazem bezczelnego klienta 3 osiową ciężarówką. Palił głupa i do sprawdzenia nie chciał osi opuścić wleczonej (3 oś). Powiedział że po co jak i tak z nią najczęściej podniesioną jeździ... Ludzie mają wyobraźnię co ?? Naturalnie oś prawie zero hamowania i wycieki powietrza z układu - NEGATYW :-P .

 

Mam jeszcze jedno pytanie... VAT 2 w sumie dopasowuje się do jakiego auta ??? Czy np. do pikup-a ?? 5 miejsc i skrzynia ?? Jak NIssan Navara??

 

Kolego pogadaj ze swoim zmiennikiem niech ci trochę podpowie bo będziesz miał wtopę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A VAT 2 w sumie to jakie rodzaje nadwozia ? Tak najprościej mówiąc... :razz:

Najprościej jak się da: blaszak z więcej niż jednym rzędem siedzeń i mający przegrodę, który spełnia ten zapis: "...2) pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona po podłodze od najdalej wysuniętego punktu podłogi pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę pomiędzy podłogą a sufitem do tylnej krawędzi podłogi, przekracza 50 % długości pojazdu; dla obliczenia proporcji, o której mowa w zdaniu poprzednim, długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków;..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jak się da: blaszak z więcej niż jednym rzędem siedzeń i mający przegrodę, który spełnia ten zapis: "...2) pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona po podłodze od najdalej wysuniętego punktu podłogi pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę pomiędzy podłogą a sufitem do tylnej krawędzi podłogi, przekracza 50 % długości pojazdu; dla obliczenia proporcji, o której mowa w zdaniu poprzednim, długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków;..."

 

Przepis przepisem a w praktyce taki pojazd nigdy nie został wyprodukowany. Jak już taki pojazd spotkałem to miał przesuniętą ścianę lub inne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak podsumowując to widzę że głównie spotyka się VAT 1 (np. merc sprinter lub seicento van) lub Vat 3 i vat 4 (tutaj ta nieszczęsna wywrotka iveco 3,5 tony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakiś zabytek ??? Lublin to dla mnie historia. Chociaż ostatnio czytałem że jakaś polska rodzinnka przejeła fabryke od Daewoo FSO i będą je robić od nowa w lepszej formie. Ma być w cenie około 70 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kolego historia , Lublin -III to rok produkcji 2002. Ale tak prawdę mówiąc mają zbytnio nie udane silniki. Są to silniki Andrychowskie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakiś zabytek ???

Żaden zabytek,zrobili wersję przedłużaną w środkowej części ,cały trik polegał na tym że wejście przesuwne było częścią przegrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lublin jest podrasowanym żukiem ;). Miałem na przeglądzie ostatnio Nysę.... Wózek miał swój wiek ale bardzo zadbany. Hamulce lepsze od VW Transportera a na ukladzie kierowniczym zero luzów, resory itp całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis przepisem a w praktyce taki pojazd nigdy nie został wyprodukowany

Został ,jest wersja Lublina która spełnia VAT 2

 

 

Całkiem możliwe ale kolejnych samochodów chyba już nie wymienisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.