Skocz do zawartości

wypełnienie zaswiadczenia o vat


damdi

Rekomendowane odpowiedzi

kolejnych samochodów chyba już nie wymienisz...

Mógłby się jeszcze zmieścić Sprinter lub LT w wersji MAX ale nie kojarzę żeby były robione w oryginale z dwoma rzędami siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cubitus

    19

  • DARIO64

    9

  • adam1501

    8

  • danielg539

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dokładnie domin widziałem takiego najnowszego LT który był zrobiony na 6 osób. Przesunięta ściana grodziowa za drzwi przesuwne i dołożona kanapa na 3 osoby z pasami i zagłówkami nawet. Zrobione powiem szczerze z myslą i schludnie. Przeznaczenie dla firmy remontowo - budowlanej.

 

[ Dodano: 27-07-2010, 07:40 ]

i Co dla takiego VAT 2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od diagnosty, u mnie nie przejdzie ze względu na mocowanie siedzeń w podłodze (brak fabrycznych kotwiczeń siedzeń) i przesunięta ściana. Nikt nie zagwarantuje ze pojazd będzie bezpieczny podczas wypadku. Inna sprawa to jak skarbówka się upomni o podatek, właściciel stwierdzi: "on się nie zna i był na badaniu gdzie diagnosta stwierdził, że jest ok".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cubitus, tylko czy po zamontowaniu siedzeń w miejscach kwiczenia czy będzie spełniał warunek Vat-2?

 

Kilka aut widziałem po "dopasowaniu do przepisu" i najczęściej budziły zastrzeżenia montażu siedzeń z podłogą i oryginalność przegrody w większości wypadków przegroda wypadała w 1/3 długości bocznych suwanych drzwi jak przykładowy eksponat z Otomoto.pl reklamowy jako spełniający VAT-2. (ja miałbym zastrzeżenia) http://otomoto.pl/mercedes-vito-5-osobowy-vat-2-T1811361.html

 

 

i inne

http://allegro.pl/item1159484223_transit_90t350l_bezwypadkowy_salon_polska_6_osob.html

http://allegro.pl/item1163845011_ford_transit_ciezarowy_2_5_tdi_faktura_vat.html

vito3.jpg.44900e2f49e0be80b9e1ba95255d6a63.jpg

vito2.jpg.728a06ab242e8554e7f94b3da514b3d0.jpg

vito1.jpg.2f414de5ed816bd771d965ff685d0895.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merc jeszcze jeszcze... W miarę schludnie wygląda. Ale te Fordy to bym wywalił oba :razz: . Samoróbka jak cholera szczególnie ten niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te Fordy to bym wywalił oba

 

FORD TRANSIT 100L , 2000 r Zarejestrowany jako ciężarowy z VAT-2(można odliczać VAT z paliwa), sześcioosobowy z oryginalną lekką ścianą grodziową. Hak.Wymieniony pasek rozrządu z napinaczami . ( Na gwarancji ).Przegląd do 14 MAJA 2011 r.

 

Ktoś to "klepnął "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te Fordy to bym wywalił oba

 

FORD TRANSIT 100L , 2000 r Zarejestrowany jako ciężarowy z VAT-2(można odliczać VAT z paliwa), sześcioosobowy z oryginalną lekką ścianą grodziową. Hak.Wymieniony pasek rozrządu z napinaczami . ( Na gwarancji ).Przegląd do 14 MAJA 2011 r.

 

Ktoś to "klepnął "

Miałem coś podobnego.Podejrzewam ze klientowi tez ktoś "pomógł'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że wymagania wymiarowe na VAT-2 to one spełniają ( ten niebieski, ze względu na zamocowanie ściany grodziowej raczej nie powinien przejść) natomiast problemem jest sposób zamontowania foteli. W niebieskim jest źle na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

mam takie auto:

typ: ciężarowe,

przestrzeń do przewozu ładunków otwarta,

dopuszczalna ładowność poniżej 500kg (440kg),

dwa miejsca.

 

Na miejscowej OSKP odesłali mnie z kwitkiem jak poprosiłem o zaświadczenie, że auto spełnia VAT-3. Tłumaczyli, że musi mieć DŁ powyżej 500kg (wg mnie z "U. o podatku od towarów i usług" wcale to nie wynika)

 

Kto ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto to Suzuki Samurai

w dowodzie ma 2os, typ ciezarowy

 

2 drzwi i 2 fotele, z tylu odkryta paka, jak w pick-upach tyle ze dużo mniejsza i bez odstępu pomiędzy kabiną a paką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscowej OSKP odesłali mnie z kwitkiem jak poprosiłem o zaświadczenie, że auto spełnia VAT-3. Tłumaczyli, że musi mieć DŁ powyżej 500kg (wg mnie z "U. o podatku od towarów i usług" wcale to nie wynika)

Ktoś żyje jeszcze po staremu i nie przestawił się do nowych zapisów prawnych, które sławetny wzór Lisaka zlikwidowały i po zmianach dokonanych przez Dz.U. 90 z 2005r stał się historią a nowe przepisy nie uwzględniały już ładowności tylko inne wymienione w powyższym dzienniku składowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

na kolejnej OSKP wydali zaświadczenie, co prawda pomachałem im trochę teczką pełną wydruków ustaw, itp

 

ps. jestem szczęśliwym posiadaczem auta ciężarowego o masie własnej 900kg - chore przepisy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.