Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
sq100

Rejestracja busa

Polecane posty

sq100

Witam serdecznie ;-)

Od początku:

Kupiłem busa (skrzyniowy, chciałbym przerobić go na lawetę, jako że auto jest z Anglii to wiadomo kierownica przełożona, teraz tylko czekać na kolejkę w firmie przerabiającej;-)

Samochód będzie służył do przewozu samochodów z Niemiec (autolaweta + laweta).

Teraz powstaje pytanie czy jest jakaś możliwość żeby przy takim zestawie nie używać tachografu (czas jazdy wydłużyłby się bardzo ). Może rejestracja na specjalne jako pomoc drogowa? Samochodem nie jeżdżę sam, czasem jedzie znajomy. Jakie są Wasze propozycje, rozwiązania tego problemu ?

Pozdrawiam

markes30

Miałem coś odpowiedzieć ale to zbyt wiele "nieszczęść" na raz. Napiszę tylko - od takich klientów uchowaj nas Panie.

sq100
Miałem coś odpowiedzieć ale to zbyt wiele "nieszczęść" na raz. Napiszę tylko - od takich klientów uchowaj nas Panie.

Dlaczego ? Ktoś czegoś nie wie to od razu jest zły i broń Boże udzielić mu normalnej odpowiedzi tylko trzeba napisać głupotę bo samemu się nie wie ?

Póki jestem w trakcie przygotowań to mogę go bez problemu wyposażyć w niezbędne rzeczy dla pomocy drogowej potem może to być już jakiś problem

Pozdrawiam

duchu

Rejestracja pojazdu jako POMOC DROGOWA za dużo Ci nie pomoże - warto byś poczytał ustawę o transporcie drogowym

bohdang

Pojazdy "Pomocy drogowej" są wyłączone z obowiązku stosowania się do "rozporządzenia 561 UE" i "Ustawy o czasie pracy kierowców" jeśli poruszają się w obszarze o promieniu do 100km od siedziby firmy (przedsiębiorcy). Podlegają jednak ustawie o transporcie drogowym, jeśli ich DMC przekracza 3,5t.

blakop

A do tego jeśli są wykorzystywane do zwykłego transportu pojazdów... a nie do faktycznego usuwania pojazdów z miejsca wypadku.

sq100

Czyli tachograf i tak mnie czeka.. Szkoda

Piwa poleciały ;-) Dziękuje za pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.