Skocz do zawartości

FORD GALAXY ZABRANY DOWÓD ZA MMC PRZYCZEPY


KOTLET

Rekomendowane odpowiedzi

Ksero homologacji też nic nie da przecież masz właściwe wpisy w DR . Jak będzie łoś twardogłowy to i tak zabierze DR . W moim przypadku jedną nie trafna diagnozą pozbawił mnie zarobku , Postanowiłem że mu nie daruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • KOTLET

    25

  • abcs

    18

  • elliot

    11

  • DARIO64

    11

Top Posters In This Topic

Postanowiłem że mu nie daruje

 

Możesz się posiłkować takim pisemkiem

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/download.php?id=1529

Co prawda tak jest renówka, ale to jest analogia do innych marek. Podjedź na jakąś SKP niech diagnosta Ci skseruje stronę z katalogu ITS.

 

I proszę nie pakujmy wszystkich do jednego wora. I policjanci są różni i diagności a nawet kierowcy są i dobrzy i źli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą to trochę dziwna sprawa z tymi masami przyczep podanymi w ŚH. Dla przykładu ciągnik rolniczy Zetor Proxima 6441 4x4 (moc 45 kW, masa własna 3620-4200 kg) dopuszczalna masa ciagniętej przyczepy 40 000 kg :shock: . Z reguły ciagniki tej mocy miały DMC przyczepy 12-16 góra 20 t. Ciekawe na jakim wzniesieniu (spadku)drogi tak mały traktor poradzi sobie z taką wielka masą ::? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, raczej nietrudno go wyliczyć

 

Jest to raczej niemożliwe...

 

W DR O1 oznacza masę maksymalną, a F2 i F3 masy dopuszczalne

 

Jeżeli od tony gruszek odejmiesz pół tony gruszek to zostanie Ci pół tony śliwek? :lol:

 

Bogusław, coś mi się wydaje, że jadłeś ten sam rosół co Blakop ;)

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem :)

 

"w pokwitowaniu napisał " nieprawidłowe DMC przyczepy w odniesieniu do tabliczki znamionowej "

Przecież tego parametru nie ma tabliczce znamionowej.

 

No więc teraz równanko:

F3 (DMC zespołu pojazdów) mamy na tabliczce, odejmujemy od tego DMC pojazdu, które również jest na tabliczce i...... BINGO mamy DMC przyczepy :)

 

Chyba więc miałem rację?

;)

 

No proszę - od lat prowadzimy tu dysputę, że nie ma jak ustalić MMC przyczepy, bo de facto ustala to wyłącznie producent, a w praktyce najczęściej błędnie zamieniamy ten parametr z DMC przyczepy, co nie zawsze będzie oznaczać to samo.

A tu nagle Pan elliot mówi, że można to bez problemów obliczać... No brawo brawo :) Można powiedzieć, że to krok milowy w systemie badań technicznych - gratuluję! :)

 

Kolego Blakop, po raz kolejny proszę, czytaj ze zrozumieniem ..... i odstaw ten rosół niedzielny ;)

Nigdy nie mam problemu z odróżnieniem F1 od F2, czy też DMCP od O1, powiem więcej bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z różnic wynikających między parametrem F3, a adnotacją ZESPÓŁ ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)No więc teraz równanko:

F3 (DMC zespołu pojazdów) mamy na tabliczce, odejmujemy od tego DMC pojazdu, które również jest na tabliczce i...... BINGO mamy DMC przyczepy :)

 

Chyba więc miałem rację?

;)

 

No proszę - od lat prowadzimy tu dysputę, że nie ma jak ustalić MMC przyczepy, bo de facto ustala to wyłącznie producent, a w praktyce najczęściej błędnie zamieniamy ten parametr z DMC przyczepy, co nie zawsze będzie oznaczać to samo.

A tu nagle Pan elliot mówi, że można to bez problemów obliczać... No brawo brawo :) Można powiedzieć, że to krok milowy w systemie badań technicznych - gratuluję! :)

 

Kolego Blakop, po raz kolejny proszę, czytaj ze zrozumieniem ..... i odstaw ten rosół niedzielny ;)

Nigdy nie mam problemu z odróżnieniem F1 od F2, czy też DMCP od O1, powiem więcej bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z różnic wynikających między parametrem F3, a adnotacją ZESPÓŁ ;).

Coś mi się zdaje, że ty jadłeś rosół i on tobie zaszkodził

Przykład na twoje wyliczanki (z DR) ciągnik siodłowy (proszę nie czepiać się kilogramów):

Masa 7500 kg

F1;F2 - 18 000

F3- 40 000

Jaką naczepę może ciągnąć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ciągnąć naczepę - 32500

 

Nagrodę proszę przesłać i się nie pytać :D jest dobrze :D

Poproszę o doprecyzowanie czy jest to DMC przyczepy jaką może ciągnąć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to DMC a jeśli jest też tak na tabliczce (tzn 40000kg) to jest to również MMC :D

Na tabliczce może być wyższa MMC zestawu np: 44000 wtedy MMC jest 36500 a DMC 32500 kg. DMC musi byc zgodna również z naszymi przepisami w zależności od daty I rejestracji i danych na tabliczce znamionowej pojazdu.

 

Podaj dane z tabliczki, mase własna to wszystko się ustali:

Zbyt mało danych żeby się odnieść dosłownie do twojego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli naczepy o DMC 35 000 kg (pustej) ten ciągnik nie może ciągnąć

 

§ 3.

3. W przypadku pojazdu uczestniczącego w ruchu drogowym podstawą sprawdzenia wymagań, o których mowa w ust 1 i 2, są wartości rzeczywiste wymienionych mas.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że ty jadłeś rosół i on tobie zaszkodził

Przykład na twoje wyliczanki (z DR) ciągnik siodłowy (proszę nie czepiać się kilogramów):

Masa 7500 kg

F1;F2 - 18 000

F3- 40 000

Jaką naczepę może ciągnąć :?:

 

Koledzy już wyjaśnili.

Ale szczerze jestem zdziwiony, że pytasz o taką banalnie prostą kwestię?

Pracujesz na okręgówce, czy na podstawowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam ponownie dziś dostałem odpowiedź z policji w sprawie skargi za bezpodstawne zabrani DR. Zastępca naczelnika między innymi pisze " Uznanie rozbieżności pomiędzy danymi wskazanymi przez producenta , a zapisami w DR może nastąpić w przypadku ,gdy kierujący podczas kontroli będzie posiadał wyciąg z honologacji samochodu .... " Czyli wożenie ze sobą Ś H jest obowiązkowe ? wg KWP wrocław tak Oj coś czuje że zanosi się na większą batalie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Uznanie rozbieżności pomiędzy danymi wskazanymi przez producenta , a zapisami w DR

 

A skąd policja wie że są rozbieżności???

A może nie wiedzą jaka jest różnica pomiędzy mmc,a dmc i że zwykłe odejmowanie nie wystarczy by okreslić mmc przyczepy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznanie rozbieżności pomiędzy danymi wskazanymi przez producenta

 

A skąd policjant na drodze wie jakie to są dane fabryczne? Ma połączenie z katalogiem producenta ON-LINE ze swojego poloneza??!! I gdzie jest podstawa prawna na wożenie wyciągu ze sobą?!

 

Walcz człowieku - życzę Ci wytrwałości i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wiedza I nawet napisali o tym że MMC i DMC to nie to samo " " .......... w myśl & 3 pkt 4 -DMC ciągnionej przyczepy nie może przekroczyć mmc-przyczepy określonej dla tego pojazdu pErzez producenta " . w cytowanych przepisach ustawodawca wyraźnie podkreślił , że to producent pojazdu określa wymienione masy "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam szanowne grono . Dziś dodzwoniłem się do Ford Polska w sprawie odpisu homologacji , no i z zonk pani powiadomiła mnie ze niestety nie mogą wydać mi takiego wyciągu ponieważ auto zostało kupione w Niemczech i tylko ford w Niemczech może mi wydać odpis Ś H , Wieć pytanie czy niemieckie świadectwo homologacji będzie wiarygodne w tej sprawie ? czy policja nie podważy jego wiarygodności , w końcu zostało wydane na rynek niemiecki

 

[ Dodano: 10-06-2010, 10:05 ]

nie jestem pewny ale ..? e1*95\54*0024*08 wydaje mi się ze to jest nr śh . Za pomoc z góry serdecznie dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest nr europejskiej homologacji i nie jest wazne ,że będzie z Niemiec. A swoją drogą pani w fordzie jest od tego ,aby wystawić/oczywiście za opłatą/ odpis ze św. hom.Homologację dostaje grupa aut o tych samych parametrach techn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam ponownie , dzis dostałem ponowne pismo z policji w którym piszą " Nalezy podkreślić , iż producenci nie podają wartości mmc-przyczepy ponieważ jest to wartość dotycząca innego pojazdu , który ewentualnie może być z nim łączony . wartość tą oblicza się odejmując DMC zespołu pojazdów od wartości DMC pojazdu " itd Czy to prawda ? Ręce opadają , skargę będe musiał skierować chyba do komendy głównej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie jeszcze raz temat od początku :)

DZ.U 32(tekst jednolity)

 

7) maksymalnej masie ciągniętej - rozumie się przez to największą masę ciągniętą określoną przez producenta pojazdu

 

 

 

Oznaczenia kodów zastosowanych we wzorze dowodu rejestracyjnego

 

 

A numer rejestracyjny pojazdu,

B data pierwszej rejestracji pojazdu,

C dane dotyczące posiadacza dowodu rejestracyjnego i właściciela pojazdu obejmują wydruk następujących kodów i danych:

C.1.1 nazwisko lub nazwa posiadacza dowodu rejestracyjnego*),

C.1.2 numer PESEL lub REGON,

C.1.3 adres posiadacza dowodu rejestracyjnego,

C.2.1 nazwisko lub nazwa właściciela pojazdu,

C.2.2 numer PESEL lub REGON,

C.2.3 adres właściciela pojazdu,

D dane dotyczące pojazdu obejmują wydruk następujących kodów i danych:

D.1 marka pojazdu,

D.2 typ pojazdu:

- wariant, jeżeli występuje,

- wersja, jeżeli występuje,

D.3 model pojazdu,

E numer identyfikacyjny pojazdu (numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy),

F.1 maksymalna masa całkowita pojazdu**), wyłączając motocykle i motorowery (w kg),

F.2 dopuszczalna masa całkowita pojazdu (w kg),

F.3 dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów (w kg),

G masa własna pojazdu; w przypadku pojazdu ciągnącego innego niż kategoria M1 masa własna pojazdu obejmuje urządzenie sprzęgające (w kg),

H okres ważności dowodu, jeżeli występuje takie ograniczenie,

I data wydania dowodu rejestracyjnego,

J kategoria pojazdu,

K numer świadectwa homologacji typu pojazdu, jeżeli występuje,

L liczba osi,

O.1 maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem (w kg),

O.2 maksymalna masa całkowita przyczepy bez hamulca (w kg),

P.1 pojemność silnika (w cm3),

P.2 maksymalna moc netto silnika (w kW),

P.3 rodzaj paliwa,

Q stosunek mocy do masy własnej (w kW/kg); dotyczy motocykli i motorowerów,

S.1 liczba miejsc siedzących, włączając siedzenie kierowcy,

S.2 liczba miejsc stojących, jeżeli występuje.

 

Nalezy podkreślić , iż producenci nie podają wartości mmc-przyczepy ponieważ jest to wartość dotycząca innego pojazdu , który ewentualnie może być z nim łączony .

Podają w świadectwie homologacji i dotyczy TEGO pojazdu

wartość tą oblicza się odejmując DMC zespołu pojazdów od wartości DMC pojazdu

W omawianym przypadku jest to błędem

W DR O1 oznacza masę maksymalną, a F2 i F3 masy dopuszczalne

Jeżeli od tony gruszek odejmiesz pół tony gruszek to zostanie Ci pół tony śliwek?

No cóż policja chyba lubi śliwki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.