Skocz do zawartości

otwieranie skp


jacekxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam kilka pytań na temat otwierania SKP i bede wdzięczny za każda odpowiedź.

1. Czy sa jakieś ograniczenia prawne tzn. czy starosta czy inny urząd może sie nie zgodzic na taka inwestycję?

2. od czego zacząć papierkowe sprawy.

2.jesli ma budynek ktory chcialbym zaadoptować na SKP to kto ma zrobic taki projekt.

3. jakie firmy możecie polecic ktore zajmuje sie wyposażeniem SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak źle? napisz coś więcej bo lepiej wiedzieć wczesniej. z gory dziekuję

 

Nie uczciwa konkurencja, zdaje się... Prezenty o wartości ponad normatyw jakiejkolwiek logiki w sąsiednich skp. Bardzo pomocni i kompetentni urzędnicy ... Chwasty klienci, tak też tacy są. Chcesz jeszcze o coś zapytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi czy mozna na tym interesie jakos zarobic parę groszy.

Sam na miejscu musisz ocenić sytuację. Póki nie spróbujesz to się nie dowiesz czy dobrze ją oceniłeś ...Darmo business planów niestety nie robię. Są tez przyjemne strony nowej SKP Stały przyrost nowych klientów... Pytanie czy ich liczba w roku zapewni Ci jakiś poziom zadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam kilka pytań na temat otwierania SKP i bede wdzięczny za każda odpowiedź.

1. Czy sa jakieś ograniczenia prawne tzn. czy starosta czy inny urząd może sie nie zgodzic na taka inwestycję?

2. od czego zacząć papierkowe sprawy.

2.jesli ma budynek ktory chcialbym zaadoptować na SKP to kto ma zrobic taki projekt.

3. jakie firmy możecie polecic ktore zajmuje sie wyposażeniem SKP

 

ad.1 - jak uzgodnisz projekt czyli będzie wszystko zgodne z prawem budowlanym i decyzją o warunkach zabudowy tudzież planem zagospodarowania to nie mogą się nie zgodzić.

ad.2 - od sprawdzenia czy jest plan zagospodarowania przestrzennego a jeśli nie ma wystąpić z decyzją o WZiZT

ad.3. zależy jaki zakres adaptacji - można w ogóle bez projektu

ad.4. :-) zapraszam na PRV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Koledzy, nie chciałem otwierać nowego tematu, a moje pytanie jest następujące:

 

Ilu diagnostów i w jakim wymiarze musi być zatrudnionych na PSKP, aby dostać pozwolenie na prowadzeni działalności?

 

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi wraz z jakąś podstawą prawną:)

 

Pytałem u siebie w starostwie, i uzysakłem odpowiedź, że zarejestrowanych musi być 2, przy czym 1 na cały etat, natomiast drugi ich nie interesuje, może być nawet na 1/10 etatu...

 

Z góry dzięki za pomoc, mam nadzieje, że nie było tego jeszcze na forum.

 

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być 2, przy czym 1 na cały etat, natomiast drugi ich nie interesuje, może być nawet na 1/10 etatu...

 

To dość powszechna interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem u siebie w starostwie, i uzysakłem odpowiedź, że zarejestrowanych musi być 2, przy czym 1 na cały etat, natomiast drugi ich nie interesuje, może być nawet na 1/10 etatu...

Bo takie powinno być prawidłowe podejście, a resztę powinna załatwić inspekcja pracy(która w Polsce nic nie robi) w zależności od godzin pracy skp,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie powinno być prawidłowe podejście, a resztę powinna załatwić inspekcja pracy(która w Polsce nic nie robi) w zależności od godzin pracy skp,,,

 

No to macie wyjaśnienie PIP:

 

Zgodnie z art. 151 § 5 Kodeksu pracy w umowach o pracę pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy należy określić dopuszczalną liczbę godzin pracy, ponad określony w umowie wymiar czasu pracy, której przekroczenie będzie uprawniało pracownika do otrzymywania, oprócz „normalnego wynagrodzenia”, także dodatku jak za pracę w godzinach nadliczbowych.

Zgodnie z brzmieniem cytowanego przepisu określenie dopuszczalnej liczby godzin, której przekroczenie powoduje konieczność dodatkowego wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy dotyczy pracy ponad przyjęty w umowie o pracę wymiar czasu pracy. Nie ma prawnej możliwości przyjęcia, że dodatkowe wynagrodzenie przysługuje pracownikowi po przekroczeniu powszechnie obowiązujących norm czasu pracy. Przekroczenie takie powoduje bowiem pracę w godzinach nadliczbowych, za którą pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia w wysokości wynikającej z art. 1511 Kodeksu pracy. Zgodnie zatem z cytowanym art. 151 § 5 Kodeksu pracy zadaniem stron stosunku pracy jest ustalenie dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy dodatkowego wynagrodzenia za pracę ponad wymiar wynikający z umowy o pracę i poniżej powszechnie obowiązujących norm czasu pracy.

Paca pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ponad wymiar wynikający z umowy, ale w ramach ustalonego limitu uprawnia go jedynie do wynagrodzenia wynikającego z umowy o pracę. Po przekroczeniu limitu umownego pracownik nabywa za kolejne godziny pracy prawo do „normalnego wynagrodzenia” wraz z dodatkiem jak za pracę w godzinach nadliczbowych. Pamiętać należy jednak, że praca taka nie ma charakteru pracy w godzinach nadliczbowych, gdyż te wystąpią dopiero po przekroczeniu norm czasu pracy (8 godzin na dobę lub przeciętnie 40 godzin na tydzień).

Metody ustalania liczby godzin pracy po przekroczeniu, której pracownik oprócz normalnego wynagrodzenia otrzymywał będzie dodatek jak za pracę w godzinach nadliczbowych, uzależnione są od dziennego wymiaru czasu pracy w przyjętym systemie czasu pracy. Przykładowo dla pracownika zatrudnionego na 0,5 etatu powyższy limit godzin może być określony na kilka sposobów, ale musi się on mieścić pomiędzy 0,5 etatu, a pełnym etatem.

Pierwsza możliwość ustalenia powyższej liczby to odniesienie się do wielkości etatu, czyli zapisanie w umowie o pracę pracownika zatrudnionego na 0,5 etatu, że praca w wymiarze przekraczającym np. 0,6 etatu będzie uprawniała pracownika, oprócz normalnego wynagrodzenia, także do dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych.

 

http://www.pip.gov.pl/html/pl/porady/07063018.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co PIP miałaby robić coś więcej poza wydawaniem wyjaśnień ?
a gdyby tak na stronie nadzoru, TDT-u, ministerstwa znalazło się wyjaśnienie coś jak te PIP-owskie eh ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki za pomoc, mam nadzieje, że nie było tego jeszcze na forum.

Było :) Proszę bardzo :)

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=2193&postdays=0&postorder=asc&highlight=ilu+diagnost%F3w&start=30

 

Dzięki, za link, faktycznie było i to nawet szeroko:) już po zamieszczeniu swojego postu, znalazłem ten wątek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.