Skocz do zawartości

Naczepa TIR podrodzaj.


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za kilka dni zapowidział mi się klient z naczepą TIR sprowadzoną ze Szwecji i tak przez przyapadek otworzyłem tabelę z klasifikacją pojazdow i trochę się zamotalem,bo nie wiem jaki będzie podrodzaj owej naczepy(typowa "firana" ,tylne drzwi i konstrukcja kłonice i stelaż).Proszę o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj tłumaczenie DR. Mamy a właściwie nie mamy jeszcze tego problemu. Może być podrodzaj - platforma (jeżeli będzie brak drzwi). Nie zazdroszczę CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma ? - nie ma takiego podrodzaju.

 

W rozszerzonej wersji katalogu ITS (czyli np. w WK), gdzie pozycja 11 99 ma liczne "nazwowe" rozwinięcia jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "mirek-g" nie przejmuj się tak bardzo. W końcu to organ rejestrujący ma obowiązek (i to nawet w przypadku niewłaściwie użytego nazewnictwa) prawidłowo określić rodzaj, podrodzaj i przeznaczenie pojazdu w oparciu o klasyfikację zawartą w Katalogu ITS. Wynika to z treści par. 7, ust. 2, rozporządzenia MT w sprawie szczegół. czynności......... - Dz.U. nr137 z 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozszerzonej wersji katalogu ITS (czyli np. w WK), gdzie pozycja 11 99 ma liczne "nazwowe" rozwinięcia jest.

 

Niektóre z przyczep są nawet tak homologowane (platforma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohdang - owszem - ale WK przecież jej nie widzi, to na jakiej podstawie miało by napisać nazwę inną niż tą, którą zaproponuje diagnosta?

Ja tylko podpowiadam, że WK w katalogu ITS ma te niektóre pozycje bardziej rozbudowane. Zawsze możecie zapytać WK, sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kontakt z WK miałem na myśli, pisząc aby "mirek-g" się nie przejmował. To zresztą można odnieść do wielu innych problemów, które da się rozwiązać poprzez współpracę z WK. Tylko, że niektórzy chyba nie bardzo chcą lub mogą się kontaktować z WK na bieżąco? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie zapytać WK, sprawdzić...

 

Tak też czynimy Naprawdę nie rozumiem tych antagonizmów naszych. Po jednej stronie barykady stoimy. Zrozumienie tego przyniesie ulgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Koledzy jak sklasyfikować takie cudo?

Ciężarowy, Inny, Przewóz innych ładunków.

Chyba tak było by najlepiej. Jak myślicie?

platforma.jpg.df589044bb5efc744d4c7f85ff186abe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.wno widać na tym zdjęciu.

 

Kolego to nie jest to auto. To wrzuciłem dla przykładu. Tamto ma podobny podest, nie ma mocowania burt i ma zaczepy do mocowania pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wybierz jakąś podobną klasyfikację 8)

 

Najbardziej podobna była by skrzynia. Jak by miało to coś burty, ale nie ma więc mi najbardziej pasuje inny, przewóz innych ładunków. Gdyby miał najazdy mógł by być przewóz pojazdów, ale nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zapewne przewóz słomy w belach lub dużej kostce bo przy przewozie tego burty przeszkadzają.

 

Miał w tej platformie jakieś dziury (okrągłe i kwadratowe) jakby na jakieś stojaki. Wszystko fabrycznie wykonane. Na razie z badania nici bo to był handlarz, a klient się wycofał, ale chyba coś rozszyfrowałem bo zrobiłem sobie ksero brifu, a tam było LKW OFFENER KASTEN czyli ciężarowy otwarta skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.