Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
Mbober1

Zabudowa Pick-up

Polecane posty

Mbober1

Przygotowuję się do zabudowy pick-up'a w 2 wersjach, jako Camper (konstrukcja płyta sandwiczowa + epoksyd) oraz sama zabudowa hard top (konstrukcja skleja + epoksyd). Obie konstrukcje będą ściągane nie mocowane na stałe.

Jak to się ma do przepisów, gdzie mogę znaleźć wytyczne ect. jakie muszę przejść badania

Z góry dziękuje za pomoc

Marcin Bober

FARMER

Potrzebna będzie:

napewno opinia uprawnionego rzeczoznawcy, zresztą skontaktuj się z takowym to wszystko wyjaśni.

ketiw38

Farmer czy ty nie przesadzasz :?:

Przygotowuję się do zabudowy pick-up'a w 2 wersjach, jako Camper (konstrukcja płyta sandwiczowa + epoksyd) oraz sama zabudowa hard top (konstrukcja skleja + epoksyd). Obie konstrukcje będą ściągane nie mocowane na stałe.

Jak to się ma do przepisów, gdzie mogę znaleźć wytyczne ect. jakie muszę przejść badania

Z góry dziękuje za pomoc

Marcin Bober

Według mojej opini nic nie musi robić bo to jest tylko, a może aż ładunek. To sprawa klienta jak przewozi ładunki. ;)

A na przegląd jak przyjedzie załadowana ciężarówka to też sprawdzasz co ma załadowane :?::P

Dla wyjaśnienia na przegląd Mbober1 nie przyjeżdza z żadną z tych zabudów :x

Jacdiag
Potrzebna będzie:

napewno opinia uprawnionego rzeczoznawcy,

czy aby napewno :?:

Obie konstrukcje będą ściągane nie mocowane na stałe.

można to zakwalifikować jako ładunek

odpowiednio rozmieszczony i zamocowany np pasami

11cbf4d727c14006med.jpg

ps. kiedyś sam wiozłem PF126p wersalkę na bagażniku dachowym ;D

Psuj
odpowiednio rozmieszczony

A czy ładunek może wystawać za obrys pojazdu, tak jak na zdjęciu? A jeśli tak to jakoś ma być oznakowany?

Jacdiag

art 61 PoRD

6. 1) ładunek wystający poza boczne płaszczyzny obrysu pojazdu może być umieszczony tylko w taki sposób, aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 2,55 m,

9. 2) ładunek wystający z boku pojazdu oznacza się chorągiewką barwy pomarańczowej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm, umieszczoną przy najbardziej wystającej krawędzi ładunku, a ponadto w okresie niedostatecznej widoczności białym światłem odblaskowym skierowanym do przodu oraz czerwonym światłem i czerwonym

światłem odblaskowym skierowanym do tyłu; światła te nie powinny znajdować się w odległości większej niż 40 cm od najbardziej wystającej krawędzi ładunku; jeżeli długość wystającego z boku ładunku, mierzona wzdłuż pojazdu, przekracza 3 m, to chorągiewkę i światła umieszcza się odpowiednio przy przedniej i tylnej części ładunku;

::hey

Mbober1

Czyli jak zatrzyma mnie policja do kontroli z jednym z tych wynalazków to nie ma prawa się przyczepić.??

A jak wygląda sprawa z orginalnymi hardtopami i camperami. Czy muszą one posiadać homologację czy też na takiej samej zasadzie jak już wspomnieliście.

Jackow
Czyli jak zatrzyma mnie policja do kontroli z jednym z tych wynalazków to nie ma prawa się przyczepić.??

Tak, o ile w tym ładunku nie będą dodatkowo jechać żywe "ładunki".

Mbober1

Dzięki za info

blakop

Moim zdaniem wszystko zależy od sposobu zamocowania...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.