Skocz do zawartości

Zabudowa Pick-up


Mbober1

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję się do zabudowy pick-up'a w 2 wersjach, jako Camper (konstrukcja płyta sandwiczowa + epoksyd) oraz sama zabudowa hard top (konstrukcja skleja + epoksyd). Obie konstrukcje będą ściągane nie mocowane na stałe.

 

Jak to się ma do przepisów, gdzie mogę znaleźć wytyczne ect. jakie muszę przejść badania

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Marcin Bober

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farmer czy ty nie przesadzasz :?:

 

Przygotowuję się do zabudowy pick-up'a w 2 wersjach, jako Camper (konstrukcja płyta sandwiczowa + epoksyd) oraz sama zabudowa hard top (konstrukcja skleja + epoksyd). Obie konstrukcje będą ściągane nie mocowane na stałe.

 

Jak to się ma do przepisów, gdzie mogę znaleźć wytyczne ect. jakie muszę przejść badania

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Marcin Bober

Według mojej opini nic nie musi robić bo to jest tylko, a może aż ładunek. To sprawa klienta jak przewozi ładunki. ;)

A na przegląd jak przyjedzie załadowana ciężarówka to też sprawdzasz co ma załadowane :?::P

Dla wyjaśnienia na przegląd Mbober1 nie przyjeżdza z żadną z tych zabudów :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna będzie:

napewno opinia uprawnionego rzeczoznawcy,

czy aby napewno :?:

 

Obie konstrukcje będą ściągane nie mocowane na stałe.

można to zakwalifikować jako ładunek

odpowiednio rozmieszczony i zamocowany np pasami

 

11cbf4d727c14006med.jpg

 

ps. kiedyś sam wiozłem PF126p wersalkę na bagażniku dachowym ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art 61 PoRD

 

6. 1) ładunek wystający poza boczne płaszczyzny obrysu pojazdu może być umieszczony tylko w taki sposób, aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 2,55 m,

 

9. 2) ładunek wystający z boku pojazdu oznacza się chorągiewką barwy pomarańczowej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm, umieszczoną przy najbardziej wystającej krawędzi ładunku, a ponadto w okresie niedostatecznej widoczności białym światłem odblaskowym skierowanym do przodu oraz czerwonym światłem i czerwonym

światłem odblaskowym skierowanym do tyłu; światła te nie powinny znajdować się w odległości większej niż 40 cm od najbardziej wystającej krawędzi ładunku; jeżeli długość wystającego z boku ładunku, mierzona wzdłuż pojazdu, przekracza 3 m, to chorągiewkę i światła umieszcza się odpowiednio przy przedniej i tylnej części ładunku;

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zatrzyma mnie policja do kontroli z jednym z tych wynalazków to nie ma prawa się przyczepić.??

 

A jak wygląda sprawa z orginalnymi hardtopami i camperami. Czy muszą one posiadać homologację czy też na takiej samej zasadzie jak już wspomnieliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zatrzyma mnie policja do kontroli z jednym z tych wynalazków to nie ma prawa się przyczepić.??

Tak, o ile w tym ładunku nie będą dodatkowo jechać żywe "ładunki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.