Skocz do zawartości

Problem z butlą LPG


dualowiec1111

Rekomendowane odpowiedzi

Jako to mój pierwszy post ,wypadałoby Wszystkich przywitać :)

Więc...

Hellloooołłłłłł :P

 

mam mały problem a że jest tu sporo mądrych inżynierów więc spytam.

 

Butla Stako 65 L , ważność butli 04.2011, badanie techniczne mam do 06.2010 . Czy ważność butli musi być na cały 1 rok , czy na dzień badania technicznego musi być aktualna.

 

2 sprawa bardziej niepokojąca :

po zakupie auta okazało się że miernik poziomu gazu nie pokazuje faktycznego stanu napełnienia . Cały czas jest DNO ! , chociaż butle mam napełnioną do 50 % . Na domiar tego przy resztkach gazu słyszę jak pływać swobodnie pływa sobie w butli obijając się o ścianki.

 

Czy tą usterkę można naprawić czy trzeba wymieniać cały wielozawór ?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ważność butli musi być na cały 1 rok , czy na dzień badania technicznego musi być aktualna

 

Musi być ważna w dniu badania technicznego :)::hey .

 

Czy tą usterkę można naprawić czy trzeba wymieniać cały wielozawór ?

 

Zapytaj na forum gazowników nie diagnostów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........................................................

2 sprawa bardziej niepokojąca :

po zakupie auta okazało się że miernik poziomu gazu nie pokazuje faktycznego stanu napełnienia . Cały czas jest DNO ! , chociaż butle mam napełnioną do 50 % . Na domiar tego przy resztkach gazu słyszę jak pływać swobodnie pływa sobie w butli obijając się o ścianki.

 

Czy tą usterkę można naprawić czy trzeba wymieniać cały wielozawór ?

 

pozdro

 

Najlepiej jechać do zakładu montującego LPG i zalecam wyjeździć cały gaz ze zbiornika.

Trzeba wyjąć wielozawór i wtedy się okaże, czy np się zaciął lub popsuło się samo wskazanie lub czy trzeba wymienić cały.

Najlepiej od razu go wymienić na nowy i kilka lat spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ma inne stanowisko, ale jak winda czy HDS ma decyzję UDT ważną np jeszcze miesiąc do przodu to co N, bo nie cały rok. :razz::x

Bzdura, lepiej by się nie ośmieszali. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo Infrastruktury ma odmienne stanowisko:

http://www.norcom.com.pl/...load.php?id=332

 

To jakas ciekawa interpretacja :shock: . Na jakiej podstawie mam klientowi zrobić BT z wynikiem N jak jego zbiornik gazu ma ważną legalizację jeszcze przez 11 miesięcy ::? .

Chyba w ministerstwie coś się komus pomyliło :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego dokumentu wychodzi że w najgorszym wypadku można mieć butle LPG 9 lat i 1 dzień... ;/

 

I gdzie te 10 lat

 

Z innej beczki.... z operatorami sieci komórkowych też okresy "ważności" też są pokręcone ,tzn.:

 

bierzesz telefon na abonament ostatniego dnia okresu rozliczeniowego , na 24 miesiące ,

a umowa kończy Ci się dopiero po 24 miesiącach i 30 dniach - za które to 30 dni musisz oczywiście dopłacić :D hehehe.

 

ah te urzędnicze dokumenty. diagnosta też człowiek poeta , do indywidualnej interpretacji każdy ma prawo :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.