Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

wiesław

Trabant 601 dwusów

Polecane posty

wiesław

Czy da się zarejestrować Trabanta z silnikiem dwusuwowym w Polsce ,data pierwszej rej na Węgrzech sierpien 1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Dz u 32

3. Pojazd samochodowy nie moŜe być wyposaŜony w silnik dwusuwowy.

4. (54) Przepisu ust. 3 nie stosuje się do motocykla, pojazdu czterokołowego oraz samochodu osobowego

zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1989 r. i pozostałych pojazdów zarejestrowanych po

raz pierwszy przed dniem 30 kwietnia 1993 r.

 

Z tego wynika, że można zarejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackow

O ile nie był wyrejestrowny na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
O ile nie był wyrejestrowny na jakiś czas.

 

To zmienia datę pierwszej rejestracji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Liczy się data pierwszej rejestracji - czyli pierwszego dopuszczenia do ruchu. Bo w międzyczasie to pojazdy są często wyrejestrowane. Jak tak byśmy patrzyli, to 90% pojazdów sprowadzanych jest wyrejestrowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesław
zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1989
Dz U nr 32 z 2002.12.31 mówi ze przed 01.01.1986 ,czyli ten się nie łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1989
Dz U nr 32 z 2002.12.31 mówi ze przed 01.01.1986 ,czyli ten się nie łapie

 

Uaktualnij sobie Dz U 32 albo pobierz tekst jednolity :D .

Data ta została zmieniona przez Dz U 192 poz 1393 z 15 paź 2007r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Dz U nr 32 z 2002.12.31 mówi ze przed 01.01.1986

 

W pytaniach z Vademecum też figuruje taka odpowiedź, ale to nieaktualna data ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
W pytaniach z Vademecum też figuruje taka odpowiedź, ale to nieaktualna data ,,,

 

Przegladałem kiedyś Vademecum i stwierdziłem, że są w nim błędy a pytania egzaminacyjne często nie uwaględniaja aktualnych regulacji prawnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec

Hmm... chyba nie da się zarejestrować w świetle &9 pkt 1 ppkt 7 Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych (Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.)

 

§ 9. 1. Pojazd powinien być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby:

[...]

7) zbiornik paliwa, z zastrzeżeniem wymagań dla zbiorników do gazu, w tym również zbiornik paliwa niezależnej instalacji ogrzewczej:

a) nie był umieszczony w kabinie kierowcy lub w pomieszczeniu przeznaczonym do przewozu osób ani też bezpośrednio do niego nie przylegał, zaś przegroda lub ścianka oddzielająca zbiornik od tych pomieszczeń była wykonana z materiału niepalnego; przepis stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r.,

b) był tak umieszczony, by w razie jego uszkodzenia lub przelania paliwo nie ściekało na elementy układu wydechowego,

c) nie miał wlewu paliwa w kabinie kierowcy, w pomieszczeniu przeznaczonym do przewozu osób, w komorze silnikowej lub w bagażniku; przy czym jeżeli wlew paliwa umieszczony jest z boku pojazdu, to korek wlewu paliwa w położeniu zamkniętym nie może wystawać poza obrys nadwozia; przepis stosuje się do pojazdu

zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r.;

przepisów lit. a-c nie stosuje się do motocykla,

 

 

A z tego co pamiętam to Trampki z dwusuwami miały zbiorniki w komorze silnika :( więc można tylko te które były zarejestrowane po raz pierwszy przed 1985 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Ale w tym co cytujesz nie ma nic o tym, że nie może być silnika w komorze silnika, a jedynie aby wycieki z niego nie leciały na układ wydechowy - a to się da pogodzić. Nie pamiętam tylko jak z tym wlewem było... a jeździłem kiedyś takim odkurzaczem hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

ale do czasu wynalezienia modelu 1,1 , ford karton był rejestrowany w całej RWPG jako nówka z wlewem pod maską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
nie może być silnika w komorze silnika

 

No tobie to chyba jednak przyznamy nagrodę skobla,... :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
przyznamy nagrodę skobla

Może kolega Blakop jeszcze nie doszedł do siebie po Mierzynie :) o pisakrace nie wspomnę :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

No cóż - był to skrót myślowy, do którego jak widzę jeszcze nie dorośliście. Ja Wam tłumaczyć nie będę :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

Myślałem że przeczytam , że jesteśmy czepiaki , a tu proszę "nie dorośliście" przy moim 180cm. :D .Masz może fotkę tego czepiaka ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.