Skocz do zawartości

Zabrany dowód za brak wbitego LPG w DR


Fafcio_2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Na wstepie powiem ze szukalem podobnego tematu ale nie moglem znaleźć odpowiedzi.Otóż wygląda sprawa tak,kupilem samochod od goscia z LPG ale nie wbitym w dowod,wogole to wyglada na czarno bo mowil ze pogubil dokumenty itp,poza tym nie obchodzilo mnie to bo instalacja i tak nie dzialala wiec dalem se spokój.I tak se byla i byla ta instalacja u mnie w samochodzie az to czasu ze przyczepil sie pan policjant,powiedzial ze nie ma wpisu w DR i musi go zabrac,dostalem skierowanie na dodatkowe badanie techniczne ale co dalej?ja nie mam zadnych dokumentów na ten gaz,i ogolnie prawnie to nie bylo mowy o LPG w tym samochodzie,co moge teraz zrobic zeby odzyskac DR?gdy pojade gdzies i mi wymontują i dadzą zaświadczenie ze samochod nie ma lpg to odzyskam dowod z urzedu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    10

  • blakop

    8

  • danielg539

    6

  • ketiw38

    5

gdy pojade gdzies i mi wymontują i dadzą zaświadczenie ze samochod nie ma lpg to odzyskam dowod z urzedu?

Jezeli wymontujesz inst.gazową z pojazdu to nie ma problemu.Zrobisz dod.badanie i

dotajesz zaświadczenie o jej braku.Z zaś.do WK i tam Ci odnotują ze pojazd nie ma

inst.gaz.W twojej sytuacji jest to najprostsz droga aby odzyskac DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to jedynym wyjściem jest demontaż

 

Chyba, że jakims cudem odnajdziesz dokumenty z montażu instalacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wygłąda sytuacja gdy jest ważny przegląd, policja zabiera dowód rejestracyjny za brak wpisu w adnotacjach że w pojeździe jest zamontowana instalacja gazowa, gdy gaz w pojezdzie jest zamontowany juz od kilku lat, protokół TDT z badania butli jest ważny:? Jakie w takiej sytuacji przeprowadzamy badanie i ile pobieramy w cenniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wygłąda sytuacja

 

Nieciekawie dla Ciebie i diagnosty,ale .....

czy np DR został wymieniony po kradziezy ,zgubieniu itp i jest brak wpisu ,czy jest juz kilka pieczątek z bt w tym DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dodatkowe, opłata 4.3 i klient z zaświadczeniem i dokumentami z montażu instalacji do magistratu. Natomiast jak klient nie posiada dokumentów montażowych i nie jest w stanie ich zdobyć to demontaż instalacji, postępowanie diagnosty w przypadku badania i opłaty taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam historii tego dowodu rejestracyjnego, ponieważ pojazd u mnie na badaniu jest pierwszy raz z pokwitowaniem od policji jak wyżej napisałem. Poprostu miałem wątpliwości jakie przeprowadzić badanie, zrobiłem tak jak pisał adam1501 "Badanie dodatkowe, opłata 4.3 i klient z zaświadczeniem i dokumentami z montażu instalacji do magistratu", dzięki za odpowiedz :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymontujesz inst.gazową z pojazdu to nie ma problemu.Zrobisz dod.badanie i

dostajesz zaświadczenie o jej braku.

Masz tu na myśli 4.3 na podstawie pokwitowania z policji?

A jak ma ważne OBT i instalacja zwyczajnie mu się znudziła i postanowił się jej pozbyć? To dodatkowe z której pozycji? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodatkowe z której pozycji?

właśnie 4.3

 

a jeżeli DR nie zatrzymany, to zgłasza do WK wymontowanie gazu i powinien dostać skierowanie na 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadnych skierowań nie wydają :? więc jeśli klient przyjedzie odrazu do mnie po zaświadczenie to z którego Lp. go kasować? Zakładamy, że ma ważne OBT.

Wiem, że temat wałkowany ale im więcej osób się wypowie jak postępują tym horyzont stanie się jaśniejszy- albo i nie :D

 

A jeszcze taki przypadek:

Klient ma ważne OBT i policja zatrzymuje dowód za brak wpisu Gaz. Skierowanie na DBT. Wybieramy Lp 4.3 i w uwagach jaka adnotacja? Od klienta żądać homo, tdt... Wk wbija gaz i wydaje dowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient ma ważne OBT i policja zatrzymuje dowód za brak wpisu Gaz. Skierowanie na DBT. Wybieramy Lp 4.3 i w uwagach jaka adnotacja? Od klienta żądać homo, tdt... Wk wbija gaz i wydaje dowód?

Uważam, że należy zastanowić się czy w takim przypadku wogóle trzeba robić DBT, bo jeśli klient ma wszystkie wymagane dokumenty i przedstawi je w WK a WK dokona adnotacji GAZ w DR to automatycznie ustaje przyczynz zatrzymania DR i WK powinien zwrócić DR właścicielowi. Tak podpowiada zdrowy rozsadek, ale czy jest to zgodne z prawem? Oczywiście rozważam sytuację kiedy gaz został zamontowany po ostatnim BT, bo jesli ktoś dokonał BT po montazu instalacji a pojazd nie miał adnotacji GAZ w DR to nalezy zastanowić się czy takie BT jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy Lp 4.3 i w uwagach jaka adnotacja? Od klienta żądać homo, tdt... Wk wbija gaz i wydaje dowód?

W uwagach nic nie wpisuję, w pkt drugim zaświadczenia GAZ-LPG. Od klienta protokół TDT na zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli DR nie zatrzymany, to zgłasza do WK wymontowanie gazu i powinien dostać skierowanie na 5.1

A po co ma się zglaszac do WK..???? Jezeli dokona demontazu gazu to wystarczy ze

zglosi się do mnie.Ja robie mu dod.,zaświadczenie i azymut do WK...!!!

Czy nie bardziej proste dla klienta...????? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie mu dod.,zaświadczenie i azymut do WK...!!!

To zdradź jeszcze ile takie zaświadczenie kosztuje u Ciebie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie ... inne czynności , opłata z 403 - 51 zł . zaświadczenie z wpisem zdemontowano instalację i jazda do WK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taki przypadek:

Klient ma ważne OBT i policja zatrzymuje dowód za brak wpisu Gaz. Skierowanie na DBT. Wybieramy Lp 4.3 i w uwagach jaka adnotacja? Od klienta żądać homo, tdt... Wk wbija gaz i wydaje dowód?

 

Wg nie można wykonać samego badania dodatkowego na GAZ w takim przypadku wg mnie opłata 161 czyli okresowe + Gaz.Tak ja postępuję ,bo było już kilka przypadków kiedy to WK odmówil wpisu po przekroczeniu 30 dni od daty montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DR zatrzymany za brak wpisu GAZ-LPG to po co wykonywać BT?

No i niby co ono ma potwierdzać?

Przecież WK wydaje DR po ustaniu przyczyny zatrzymania.

Przyczyna ta ustanie kiedy klient zgłosi się do nich z wyciągiem ze świadectwa homologacji na montaż instalacji i fakturą, wpiszą adnotację GAZ-LPG do dowodu i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież WK wydaje DR po ustaniu przyczyny zatrzymania.

 

Dokładnie.

Ja tam jak nie ma wyraźnego skierowania wypisanego na pokwitowaniu z Policji to w ogóle badania nie wymagam. Gość pisze, że usterki usunął i dostaje DR do ręki (z wyjątkiem wypadków i naruszeń środowiska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież WK wydaje DR po ustaniu przyczyny zatrzymania.

 

Dokładnie.

Ja tam jak nie ma wyraźnego skierowania wypisanego na pokwitowaniu z Policji to w ogóle badania nie wymagam. Gość pisze, że usterki usunął i dostaje DR do ręki (z wyjątkiem wypadków i naruszeń środowiska)

A na którym pokwitowaniu masz napisane słowo "skierowanie" - Ja całe życiee myślałem, że jest tam przyczyna zatrzymania DR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na którym pokwitowaniu masz napisane słowo "skierowanie" - Ja całe życiee myślałem, że jest tam przyczyna zatrzymania DR ;)

 

Hehe - to przeczytaj sobie dokładnie następnym razem ;)

Pokwitowanie składa się z dwóch części. W pierwszej masz opis kto co komu za co DR zatrzymał wraz z podaniem co to za pojazd. Część ta kończy się rubryką o o przyczynach zatrzymania oraz o warunkach używania pojazdu.

 

Druga część poniżej jest zatytułowana (z podkreśleniem) "Skierowanie pojazdu na dodatkowe badanie techniczne". Zaczyna się ta część od słów: Zarządzam skierowanie pojazdu na dodatkowe badanie techniczne z powodu.......

 

:)

 

No i jak rubryka ta jest wykreślona - a często jest, to nie ma badania. Proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga część poniżej jest zatytułowana (z podkreśleniem) "Skierowanie pojazdu na dodatkowe badanie techniczne".

 

Którą to część wypełnia tylko połowa policjantów, nawet jeśli badanie jest niezbędne, czyli podobnie jak u nas (dwie szkoły),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram ksera skierowań i sprawdziłem, że połowa skierowań nie ma wypełnionej drugiej częsci (nie jest tam nic wpisane lub jest Ż) a druga połowa ma wpisane: j.w. :-D . Wyślę kiedyś jakiegoś znajomego do WK co w pierwszej częsci skierowania ma wpisane kolizja a w drugiej nic nie jest wpisane :-D . Ciekawe co zrobi WK ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.