Skocz do zawartości

Zabrany dowód za brak wbitego LPG w DR


Fafcio_2004

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tu zamiar włożyć kij w mrowisko. Sytuacja jest do rozwiązania. WK wydaje próbne tablice i PCz i wysyła klienta na stacje (oczywiście w tym przypadku klient ma wpisane w PCz gaz bo może się poruszać na Pcz miesiąc) i jedzie na stację celem wykonania BO - po oddaniu w WK tablic próbnych, PCz i zaświadczenia z OSKP, otrzymuje swój ukochany DR i tablice z wpisanym gazem. Wierzcie mi, że klient szybko umie liczyć i dopilnuje tego aby odpowiedni wpis znalazł się w DR. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    10

  • blakop

    8

  • danielg539

    6

  • ketiw38

    5

Mam tu zamiar włożyć kij w mrowisko. Sytuacja jest do rozwiązania. WK wydaje próbne tablice i PCz i wysyła klienta na stacje (oczywiście w tym przypadku klient ma wpisane w PCz gaz bo może się poruszać na Pcz miesiąc) i jedzie na stację celem wykonania BO - po oddaniu w WK tablic próbnych, PCz i zaświadczenia z OSKP, otrzymuje swój ukochany DR i tablice z wpisanym gazem. Wierzcie mi, że klient szybko umie liczyć i dopilnuje tego aby odpowiedni wpis znalazł się w DR. :ok

 

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, -nie szalej.Pomalutku....A niby dlaczego WK ma mi wyciągać kase z kieszeni za TP...Przeciez ja TR mam i co najwyzej to PC... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że powodem wydania PCz nie jest oczekiwanie na DR tylko wyjazd na BO. Jakoś to tak leci, ale niech się wypowiedzą fachowcy z WK :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie masz waznego OBT

W tym przypadku nie jestem do końca przekonany i tutaj ewentualnie do tablicy Blakop..!!

To na jakiej podstawie WK wydaje TR/normalne/dla pojazdów na OBT przed pierwsza rej.No moze zbaczam trochę z"kursu" ale "staremu"wolno... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby miał ważne jeszcze BO z zagranicy i może jechać na ustalenie danych :?::x

Regan nikt nie dostanie PCz i normalne tablice jak nie ma ważnego BO. Chyba naprawdę czas na spotkanie i naoliwienie komórek :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu zamiar włożyć kij w mrowisko.
Nie taki to znowu kij.... Jest prostsze rozwiązanie. WK po prostu wpisuje LPG do dowodu i klient przyjeżdża na badanie. Problem w tym żeby WK chciał. I dotyczy to tak Twojej jak i mojej propozycji. Nie zmienia to faktu, że sytuacja nie jest opisana w procedurach i potrzebny jest kompromis i zdrowy rozsądek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK po prostu wpisuje LPG do dowodu i klient przyjeżdża na badanie.

Nie kukając w to czy klient na wazne OBT czy tez nie.Bo koniec końcem co ma piernik do wiatraka...Przeciez to własnie my mamy sprawdzic warunki tech.tej instalacji...

że sytuacja nie jest opisana w procedurach i potrzebny jest kompromis i zdrowy rozsądek :)
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK po prostu wpisuje LPG do dowodu

 

Problem w tym żeby WK chciał

 

A dlaczego nie chce? Czy mamy na takie postepowanie "odpowiednie procedury" w przepisach prawnych??? Czy jest to "nie bo nie"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby proste i nie ma mowy o zaświadczeniu z badania czy też ważności przeglądu.

3. W przypadku zawiadomienia o dokonaniu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem, do zawiadomienia dołącza się:

1) wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem;

2) fakturę VAT albo rachunek za montaż instalacji, o której mowa w pkt 1.

No ale niby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas WK wpisze Ci wszystko do DR bez badania. A dlatego, że nie podstaw do odmowy dokonania wpisu do DR bez ważnego OBT.

 

Ale jeśli już jest konieczność dojechania na OBT na PC, to tylko z czerwonymi blachami!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wynik P? A który przepis przewiduje wystawienie zaświadczenia z wynikiem P (przy niezgodności zapisów w DR ze stanem faktycznym) i nie wbijanie pieczątki w DR.

 

Może odwróćmy sytuację.

Bo aby problem o którym tu mowa miał miejsce najpierw trzeba wydać BT z wynikiem negatywnym.

Powiedz mi na jakiej podstawie dasz negatywa (zgodnie z tabelą Dz.U. w sprawie BT)? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego elliot! Problem jaki tu rozpatrujemy to sytuacja taka: klientowi skończyło się badanie techniczne, ma zamontowaną instalację LPG i nie ma wpisu GAZ w dowodzie rejestracyjnym (patrz strona 3 tego tematu, post od mr.kajak) i tyle. Ja twierdziłem i nadal twierdzę, że problem nie jest jasno rozstrzygnięty przepisami i nie da się w odpowiedzialny sposób pokazać jedynego, właściwego rozwiązania. Ty natomiast twierdzisz, że Twoja racja jest "twojsza" , a ktoś ma udowodnić, że nie jest wielbłądem. Ja się nie zgadzam na taki sposób prowadzenia sporu. Mógłbym teraz odwrócić Twoje ostatnie pytanie ale to przestało by mieć cokolwiek wspólnego z erystyką a stało by się zwykłą kłótnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to przestało by mieć cokolwiek wspólnego z erystyką a stało by się zwykłą kłótnią.

albo właśnie erystyką by się stało ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty natomiast twierdzisz, że Twoja racja jest "twojsza"

Zabrzmiało jakoś żydowsko ;)

abcs, ja nie twierdzę, że ja mam rację i tylko rację i że przepisy to jasno określają.

Twierdzę, że nie ma podstaw do wydania BT z wynikiem negatywnym w tym wypadku - bo nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdzę, że ja mam rację i tylko rację i że przepisy to jasno określają.

Czyli krótko:jakbyś nie zrobił tak moze być zle lub dobrze....Ja nie mam takiego problemu bo WK wpisuje i po temacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No właśnie nawiązując do tematu mojego znajomego spotkała podobna sytuacja:

 

Kupił samochód od II właściciela. Samochód miał zamontowaną instalację gazową przez I właściciela i została wbita w WK do DR. Po zmianie na II właściciela wpis o gazie w następnym DR "wyparował" :evil: a instalacja dalej była i jest. Znajomy kupił teraz to auto i zauważył że w starym DR nie ma wpisu o gazie (badanie okresowe nieważne) i chciał aby WK poprzedniego właściciela dokonało adnotacji o gazie bo wychodzi na to, że to WK "zapomniał" o wpisie przy przerejestrowaniu auta na II właściciela (kumpel ma wszystkie papiery na tą instalację), a że ma do tego WK blisko pojechał to uczynić i jakież było zdziwienie kiedy dowiedział się że nie dokonają wpisu bo ma już zrobione 2 badania okresowe przez diagnostę i teraz nie mogą mu wpisać :evil: tylko ma jechać na stację gdzie były robione ostatnie przeglądy ( ta sama stacja i diagnosta) i wyjaśnić :evil: TYLKO CO :? przecież to nie jest sprawa pomiędzy nim i diagnostą, jak WK chce robić dym to niech oni się kontaktują ze stacja która robiła badania i z tym człowiekiem co to klepał :P . Druga sprawa jak rozpoznać która to stacja mająć tylko jej numer oraz który to diagnosta (zółto- niebieski DR gdzie nie ma pieczątki imiennej jest tylko identyfikacyjna) bo w WK nie udzielili mu informacji :evil:

 

Rozmawiał z pracownicą, rozmawiał z naczelnikiem WK i stanowisko mają nieugięte nie dokonają wpisu. Na razie poradziłem mu żeby wystąpił do nich z pismem i zażyczył sobie decyzji w formie pisemnej, a potem się od niej odwoływał :razz: ale to będzie trwało. Zobaczymy jak sytuacja sie rozwinie :)

 

A może ktoś z Was ma jakiś mądry, szybki i skuteczny sposób aby to załatwić bo moim zdaniem jest to ewidentna wina WK że nie przepisał ze starego dowodu i diagnosty który to dwa razy klepnął, ale to już niech sobie diagnosta i WK wyjaśnia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jak rozpoznać która to stacja mająć tylko jej numer oraz który to diagnosta (zółto- niebieski DR gdzie nie ma pieczątki imiennej jest tylko identyfikacyjna) bo w WK nie udzielili mu informacji

Nie widzę w tym zadnego problemu.U nas kazda SKP na szyldzie ma wpisany swój nr.Nie wiem jak jest to u was.. :?:

jakież było zdziwienie kiedy dowiedział się że nie dokonają wpisu bo ma już zrobione 2 badania okresowe przez diagnostę

A więc mamy winnego.... :?:

bo moim zdaniem jest to ewidentna wina WK że nie przepisał ze starego dowodu i diagnosty który to dwa razy klepnął,

Z tym się całkowicie zgadzam.Ze wskazaniem jadnak na diagnostę który tego DR nie powinien"klepać"....... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym zadnego problemu.U nas kazda SKP na szyldzie ma wpisany swój nr.Nie wiem jak jest to u was..

 

U nas też :D:D:D ela jedź od jednej do drugiej i szukaj tej właściwej :evil:

 

A więc mamy winnego

 

No ale to nie jest zmartwienie nowego właściciela on nie był na tej stacji a WK jak chce ciągnąć temat to niech to robi we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli przyjmujemy, że OBT to porównanie stanu faktycznego z zapisami w DR to WK ma rację. Instalację zdemontowano, a diagności robiąc OBT potwierdzili, że jej tam faktycznie nie ma :) Jeśli ktoś założył ja powtórnie, to nowa homologacja i FV :)

Czemu widzisz problem w WK, a u kolegów na SKP co nie wymagają wpisu w DR adnotacji gaz nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu widzisz problem w WK, a u kolegów na SKP co nie wymagają wpisu w DR adnotacji gaz nie?

 

Pewien nie jestem na 100% ale ta instalacja tam była cały czas i nie była wyciągana. Chodzi mi o zgubienie zapisu w DR przy rejestrowaniu na nowego właściciela to raz, a dwa wcale nie bronię diagnosty, powinien nie zrobić badania jak nie miał wpisu, albo pogonić klienta do uzupełnienia w WK, a teraz po dupie dostaje kolejny właściciel za to że ktoś przed nim czegoś nie dopilnował, a to moim zdaniem powinny załatwić między sobą WK i diagnosta "klepacz" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien nie jestem na 100% ale ta instalacja tam była cały czas i nie była wyciągana. Chodzi mi o zgubienie zapisu w DR przy rejestrowaniu na nowego właściciela

Chodzi o to, że nie możesz być tego pewien, nie wiesz jeszcze co ludzie potrafią, by zaoszczędzić 63 zł,,,

No ale to nie jest zmartwienie nowego właściciela

Obawiam się, że teraz to już jest niestety ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz po dupie dostaje kolejny właściciel

Dokładając go do listy winnych, za niedopatrzenie, lub działanie celowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najprostrzym wyjściem z tej sytuacji jest zgubienie :-? DR i wykonanie OBT na zaświadczeniu z wpisaniem w uwagach, że to pojazd z gazem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.