Skocz do zawartości

pojazd specjalny dźwig samochodowy


franwrc

Rekomendowane odpowiedzi

Masy własnej nie podano

 

To jej nie ustaliłeś????

 

był to typowy dzwig samojezdny myślę że była to ta sama masa co DMC

 

Dałem DMC 42 t ( było 60000 kg)

 

Czyli spodziewasz się, że miał masę ok 60t a dmc ograniczyłeś mu administracyjnie do 32t ???? Sorki Mietek, ale gubisz się w zeznaniach...

 

Konkretnie - jaką masę własną wpisałeś w DIP i skąd ją wziąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dokumentach niemieckich nie podano masy własnej, tyko DMC z doświadczenia przy tego rodzaju dzwigach zawsze przyjmowałem tą samą masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dokumentach niemieckich nie podano masy własnej, tyko DMC

Bo masa własna jest zbliżona do DMC, dlatego w żaden sposób nie można administracyjnie zmniejszyć DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ badanie będzie powtórzone oczywiście przeanalizuję wszystkie wasze sugestie
jeżeli wcześniej Starosta nie przeanalizuje Ciebie za to, co już poszło w świat ...

 

ja musiałem pisać wyjaśnienie do MI za pośrednictwem WK, dlaczego nie podałem daty p.rej i nru rej z Niemiec, gdy robiłem sprowadzoną "nówkę" prosto z fabryki.

Okazało się potem, że ekipa fabryczna dostarczyła pojazd do klienta w Polsce, a nie zostawili mu info i dokumentów, że był zarejestrowany na czas przejazdu

 

decyzja MI na odstępstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że nie powinienem w DIP-e ustalać macy administracyjnej , bo takiego pojazdu nie przewiduje nasze prawo czyli po prostu 0 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ badanie będzie powtórzone oczywiście przeanalizuję wszystkie wasze sugestie
jeżeli wcześniej Starosta nie przeanalizuje Ciebie za to, co już poszło w świat ...

 

ja musiałem pisać wyjaśnienie do MI za pośrednictwem WK, dlaczego nie podałem daty p.rej i nru rej z Niemiec, gdy robiłem sprowadzoną "nówkę" prosto z fabryki.

Okazało się potem, że ekipa fabryczna dostarczyła pojazd do klienta w Polsce, a nie zostawili mu info i dokumentów, że był zarejestrowany na czas przejazdu

 

decyzja MI na odstępstwo

Czy możesz mi pojaśnić jak prowadziłeś badanie skoro nie ma "pierwszych" - nie miał PC i żadnego innego dokumentu, a ty wykonałeś OB :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mi pojaśnić jak prowadziłeś badanie skoro nie ma "pierwszych"

 

To jest zamknięte koło, jeżeli konieczne jest badanie PRZED rejestracją to PC nie dostanie, a zrobić okresowego bez DR, PC lub tego magicznego odpowiadającego dokumentu w zasadzie nie można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Co wpisujecie w zaświadczeniu gdy potrzebne jest odstępstwo od warunków.

Tylko to co jest niezgodne, czy podajecie jeszcze dokładnie paragraf i pkt.

Czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak prawodawca nie przewidział takiego parametru - to brak danych.

Np pojazd 4 lub 5 osiowy na pojedynczych kołach - brak danych w rozporządzeniu DMC.

Tylko paragraf, czy konkretnie dany przypis [paragraf 5 ustęp 2 pkt 5]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.