Skocz do zawartości

Autobus na 100 km/h czy ktoś mógłby mi coś wyjaśnić


wojtek1150

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie w załączniku nr 4 w punkcie 8.1 w kryteriach dla stanu pojazdu dla niezadawalajacego czyli negatywny wynik badania jest napisane .Brak urządzenia przeciwblokujacego (ABS) kat.1 (jeżeli jest wymagane) dotyczy to również zwalniacza.

Moje pytanie brzmi w jakich przypadkach dla autobusu na 100km/h nie jest wymagany ABS i zwalniacz niemogę nigdzie znaleź Regulaminu nr 13 lub Dyrektywy 71/320/EWE może ktoś ma taki lub jakąs stronkę lub może mi wyjaśnić w jakich przypadkach nie są wymagane te układy.?[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety autobus "100" musi mieć ABS, jeżeli nie ma to nie ma "100".

Daty do autobusów "100" dotyczą tylko pasów bezpieczeństwa.

Co nie zmienia faktu (znów nie wiadomo co autor miał na myśli)- jeżeli jest wymagany

Tak samo jak w 32 wymaganiach autobus na 100 jest używane przewrotnie słowo powinien a tak naprawdę powinno być słowa musi być wyposażony

Ale co miał autor na myśli to nie do mnie :x Ja sobie tak interpretuję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety autobus "100" musi mieć ABS, jeżeli nie ma to nie ma "100".

Daty do autobusów "100" dotyczą tylko pasów bezpieczeństwa.

Co nie zmienia faktu (znów nie wiadomo co autor miał na myśli)- jeżeli jest wymagany

Tak samo jak w 32 wymaganiach autobus na 100 jest używane przewrotnie słowo powinien a tak naprawdę powinno być słowa musi być wyposażony

Ale co miał autor na myśli to nie do mnie :x Ja sobie tak interpretuję :P

 

Święta prawda ketiw ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w 32 wymaganiach autobus na 100 jest używane przewrotnie słowo powinien a tak naprawdę powinno być słowa musi być wyposażony
i sam użyłeś tego słowa :lol:

 

to samo jest w PoRD ( Dz. U. 2005 nr 108 poz. 908 )

" powin* " występuje 35 razy , a "musi" aż 1 raz

Art. 125.

5) szczegółowe warunki, jakie musi spełniać pracownia psychologiczna;

 

Ale co miał autor na myśli to nie do mnie
to może zapytamy prof. Miodka

http://www.jzn.pl.wrzuta.pl/film/3kJwW2tbQ67/jan_miodek_o_wulgaryzmach_zajebiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#

powinien, powinna, powinno

1. «jest pożądane, konieczne, żeby ktoś coś zrobił, np. Powinien spłacić dług.»

2. «coś jest spodziewane, przewidywane, np. Powinien zaraz wrócić.»

3. «jest wskazane, żeby jakaś osoba, rzecz lub jakieś wydarzenie spełniały określone warunki, np. Zupa powinna być gorąca.»

 

http://sjp.pwn.pl/szukaj/powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam

A co sądzicie o autobusie Setra z 1998 r?? Ma oznakowanie 100 naklejone w Niemczech.Pasy na siedzeniu kierowcy i tych przednich również. Fotele wysokie spełniające również wymogi.Ma również ABS. Co jeszcze potrzeba do tego by mógł obecnie być "setką" ?? Nie jest już za stary ??

 

[ Dodano: 06-02-2011, 22:08 ]

Wiem że klient gdyby chciał dalej mieć "setkę" musi mieć zaświadczenia - ABS. zwalniacz i stateczność po przebiciu opon osi przedniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wprost Dz.U. 32 zwalniacz powinien miec każdy BUS 100 a więc np VW T4 zarejestrowany na 11 osób też?? Nie bardzo kojaże żeby jakiś pojazd o DMC <5t mial zwalniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwalniacz powinien miec każdy BUS 100 a więc np VW T4 zarejestrowany na 11 osób też??

najpierw musi spełnić wszystkie wymagane warunki , a potem może się starać o "100" ;

to że fabryka dała możliwość rozpędzenia >100 nie upoważnia do śmigania takim "autobusem" więcej niż 80km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.