Skocz do zawartości

Autobus Sprinter boczne przesuwne drzwi


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem,Autobus Sprinter (przerobiony z ciężarowego),kwestia jest w bocznych przesuwnych drzwiach, drzwi są widoczne z zewnątrz ,jest klamka a nie ma możliwości ich otworzenia,od środka pojazdu jest piękna tapicerka.Pytanie czy w takim przypadku N ,za brak możliwości otworzenia,bo chyba jeśli są to powinny być otwieralne.Pojazd jest zarejestrowany w kraju.

Ps. do Bohdang,znam Twoje zdanie,ktore podzielam ale zobaczymy co na koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w bocznych przesuwnych drzwiach, drzwi są widoczne z zewnątrz ,jest klamka a nie ma możliwości ich otworzenia

U mnie tylko i wyłącznie piekne"N"... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zdemontować klamkę, jeżeli jest mozliwość przemieszczania się we wnętrzu autobusu po wejściu do niego innymi drzwiami umieszczonymi po prawej stronie pojazdu. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest to autobus regularnej komunikacji miejskiej, bo taki powinien posiadać dwoje drzwi umieszczonych po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Koledzy mam problem,Autobus Sprinter (przerobiony z ciężarowego)

 

To takie przerobki sa dopuszczalne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie przerobki sa dopuszczalne???

Praktycznie wszystkie Sprintery są tak przerobione z tym, że znaczna większość w firmach posiadających homologacje na takie zabudowy a wówczas nie ma problemu z detalami, które nie odpowiadaje warunkom technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Praktycznie wszystkie Sprintery są tak przerobione z tym, że znaczna większość w firmach posiadających homologacje na takie zabudowy ...

 

Homologacje od producenta na zabudowe do przewozu osob ???

HINT: przejedz sie kiedys jako pasazer takim autobusem - zobaczysz ilu WT nie spelnia, zwlaszcza w zakresie bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka firm, które dokonują takich zabudów, niektóre z nich prezętuja sie całkiem nieźle.

 

przejedz sie kiedys jako pasazer takim autobusem - zobaczysz ilu WT nie spelnia

Poprosze o przykłady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Jest kilka firm, które dokonują takich zabudów, niektóre z nich prezętuja sie całkiem nieźle.

Poprosze o przykłady!

 

Fotele - a czesto foteliki nie spelniajace norm dotyczacych wymiarow (oszczednosc miejsca)

brak (w ciezarowce) miejsc kotwiczenia foteli - najczesciej to sruba z podkladka na wylot przez podloge.

Czesto przekroczone DMC po wstawieniu n.p. 25 foteli - kto tam bedzie sie bawil w wazenie.

O braku ogranicznika przedkosci nawet nie wspomne (jeden z klientow tlumaczyl mi - panie to i tak szybciej jak 140 km/h nie poleci...:)

Ja osobiscie nie robie takich "autobusików".

BTW poszperaj na forum - bylo o tym troche...

 

P.S. pomoge

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=5386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem,Autobus Sprinter (przerobiony z ciężarowego)

 

warunki tech .pojazdów

....

4.Zabrania się:

...

7-dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu,za wyjątkiem

a)pojazdu ,na którego typ zostało wydane św.homo lub decyzja zwalniająca pojazd z homo.

 

Czyli nie wolno dokonywać zmian konstrukcyjnych które spowodują ,że zmieni on rodzaj(z furgonu na osobówkę-lokalny przewóz osób)o ile w św homo nie jest to zaznaczone lub została wydana decyzja zwalniająca pojazd z homo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Zabrania się:

...

7-dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu,za wyjątkiem

a)pojazdu ,na którego typ zostało wydane św.homo lub decyzja zwalniająca pojazd z homo.

Doczytaj do końca. Jest jeszcze pkt b)Pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

 

Fotele - a czesto foteliki nie spelniajace norm dotyczacych wymiarow (oszczednosc miejsca)

brak (w ciezarowce) miejsc kotwiczenia foteli - najczesciej to sruba z podkladka na wylot przez podloge.

Czesto przekroczone DMC po wstawieniu n.p. 25 foteli - kto tam bedzie sie bawil w wazenie.

O braku ogranicznika przedkosci nawet nie wspomne (jeden z klientow tlumaczyl mi - panie to i tak szybciej jak 140 km/h nie poleci...:)

Niewątpliwie są takie pojazdy, ale są tez takie które spełniają w/w wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Niewątpliwie są takie pojazdy, ale są tez takie które spełniają w/w wymagania.

 

Jak to powiadal moj wykladowca omawiajac kolejny projekt...

"tak to powinno panowie wygladac a jak kiedys zdarzyłoby sie, ze zobaczycie to w rzeczywistosci to dajcie mi znac..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Zabrania się:

...

7-dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu,za wyjątkiem

a)pojazdu ,na którego typ zostało wydane św.homo lub decyzja zwalniająca pojazd z homo.

 

Ale tam jest jeszcze pkt b)

 

Każdy samochód można przerobić na co innego - pod warunkiem że robi to uprawniony (cokolwiek to oznacza) przedsiębiorca. Zmiany w pojeździe zarejestrowanym nie podlegają procedurom homologacyjnym.

 

Nie ma przeciwwskazań do przeróbki ciężarówki na autobus o ile pozostaje to w zgodzie z warunkami technicznymi - główne problemy to fotele, pasy i miejsca ich kotwiczenia w płycie podłogowej. Rzadko kiedy płyta podłogowa furgona jest też przystosowana od razu do montażu foteli, nawet jeśli producent oryginalnie w identycznym nadwoziu oferuje też autobusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy płyta podłogowa furgona jest też przystosowana od razu do montażu foteli

 

Osobiście nie spotkałem

 

Nie ma przeciwwskazań do przeróbki ciężarówki na autobus o ile pozostaje to w zgodzie z warunkami technicznymi

 

i "tylko" o te warunki "biega".... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie spotkałem

Ford Transit ma prawie każdy, Mercedesy i VW bardzo rzadko. Mam mieć klienta z przerobionym Jumper`em na autobus, który ponoć posiada ekspertyzę PIMOT o poprawności montażu i wytrzymałości a nie ma punktów kotwiczenia. Jak zobaczę to zrobię skan i wrzucę - podyskutujemy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedesy i VW bardzo rzadko.

 

Widziałem w sprinterze, oryginalnie jeden rząd siedzeń, klient domontował drugi. Wyglądało na oryginał, ale i tak go odesłałem bo nie miał przegrody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian konstrukcyjnych bym nie dopuścił,tylko zapytałem o te przesuwne drzwi i pojazd był u mnie na OBT.zastanawiam się kto ponosi większą odpowiedzialność ,ale chyba ten ktory dopuszcza po zmianach,bo ja na OBT nie rządam kwitów ,tylko sprawdzam zgodność z warunkami.Przecież "gołym okiem" np. nie sprawdzę czy był przedlużony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się kto ponosi większą odpowiedzialność ,ale chyba ten ktory dopuszcza po zmianach,

Powinien tylko i wyłącznie właściciel takiego pojazdu, wówczas nie przyjeżdżałby żeby dostać stympel tylko wykorzystałby narzędzie w postaci diagnosty do dopuszczenia takiego pojazdu zgodnie z warunkami technicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd był u mnie na OBT.zastanawiam się kto ponosi większą odpowiedzialność ,ale chyba ten ktory dopuszcza po zmianach,bo ja na OBT nie rządam kwitów ,tylko sprawdzam zgodność z warunkami.

 

Dz.U. 155

9.1.7. Siedzenia Oględziny.

1. Pęknięcie szkieletu siedzenia.

2. Złe zamocowanie grożące samoczynnym przesuwaniem.

3. Złe działanie mechanizmu regulacji położenia siedzenia.

4. Brak zagłówków na siedzeniach (jeżeli są wymagane).

5. Mocowanie siedzeń w miejscach nieprzewidzianych do tego

konstrukcyjnie dla danego typu pojazdu

6. Śruby mocujące siedzenia bez oznaczenia cech

wytrzymałościowych.

 

,ale chyba ten ktory dopuszcza po zmianach

 

Na pewno?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.