Skocz do zawartości
mirek.g

Auto z USA -certyfikat

Rekomendowane odpowiedzi

mirek.g

Witam,proszę o poradę,czy wystarczy do przeprowadzenia badania przed pierwszą rejestracja w Polsce pojazdu z USA zarejestowany,certyfikat wlasności na którym nie ma daty pierwszej rejestracji?(datę ustalę 01.01 roku produkcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Z tego co się orjętuję to nie ma pierwszych badań z zagranicy. Wiięć klient powinien wpierw udać się do WK po PC, a dopiero do ciebie na badanie okresowe z ustaleniem danych. Co więcej USA chyba nie należy do "EFTA"?

 

[ Dodano: 26-05-2010, 19:32 ]

No to zadaj pytanie jeszcze raz jeżeli chodzi o brak daty pierwszej rejestracji, to ustalasz tak jak napisałeś 01.01. rok produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Zapewne jest to ten magiczny "odpowiadający dokument" więc sądzę, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drogba

na tym certyfikacie robiłem badania i nie było problemu , datę pierwszej rejestracji piszę brak bo tam jest tylko data sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elliot

drogba, a rok produkcji wpisujesz, czy też nie?

§ 1, ustęp 3, punkt 1 litera d, rozporządzenie w sprawie warunków technicznych mówi jasno:

1 stycznia roku produkcji - w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Ten przepis jest wykładnią do stosowania odpowiednich warunków technicznych, a nie mówi o tym jak ustalić nieznaną datę pierwszej rejestracji bo to ocenia i ustala WK na podstawie swoich przepisów o rejestracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
bo to ocenia i ustala WK na podstawie swoich przepisów o rejestracji.

Ale z reguły w ten własnie sposób ustala.Nie miałem zbyt duzej ilości"amerykańców"

ale zawsze 01.01.xxxx przechodzilo bez echa... :-?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
a nie mówi o tym jak ustalić nieznaną datę pierwszej rejestracji bo to ocenia i ustala WK na podstawie swoich przepisów o rejestracji.

Sam chyba nie wierzysz w to co piszesz, kiedyś wychodząc z Twego założenia pojazdy wracały na ustalenie niezbędnych danych bo urząd sam z siebie nie robił nic i teraz wpisuję 01,01 i nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

OK - zgadza się. Chodzi mi tylko o to, że ten przepis akurat nie reguluje tego, co należy wpisać w tym polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38
na tym certyfikacie robiłem badania i nie było problemu , datę pierwszej rejestracji piszę brak bo tam jest tylko data sprzedaży.

Może ktoś odpowie czy można robić badanie na podstawie certyfikatu :?:

Moim zdanie nie można robić.

Uzasadnienie nie jest to DR UE.

My robimy tylko BO (jak kto woli BO z ustaleniem danych).

Nie ma już pierwszych z zagranicy - więc do urzędu po PC i dopiero do OSKP.

Innym problemem jest to czy auto z ameryki ma homologację europejską :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
winerek

Nie jest to raczej dowód rejestracyjny, ale uzasadnienie że spoza UE nie ma żadnego znaczenia. Niby są to normalne okresowe ale... sam wiesz, można nie mieć tablic, unieważniony dowód, coś co by nie przeszło z autem zarejestrowanym w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Nie jest to raczej dowód rejestracyjny

Oczywiście, ale jest to "odpowiadający dokument" DR :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
winerek

Za taki go uważam ale... ani numeru rejestracyjnego, ani daty pierwszej rejestracji, w zasadzie brak danych technicznych - czasami dobrze że nigdzie nie ma definicji tego "odpowiadającego"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elliot
Ten przepis jest wykładnią do stosowania odpowiednich warunków technicznych, a nie mówi o tym jak ustalić nieznaną datę pierwszej rejestracji bo to ocenia i ustala WK na podstawie swoich przepisów o rejestracji.

 

Czyli przyjmiesz puste pole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Oczywiście - nie widzę najmniejszego problemu w opisanej sytuacji. Diagnosta przyjmuje warunki techniczne dla daty pierwszego dnia roku produkcji - i to wszystko. To jeszcze nie znaczy, że pojazd dokładnie tak będzie miał ustaloną datę I rejestracji. Datę I rejestracji ustala WK na podst.innego przepisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elliot

Czyli bez problemu można nie wypełniać dat rejestracji, czy to zagranicznej, czy też krajowej, a ty przyjmiesz takie zaświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
Czyli bez problemu można nie wypełniać dat rejestracji,

Myślę ze tu poszedłeś na skroty.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
Myślę ze tu poszedłeś na skroty....

 

Jak zawsze zresztą.

Rozmawiamy koniretnie o aucie z USA z certyfikatem (nawet nie wiemy dokładnie jakim - może to certyficate of origin) i wcale nie jest powiedziane, że ten pojazd był kiedykolwiek rejestrowany - dlaczego zatem diagnosta miałby tu na siłę tą datę wpisywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
dlaczego zatem diagnosta miałby tu na siłę tą datę wpisywać

Żeby ułatwić życie urzędnikowi. :D Przerabiałem temat z niezarejestrwanym ,z jednym z urzędników WK,dopiero kierownik mu wytłumaczył o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elliot
Jak zawsze zresztą.

 

Jak zawsze zresztą nie doczytałeś lub masz problem ze zrozumieniem napisanych postów :)

 

Rozmawiamy koniretnie o aucie z USA z certyfikatem (nawet nie wiemy dokładnie jakim - może to certyficate of origin) i wcale nie jest powiedziane, że ten pojazd był kiedykolwiek rejestrowany - dlaczego zatem diagnosta miałby tu na siłę tą datę wpisywać?

 

Witam,proszę o poradę,czy wystarczy do przeprowadzenia badania przed pierwszą rejestracja w Polsce pojazdu z USA zarejestowany,certyfikat wlasności na którym nie ma daty pierwszej rejestracji?(datę ustalę 01.01 roku produkcji)

 

Ale jak zawsze pomagam ci w doczytaniu ;)

Myślę, że teraz nie przeoczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Z certyfikatu własności ma niby wynikać, że pojazd jest zarejestrowany? Naprawdę? No to mnie oświeciłeś faktycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elliot
Z certyfikatu własności ma niby wynikać, że pojazd jest zarejestrowany? Naprawdę? No to mnie oświeciłeś faktycznie :)

 

Miło mi, że cię oświeciłem :)

Gdybyś jednak pisał to z przekąsem (w co oczywiście nie wierzę ;) ) proponuję abyś zajrzał do takowego dokumentu i sprawdził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Zajrzałem. I w żaden sposób nie potwierdza się tam rejestracja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.