Skocz do zawartości

Auto z USA -certyfikat


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę o poradę,czy wystarczy do przeprowadzenia badania przed pierwszą rejestracja w Polsce pojazdu z USA zarejestowany,certyfikat wlasności na którym nie ma daty pierwszej rejestracji?(datę ustalę 01.01 roku produkcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orjętuję to nie ma pierwszych badań z zagranicy. Wiięć klient powinien wpierw udać się do WK po PC, a dopiero do ciebie na badanie okresowe z ustaleniem danych. Co więcej USA chyba nie należy do "EFTA"?

 

[ Dodano: 26-05-2010, 19:32 ]

No to zadaj pytanie jeszcze raz jeżeli chodzi o brak daty pierwszej rejestracji, to ustalasz tak jak napisałeś 01.01. rok produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym certyfikacie robiłem badania i nie było problemu , datę pierwszej rejestracji piszę brak bo tam jest tylko data sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogba, a rok produkcji wpisujesz, czy też nie?

§ 1, ustęp 3, punkt 1 litera d, rozporządzenie w sprawie warunków technicznych mówi jasno:

1 stycznia roku produkcji - w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis jest wykładnią do stosowania odpowiednich warunków technicznych, a nie mówi o tym jak ustalić nieznaną datę pierwszej rejestracji bo to ocenia i ustala WK na podstawie swoich przepisów o rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to ocenia i ustala WK na podstawie swoich przepisów o rejestracji.

Ale z reguły w ten własnie sposób ustala.Nie miałem zbyt duzej ilości"amerykańców"

ale zawsze 01.01.xxxx przechodzilo bez echa... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mówi o tym jak ustalić nieznaną datę pierwszej rejestracji bo to ocenia i ustala WK na podstawie swoich przepisów o rejestracji.

Sam chyba nie wierzysz w to co piszesz, kiedyś wychodząc z Twego założenia pojazdy wracały na ustalenie niezbędnych danych bo urząd sam z siebie nie robił nic i teraz wpisuję 01,01 i nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - zgadza się. Chodzi mi tylko o to, że ten przepis akurat nie reguluje tego, co należy wpisać w tym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym certyfikacie robiłem badania i nie było problemu , datę pierwszej rejestracji piszę brak bo tam jest tylko data sprzedaży.

Może ktoś odpowie czy można robić badanie na podstawie certyfikatu :?:

Moim zdanie nie można robić.

Uzasadnienie nie jest to DR UE.

My robimy tylko BO (jak kto woli BO z ustaleniem danych).

Nie ma już pierwszych z zagranicy - więc do urzędu po PC i dopiero do OSKP.

Innym problemem jest to czy auto z ameryki ma homologację europejską :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to raczej dowód rejestracyjny, ale uzasadnienie że spoza UE nie ma żadnego znaczenia. Niby są to normalne okresowe ale... sam wiesz, można nie mieć tablic, unieważniony dowód, coś co by nie przeszło z autem zarejestrowanym w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki go uważam ale... ani numeru rejestracyjnego, ani daty pierwszej rejestracji, w zasadzie brak danych technicznych - czasami dobrze że nigdzie nie ma definicji tego "odpowiadającego"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis jest wykładnią do stosowania odpowiednich warunków technicznych, a nie mówi o tym jak ustalić nieznaną datę pierwszej rejestracji bo to ocenia i ustala WK na podstawie swoich przepisów o rejestracji.

 

Czyli przyjmiesz puste pole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - nie widzę najmniejszego problemu w opisanej sytuacji. Diagnosta przyjmuje warunki techniczne dla daty pierwszego dnia roku produkcji - i to wszystko. To jeszcze nie znaczy, że pojazd dokładnie tak będzie miał ustaloną datę I rejestracji. Datę I rejestracji ustala WK na podst.innego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez problemu można nie wypełniać dat rejestracji, czy to zagranicznej, czy też krajowej, a ty przyjmiesz takie zaświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze tu poszedłeś na skroty....

 

Jak zawsze zresztą.

Rozmawiamy koniretnie o aucie z USA z certyfikatem (nawet nie wiemy dokładnie jakim - może to certyficate of origin) i wcale nie jest powiedziane, że ten pojazd był kiedykolwiek rejestrowany - dlaczego zatem diagnosta miałby tu na siłę tą datę wpisywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zatem diagnosta miałby tu na siłę tą datę wpisywać

Żeby ułatwić życie urzędnikowi. :D Przerabiałem temat z niezarejestrwanym ,z jednym z urzędników WK,dopiero kierownik mu wytłumaczył o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze zresztą.

 

Jak zawsze zresztą nie doczytałeś lub masz problem ze zrozumieniem napisanych postów :)

 

Rozmawiamy koniretnie o aucie z USA z certyfikatem (nawet nie wiemy dokładnie jakim - może to certyficate of origin) i wcale nie jest powiedziane, że ten pojazd był kiedykolwiek rejestrowany - dlaczego zatem diagnosta miałby tu na siłę tą datę wpisywać?

 

Witam,proszę o poradę,czy wystarczy do przeprowadzenia badania przed pierwszą rejestracja w Polsce pojazdu z USA zarejestowany,certyfikat wlasności na którym nie ma daty pierwszej rejestracji?(datę ustalę 01.01 roku produkcji)

 

Ale jak zawsze pomagam ci w doczytaniu ;)

Myślę, że teraz nie przeoczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z certyfikatu własności ma niby wynikać, że pojazd jest zarejestrowany? Naprawdę? No to mnie oświeciłeś faktycznie :)

 

Miło mi, że cię oświeciłem :)

Gdybyś jednak pisał to z przekąsem (w co oczywiście nie wierzę ;) ) proponuję abyś zajrzał do takowego dokumentu i sprawdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.