Skocz do zawartości

Kolory pieczątek w dowodzie


kudyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie, które mnie nurtuje.

Czy pieczątki potwierdzające wykonanie przeglądu muszą co roku być w innym kolorze tj. jednego roku niebieska, w następnym roku czerwona, w kolejnym znowu niebieska (niezależnie od stacji, w której robi się przegląd).

Pytam, bo akurat tak się złożyło, że w moim dowodzie (mam stary dowód) 5 kolejnych pieczątek było na przemian: czerwona..niebieska..czerwona..niebieska..czerwona i tu by mi wychodziło, że powinna być niebieska, ale diagnosta dał czerwoną i tak się zastanawiam czy nie popełnił błędu i czy nie będę miał problemów? A może to tylko przypadek, że te kolory tak się u mnie ułożyły?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    8

  • zjc

    5

  • BOGDANKAR

    4

  • biker100

    3

A może to tylko przypadek, że te kolory tak się u mnie ułożyły?

Czysty przypadek, nie ma określonego koloru pieczątek, może być nawet jasno piorunkowy w kratkę jeżeli się uda komuś taki odcień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pieczątki potwierdzające wykonanie przeglądu muszą co roku być w innym kolorze tj. jednego roku niebieska, w następnym roku czerwona, w kolejnym znowu niebieska (niezależnie od stacji, w której robi się przegląd).

 

U mnie tylko czarne funkcjonują :D

 

A swoja drogą kiedyś podczas rozmowy Kierownik WK powiedział mi że dobrze by było gdybym zmieniał kolor pieczątek co jakiś czas i gdzieś sobie to notował, takie to niby zabezpieczenie przed fałszerzami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie koledzy już tyle lat na czarnym jadą.... Póki co panowie w mundurkach nie byli z wizytą :D Jak często zmieniacie kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zmiana koloru to czasem "dupochron" :cool:

 

dokładnie tak jak piszesz, w pewnym stopniu zawsze jakieś zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja drogą kiedyś podczas rozmowy Kierownik WK powiedział mi że dobrze by było gdybym zmieniał kolor pieczątek co jakiś czas i gdzieś sobie to notował, takie to niby zabezpieczenie przed fałszerzami

My jak zmieniamy kolor to też zapisuje od którego dnia i robie odbitke w razie "W". Mamy specjaly zeszyt założony w razie zmian piecząk, koloru aby wszystko tam odnotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jak zmieniamy kolor to też zapisuje od którego dnia i robie odbitke w razie "W". Mamy specjaly zeszyt założony w razie zmian piecząk, koloru aby wszystko tam odnotować.

 

Teraz tylko na czarnych jadę jakbym znalazł jakiś inny kolor to :shoot: i do odpowiednich organów sprawa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie to niby zabezpieczenie przed fałszerzami

 

jeśli już ktoś Twoją pieczątkę podrobi (jak to miał mój kolega), to może co jakiś czas sprawdzić jakiego używasz tuszu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja widzę że trzy lata pod rząd mu robiłem badanie i tylko podpis nie taki jak mój!siadam do kompa,sprawdzam i oczywiście nigdy go u nas na skp nie było,przyjechali panowie i co się okazuje,klient tydzień wcześniej kupił wóz i taki trach że na mnie z lewizną trafił,sprawa się skończyła sama bo poprzedni właściciel pojazdu zmarł i od tamtego zdarzenia mieliśmy trzy kolory tuszu i też zeszyt,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie trzeba podrabiać żadnych pieczątek,wysrarczy że ma się dobry skaner,ja osobiście już zeznawałem na prokuraturze jak jakiś małolat zeskanował moje zaświadczenie .Zmienił tylko rodzaj samochodu.datę badania i gdyby nie to że Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! nie wiedział że mamy inny rodzaj zaświadczenia to może juz bym miał zabrane uprawnienia a w najgorszym wypadku poszedłbym siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie trzeba podrabiać żadnych pieczątek,wysrarczy że ma się dobry skaner,ja osobiście już zeznawałem na prokuraturze jak jakiś małolat zeskanował moje zaświadczenie .Zmienił tylko rodzaj samochodu.datę badania i gdyby nie to że Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! nie wiedział że mamy inny rodzaj zaświadczenia to może juz bym miał zabrane uprawnienia a w najgorszym wypadku poszedłbym siedzieć.

 

Spokojnie kolego jak jest taki problem to prosi się o wykonanie badań w laboratorium żeby sprawdzić czy to nie jest skan, skład chemiczny tuszu tonera drukarki jest całkowicie inny niż normalnego tuszu do pieczątek poza tym zostają jeszcze po pieczątce mikrowłókna.Znajomy diagnosta miał podobny problem z tym że ktoś zeskanował i podrobił pieczątki w dowodzie rejestracyjnym przy obecnej technice to nie jest problem ustawić dobrze dowód w drukarce.Miał sporo nieprzyjemności ale po badaniach w policyjnym laboratorium nawet go przeprosili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałem przypadku podrobienia pieczątek ,raz tylko synalek przerobił daty w dowodzie autka tatusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,raz tylko synalek przerobił daty w dowodzie autka tatusia.

Nie wiem kto ale tez ok. 1 m-ca temu spowiadal mnie "niebieski"-przerobione daty

w DR.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto ale tez ok. 1 m-ca temu spowiadal mnie "niebieski"-przerobione daty

w DR.... :D

 

w swojej karierze miałem chyba ze dwa przypadki przerobienia daty następnego badania techn., ale szybko wszystko się wyjaśniło, a delikwent miał sprawę za fałszowanie dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę widzę , że kolor pieczątki też ma znaczenia dla własnego bezpieczeństwa będę musiał zmienić kolor tuszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

W porozumieniu z WK i TDT , polecili po prostu inny kolor niż czarny (z uwagi na widoczny skan). Natomiast mam stację w mieście, która od 20lat wali czarne pieczątki + czarne datowniki i jakoś leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

witam mam pytanie jakich kolorów pieczątek powinna używać stacja i diagnosta ponieważ od 3 lat używamy tylko czarnego tuszu i niebieskiego długopisu,(nigdy nie było problemu bo OSKP nie jest urzędem) i dziś klijent wrócił z WK z zaświadczeniem które mu osobiście wręczyłem po BO pierwszym w Polsce i Pani w wydziale stwierdziła że to ksero-kopia i nie chce przyjąć zaświadczenia i DIPu co można zrobić ( wiem że zmienić kolor tuszu) ale WK jest ok100 km. dalej i nie chcę "ganiać" ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich kolorów pieczątek powinna używać stacja i diagnosta

 

Nie jest to nigdzie określone. Widziałem już (i to w różnych odcieniach): zielone, niebieskie, czarne, czerwone, fioletowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w wydziale stwierdziła że to ksero-kopia i nie chce przyjąć zaświadczenia i DIPu

Wysokiej klasy dochodzeniowiec

co można zrobić

Założyć sprawę o pomówienie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.