Skocz do zawartości

motorower zagranicy ze świadectwem homologacji


PAWEŁ.S

Rekomendowane odpowiedzi

jak podejść do tematu motor przywieiony z zagranicy nie posiada dowodu rejestracyjnego tylko świadectwo homologacji i fakture zakupu z auto handlu (motorower nie jest nowy)

Klijent był już WK i powiedziano mu że ma zrobić przegląd.NIgdy nie miałem takiego przypadku wiec prosze o pomoc czyli jaki rodzaj robimy badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki rodzaj robimy badania

Okresowe przed pierwsza rejestracją. Nie zapomnij o DIP-ie.

W uwagach wpisz że motor nie był rejestrowany za granicą :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, dodzwoniłem się w końcu doWK potwierdzili wasze wypowiedzi .

 

[ Dodano: 01-06-2010, 08:53 ]

no dobże robimy okresowe przed pierwszą rejstracją rozumiem żę daty pierwszej rejstracji nie będzi a co z terminem następnego badania :?: termin wyznaczamy od daty pierwszej rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie byl rejestrowany to nst.termin od daty przeglądu ktory robisz

 

A na ile to w zależności od tego jaka jest data produkcji :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie byl rejestrowany to nst.termin od daty przeglądu ktory robisz

 

Jeśli nie był zarejestrowany to ntb wyznacza WK na 3 lata od daty rejestracji.

 

PORD

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru

przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed

upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro motorower nie jest nowy to dlaczegoWK ma wyznaczać termin nstb

Przeciez diagnosta dopuszcza pojazd do ruchu i okresla termin,no chyba że się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro motorower nie jest nowy to dlaczegoWK ma wyznaczać termin nstb

 

Z tematu wynika, że nie był zarejestrowany, więc diagnoście nic do tnb. Jeśli był zarejestrowany to do badania trzeba przedstawić DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu wynika, że nie był zarejestrowany, więc diagnoście nic do tnb. Jeśli był zarejestrowany to do badania trzeba przedstawić DR

No właśnie i tu jest haczyk :-D . Czy w opisywanym tu przypadku nie powinno być wykonane ustalenie danych niezbędnych do rejestracji, których brakuje w homologacji? Czy fakt, że nie posiada DR oznacza, że zaginął czy nie był zarejestrowany? Według mnie to jest najważniejsze w całej sprawie.

Tak więc PAWEŁ.S motorower był zarejestrowany czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu wynika, że nie był zarejestrowany, więc diagnoście nic do tnb. Jeśli był zarejestrowany to do badania trzeba przedstawić DR

 

Ale sa kraje, w których motorowery nie podlegaja rejestracji.

Nie można chyba lansować twierdzenia jak nie był rejestrowany i ma ŚH to WK powinien go zarejestrować bez OBT pomimo iż motorower ten ma np.10 lat. Skierowanie na ustalenie danych może tez nie być konieczne, bo w ŚH moga znajdować sie wszystkie dane niezbędne do rejestracji.

Wyglada mi to na kolejną lukę prawną. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w ŚH moga znajdować sie wszystkie dane niezbędne do rejestracji.

Mogą, a jak coś brakuje to zgodnie z przepisami mogą skierować taki motorower na ustalenie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada mi to na kolejną lukę prawną. :(

 

Oczywiście że to kolejna luka, są przypadki badań które muszą zostać dokonane PRZED rejestracją, a procedur na to brak, zostały tylko okresowe z ich wymaganiami... A z motorowerami to już zwykły bajzel, ani uznać za nowy, ani zarejestrowany, homo WK ma uznawać to mogli zmienić zakres danych w DR, ech już się nawet pisać o tym nie chce, tak naprawdę nie wiadomo jak robić - bo w żadnym przypadku nie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się nawet pisać o tym nie chce, tak naprawdę nie wiadomo jak robić - bo w żadnym przypadku nie jest dobrze.

Niestety ake tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi Was motorower a ja miałem mercedesa rok prod.1989 data pierwszej rejestracji 2004r,(właściciel twierdzi, że wtedy był sprowadzony) badania miał robione co rok a gdy zadzwoniłem do WK o datę pierwszej rejestracji z zagranicy, dowiedziałem się, że nie mają ale to nie ważne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro motorower nie jest nowy to dlaczegoWK ma wyznaczać termin nstb

 

Z tematu wynika, że nie był zarejestrowany, więc diagnoście nic do tnb. Jeśli był zarejestrowany to do badania trzeba przedstawić DR

 

Też tak myślałem kiedyś, teraz wyznaczam NTB i nigdy zwrotów ponownie nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się, że nie mają ale to nie ważne

Dla nich nieważne, że Ty dostaniesz parę ch**ów od klienta, że do tej pory było dobrze a teraz jest nie dobrze bo żadnemu ani urzędnikowi ani diagnoście nie zapaliła się kontrolka odpowiedzialności i fantazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winerek cyt " nie wiadomo jak robić - bo w żadnym przypadku nie jest dobrze."

 

Wersja optymistyczna: obojętnie którą wersję przyjmę to jest dobrze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
winerek cyt " nie wiadomo jak robić - bo w żadnym przypadku nie jest dobrze."

 

Wersja optymistyczna: obojętnie którą wersję przyjmę to jest dobrze !

Wybrałem wersję z pozwoleniem czasowym :-( czyli odsyłam do W.K Narazie klienci jeżdżą na inne stacje no i firma -50pln. w zamian święty spokój i zdaję sobie sprawę,że nie jest to najlepsze rozwiązanie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi Was motorower a ja miałem mercedesa rok prod.1989 data pierwszej rejestracji 2004r,(właściciel twierdzi, że wtedy był sprowadzony) badania miał robione co rok a gdy zadzwoniłem do WK o datę pierwszej rejestracji z zagranicy, dowiedziałem się, że nie mają ale to nie ważne ,,,

 

I chyba podobnie uważał ustawodawca w 155 skoro wprowadził taki zapis... w zasadzie do teraz nie mam pojęcia jak to rozumieć.

 

Dla pojazdu nowego lub zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przed dniem 1 października 2004 r., data pierwszej rejestracji w kraju jest datą pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pojazdu nowego lub zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przed dniem 1 października 2004 r., data pierwszej rejestracji w kraju jest datą pierwszej rejestracji.

Możesz podrzucić na to paragraf, nie mogę się doszukać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.