Skocz do zawartości
PAWEŁ.S

motorower zagranicy ze świadectwem homologacji

Rekomendowane odpowiedzi

PAWEŁ.S

jak podejść do tematu motor przywieiony z zagranicy nie posiada dowodu rejestracyjnego tylko świadectwo homologacji i fakture zakupu z auto handlu (motorower nie jest nowy)

Klijent był już WK i powiedziano mu że ma zrobić przegląd.NIgdy nie miałem takiego przypadku wiec prosze o pomoc czyli jaki rodzaj robimy badania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
jaki rodzaj robimy badania

Okresowe przed pierwsza rejestracją. Nie zapomnij o DIP-ie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACEK GUZ
jaki rodzaj robimy badania

Okresowe przed pierwsza rejestracją. Nie zapomnij o DIP-ie.

W uwagach wpisz że motor nie był rejestrowany za granicą :ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PAWEŁ.S

dzięki za pomoc, dodzwoniłem się w końcu doWK potwierdzili wasze wypowiedzi .

[ Dodano: 01-06-2010, 08:53 ]

no dobże robimy okresowe przed pierwszą rejstracją rozumiem żę daty pierwszej rejstracji nie będzi a co z terminem następnego badania :?: termin wyznaczamy od daty pierwszej rej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACEK GUZ

Jeżeli nie byl rejestrowany to nst.termin od daty przeglądu ktory robisz

A na ile to w zależności od tego jaka jest data produkcji :ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj
Jeżeli nie byl rejestrowany to nst.termin od daty przeglądu ktory robisz

Jeśli nie był zarejestrowany to ntb wyznacza WK na 3 lata od daty rejestracji.

PORD

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru

przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed

upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACEK GUZ

Ale skoro motorower nie jest nowy to dlaczegoWK ma wyznaczać termin nstb

Przeciez diagnosta dopuszcza pojazd do ruchu i okresla termin,no chyba że się mylę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj

Z tematu wynika, że nie był zarejestrowany, więc diagnoście nic do tnb. Jeśli był zarejestrowany to do badania trzeba przedstawić DR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACEK GUZ

Czyli wg.logiki dopuszczamy do ruchu nie wyznaczając nstb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jackow
Z tematu wynika, że nie był zarejestrowany, więc diagnoście nic do tnb. Jeśli był zarejestrowany to do badania trzeba przedstawić DR

No właśnie i tu jest haczyk :-D . Czy w opisywanym tu przypadku nie powinno być wykonane ustalenie danych niezbędnych do rejestracji, których brakuje w homologacji? Czy fakt, że nie posiada DR oznacza, że zaginął czy nie był zarejestrowany? Według mnie to jest najważniejsze w całej sprawie.

Tak więc PAWEŁ.S motorower był zarejestrowany czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rurek777

i jak zwykle wk. chce sobie diagnostą d....e wytrzeć .bo jak można np. bad . okresowe robić bez dow. rejestracyjnego. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539

Ale sa kraje, w których motorowery nie podlegaja rejestracji.

Nie można chyba lansować twierdzenia jak nie był rejestrowany i ma ŚH to WK powinien go zarejestrować bez OBT pomimo iż motorower ten ma np.10 lat. Skierowanie na ustalenie danych może tez nie być konieczne, bo w ŚH moga znajdować sie wszystkie dane niezbędne do rejestracji.

Wyglada mi to na kolejną lukę prawną. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jackow
bo w ŚH moga znajdować sie wszystkie dane niezbędne do rejestracji.

Mogą, a jak coś brakuje to zgodnie z przepisami mogą skierować taki motorower na ustalenie danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
winerek
Wyglada mi to na kolejną lukę prawną. :(

Oczywiście że to kolejna luka, są przypadki badań które muszą zostać dokonane PRZED rejestracją, a procedur na to brak, zostały tylko okresowe z ich wymaganiami... A z motorowerami to już zwykły bajzel, ani uznać za nowy, ani zarejestrowany, homo WK ma uznawać to mogli zmienić zakres danych w DR, ech już się nawet pisać o tym nie chce, tak naprawdę nie wiadomo jak robić - bo w żadnym przypadku nie jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
już się nawet pisać o tym nie chce, tak naprawdę nie wiadomo jak robić - bo w żadnym przypadku nie jest dobrze.

Niestety ake tak :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACEK GUZ

Czyli paranoi ciąg dalszy :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60

Dziwi Was motorower a ja miałem mercedesa rok prod.1989 data pierwszej rejestracji 2004r,(właściciel twierdzi, że wtedy był sprowadzony) badania miał robione co rok a gdy zadzwoniłem do WK o datę pierwszej rejestracji z zagranicy, dowiedziałem się, że nie mają ale to nie ważne ,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wolf

Też tak myślałem kiedyś, teraz wyznaczam NTB i nigdy zwrotów ponownie nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
dowiedziałem się, że nie mają ale to nie ważne

Dla nich nieważne, że Ty dostaniesz parę ch**ów od klienta, że do tej pory było dobrze a teraz jest nie dobrze bo żadnemu ani urzędnikowi ani diagnoście nie zapaliła się kontrolka odpowiedzialności i fantazji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarolud

winerek cyt " nie wiadomo jak robić - bo w żadnym przypadku nie jest dobrze."

Wersja optymistyczna: obojętnie którą wersję przyjmę to jest dobrze !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldorff
winerek cyt " nie wiadomo jak robić - bo w żadnym przypadku nie jest dobrze."

Wersja optymistyczna: obojętnie którą wersję przyjmę to jest dobrze !

Wybrałem wersję z pozwoleniem czasowym :-( czyli odsyłam do W.K Narazie klienci jeżdżą na inne stacje no i firma -50pln. w zamian święty spokój i zdaję sobie sprawę,że nie jest to najlepsze rozwiązanie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lisek

W motorowerze badanie okresowe jest tańsze od ustalenia danych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
winerek
Dziwi Was motorower a ja miałem mercedesa rok prod.1989 data pierwszej rejestracji 2004r,(właściciel twierdzi, że wtedy był sprowadzony) badania miał robione co rok a gdy zadzwoniłem do WK o datę pierwszej rejestracji z zagranicy, dowiedziałem się, że nie mają ale to nie ważne ,,,

I chyba podobnie uważał ustawodawca w 155 skoro wprowadził taki zapis... w zasadzie do teraz nie mam pojęcia jak to rozumieć.

Dla pojazdu nowego lub zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przed dniem 1 października 2004 r., data pierwszej rejestracji w kraju jest datą pierwszej rejestracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZslawZ

Wszystko jest OK gdy ten motorower ma VIN, dopiero się zaczyna jadka gdy ma nr ram krótki i mówisz do klijenta że N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
Dla pojazdu nowego lub zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przed dniem 1 października 2004 r., data pierwszej rejestracji w kraju jest datą pierwszej rejestracji.

Możesz podrzucić na to paragraf, nie mogę się doszukać :oops:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi