Skocz do zawartości

KOlejny odbiór stacji


JACEK GUZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie bo być może nie doczytałem ale czy po kontroli TDT z uwagami

a z nadal ważna decyzja TDT(do końca 2010roku) mozna nadal prowadzić stację i robic badania pojazdów

Wg. mnie skoro decyzja jest ważna to tak ale proszę o odpowiedzi

Pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    22

  • rurek777

    19

  • marek4017

    15

  • danielg539

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wg. mnie skoro decyzja jest ważna to tak ale proszę o odpowiedzi

Sam sobie dałes odpowiedz.... :D

Przeciez nikt nie wystapił z wnioskiem o zamknięcie.Ty masz jedynie jakies drobne

niedociagnięcia wg.tych panów i nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po usunieciu usterek wystepuje o kolejną wizyte panow z TDT-u

JG-to w końcu co Ty miałes...????Odbior czy kontrolę...????Jezeli odbiór to rozumię ze

nie przeszło...???Wtedy oczywiście musisz zaprosic ich jeszcze raz...Jezeli kontrolę to

po co...Ty masz usunąć stwierdzone w protokóle końcowym usterki zeby nie było

ich przy ponownej kontroli w xxxx terminie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był odbiór choć jeszcze stara decyzja jest ważna ale szef chciał miec to wczesniej z głowy w razie ewentualnych uwag które niestety sie pojawiły

I dlatego pytam jak to z tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego pytam jak to z tym jest

Jezeli był to odbiór a masz jakies usterki i nie dali Ci pozwolenia na dalszą działalność

-nie wydali nowego zezwolenia to oczywiście ze musisz stwierdzone przez nich usterki

usunąc i zaprosić ponownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dali poza protokołem odbioru z zapisanymi uwagami

Więc usterki już prawie usunięte i trzeba ich zaprosić na kolejna wizytę

Ale stacja jak rozumiem może nadal działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stacja jak rozumiem może nadal działać?

A cholera...Ty wiesz ze z jednej strony odbior nie przeszedł ale z drugiej strony

jeszcze zezwolenie masz wazne...Myślę ze mozesz dzialac dalej.Tylko tej tezy zadnym

Dz.U. potwierdzić nie mogę... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy na to spojrzeć z dwóch stron. Po pierwsze stacja posiada jeszcze ważne poświadczenie warunków lokalowych (wynikające z poprzedniego - czasowego jak sądzę dopuszczenia). Po drugie jednak - wyniku modernizacji - dokonane zostały modyfikacje w posiadanym już dopuszczeniu - a każda taka zmiana winna być zgłoszona. Brak pozytywnego nowego dopuszczenia winien skutkować - moim zdaniem wstrzymaniem badań technicznych - ale tak jak już wspomniałem w sytuacji gdy nastąpiły jakieś istotne zmiany w stosunku do poprzedniego dopuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dali poza protokołem odbioru z zapisanymi uwagami

Więc usterki już prawie usunięte i trzeba ich zaprosić na kolejna wizytę

Ale stacja jak rozumiem może nadal działać?

Bez osobistej wizyty właściciela lub kier. SKP w WK się nie obejdzie. Do twojego WK TDT wyśle informację o negatywnym wyniku odbioru. Decyzję podejmuje, rozważywszy indywidualnie sprawę, WK.

P.S. Jakie miałeś usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóznieniomierz nieprzystosowany do badania motocykli -juz zmodernizowany

Brak kratek ściekowych na ławie pomiarowej-już są zrobione

Niekompletna zdaniem TDT-u dokumentacja na wyciąg spalin- juz kompletna

Zła wysokość czujnika CNG -juz właściwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobimy

 

wybacz,, albo Ty jesteś d... nie oficer albo Twój szef , powiedz jak mogliście dostając negatywa nie dopytać co dalej ??? Możliwości jest kilka, ale to właśnie panowie z TDT mieli Wam powiedzieć czy ponowna ich wizyta, czy do 14-stu dni usuwasz usterki i zgłaszasz swemu staroście działając normalnie (bo to Twoje być albo nie być w przyszłym roku). Równie dobrze teraz mogą wnioskować do starosty o zamknięcie SKP niespełniającej warunków po roku 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobimy

 

wybacz,, albo Ty jesteś d... nie oficer albo Twój szef , powiedz jak mogliście dostając negatywa nie dopytać co dalej ??? Możliwości jest kilka, ale to właśnie panowie z TDT mieli Wam powiedzieć czy ponowna ich wizyta, czy do 14-stu dni usuwasz usterki i zgłaszasz swemu staroście działając normalnie (bo to Twoje być albo nie być w przyszłym roku). Równie dobrze teraz mogą wnioskować do starosty o zamknięcie SKP niespełniającej warunków po roku 2010.

 

Z teggo co powiedział jeden z panów inspektorów to mamy usunąć usterki i ponownie ich zawezwać a do tej pory działamy na podstawie waznej decyzji

Pytałem tylko co wy na to i jak to widzicie ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kratek ściekowych na ławie pomiarowej-już są zrobione

 

Coś mi tu nie gra. O ile mi się wydaje - to jak na ławie pomiarowej będziesz miał kratkę ściekową to dopiero dostaniesz negatyw. Prawdopodobnie chodziło tu o stanowisko kontrolne - a nie o samą ławę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem odbiór stacji niedawno,wszystko OK , ale zapytałem Panów "co by było ,gdyby coś nie zagrało".Odp.,że można działać dalej(ważność starego poz.do 31-12-2010 ) i ponownie złożyć wniosek o odbiór , ale to tylko słowa a na "gembę" to ponoć tylko krem jest dobry. niemniej jest to jakaś wskazówka.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

u kolegi na odbiorze panowie zażądali certyfikatu o przystosowaniu rolek ham do badania ciągników rol. pow. 3.5 t . przyczep i motocykli. stare ścieżki ponoć tego nie miały , nie odebrali dwóch stacji. w okolicy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi na odbiorze panowie zażądali certyfikatu o przystosowaniu rolek ham do badania ciągników rol. pow. 3.5 t . przyczep i motocykli.

Coś na ten temat mówił mi tez kolezka,ktory ma miec odbior i tez wymieniają rolki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi negatywami dot. bieżących odbiorów TDT należy BARDZO uważać, bo tak naprawdę stacje takie NIE SPEŁNIAJĄ określonych warunków i jako takie nie powinny pracować. Poprzednie decyzje tracą ważność ....

 

Nie chcę być złym prorokiem, ale mam wrażenie, że kilka stacji popłynie w ten sposób - bo WK ma prawo wykreślić takiego przedsiębiorcę z rejestru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak naprawdę stacje takie NIE SPEŁNIAJĄ określonych warunków i jako takie nie powinny pracować. Poprzednie decyzje tracą ważność ....

To chyba normalne ze jezeli SKP nie zaliczy odbioru przy pierwszym podejściu to trzeba powiesić kłódke i czekac do następnego razu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak naprawdę stacje takie NIE SPEŁNIAJĄ określonych warunków i jako takie nie powinny pracować. Poprzednie decyzje tracą ważność ....

to jaki cudem przeszły poprzedni odbiór :?::?::!:

 

moja skp dostała N za falistość ławy ...

tak jak sobie wywróżyłem , a po wymianie płytek ponowny odbiór = P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne ze jezeli SKP nie zaliczy odbioru przy pierwszym podejściu to trzeba powiesić kłódke

 

Nie zawsze.czy można pracować(legalnie)na SKP do końca terminu "starego" odbioru 8) nie zaliczając nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.