Skocz do zawartości

KOlejny odbiór stacji


JACEK GUZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 256
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    22

  • rurek777

    19

  • marek4017

    15

  • danielg539

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

czy na OSKP powinny być zaciski do zbieżności >16 cali jeśli jest urządzeni do ciężarówek?

i czy podczas odbioru można zgłosić dodatkowe lub wymienione urządzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciąg spalin właściciel stacji zamontował po prawej stronie ,przeszukałem przepisy i nie znalazłem żadnego zapisu który by to regulował ,ale na rozum to według mnie powinien być po lewej

 

OSKP dwa kanały jeden przelotowy, wyciąg spalin zamontowany na środku (dla jednego kanału po prawej a dla drugiego po lewej, do wyboru, do koloru :D )

pierwszy odbiór w zeszłym roku, bez problemu

 

link do mojej hali

 

http://www.damal.eu/o-firmie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest urz. GTL TRUCK pow 3.5t i zakresie średnicy obręczy 14''-24''

 

[ Dodano: 21-01-2011, 09:10 ]

i jest tyko 2 zaciski , czyli wszystko jasne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do przedstawiciela urządzenia, może zrobili jakis dodatkowy certyfikat na większe srednice? W instrukcji naszego sprzetu też było do 16' ale od dostaliśmy mailem dodatkowy papier od przedstawiciela ze do 20' te zaciski obsługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do przedstawiciela urządzenia, może zrobili jakis dodatkowy certyfikat na większe srednice? W instrukcji naszego sprzętu też było do 16' ale od dostaliśmy mailem dodatkowy papier od przedstawiciela ze do 20' te zaciski obsługują.

U mnie w certyfikacie było, że zaciski są do 19,5 cala. Napisaliśmy do dystrybutora w tej sprawie i przysłali dwa pisma w rodzaju oświadczenia iż zaciski można założyć na koła do 22 cali (pisałem o tym na forum). Nie pomogło. TDT przysłało protokół z negatywem ze względu na sprzęt do geometrii. Napisali, że w certyfikacie pisze że jest do 19,5 cala i urządzenie nie odpowiada wymaganiom. I tyle na ten temat. Nadal mamy przestój. Pewnie potrwa to wszystko jeszcze co najmniej miesiąc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich borykających się z problemem ponownej weryfikacji stacji oraz próbujących znaleźć rozwiązania zaistniałych sytuacji!!! :D

 

Jesteśmy po kontroli TDT 18.01.2011 naszej podstawowej SKP = wynik "N".

Stacja posiada poprzednią decyzję TDT do końca marca 2011.

Podstawą wydania negatywnej decyzji z dn. 27.01 było:

1. Opóźnieniomierz LWS-2 [1999] niedostosowany do motocykli (pomimo pozytywnie zakończonej kontroli TDT w 2006 i który w papierach tj. instrukcji obsługi takową opcję niby posiada), ale wg. kontrolujących nie posiadał "bardzo ciekawego ustrojstwa" :D do mocowania czujnika opóźnienia do zbiornika motocyka.

Na urządzonku tabliczka zawierała nazwę LWS-2, a na opakowaniu firmowym LWS-2/MC. Przez co został zakwalifikowany pod certyfikat Z/15/276/98 a nie Z/15/115/01.

Z wyjasnień kontrolujących dowiedziałem się, że cóś tam się we firmie zadziało no i sie se...o! - jakieś podziały czy inne nie wnikam. Temat załatwiłem w 5 dni.

paczka => kurier => firma => kalibracja + ustrojstwo + oświadczenie producenta o zgodności z nowym certyfikatem + faktura 500,- => kurier

2. Ciekawsza sprawa wyniknęła z najazdowym urządzeniem do pomiaru sił hamowania i oceny skuteczności (może troszkę zawiła, ale postaram się wyjaśnić)

Pierwotnie wersja miała nazwę Heka H2000. W przed pierwszą kwalifikacją w 2006 przeszła konieczną modernizację do wersji umożliwiającej badanie motocykli i ciągników (wymiana jednostki sterującej i oprogramowania).

Przedstawiciel firmy na Polskę wydał stosowne oświadczenie niestety użwając nazewnictwa obowiązujęcego na uwczesny czas tj.:

"... Heka Bolid o nr fabr. ... została poddana modernizacji do możliwości badania ... w tym motocykli ... zgodnie z certyfikatem nr ..." (A powinien użyć H2000 - wg kontrolujacych)

Stacja pierwszą weryfikację TDT przeszła bez problemowo! [do 03.2011].

W grudniu 2010 dołączyliśmy do niej urządzonko do oceny zbieżności Heka Adept, przez co całość stworzyła urządzenie w wersji Heka Univers A2 poparte stosownym oświadczeniem.

HEKA BOLID (dawniej H2000)[Z/15/288/99] + HEKA ADEPT [Z/15/290/99] = HEKA UNIVERS A2

Wystapiliśmy o ponowną weryfikację. 18.01 w czasie kontroli zakwestionowano całą modernizację od początku!

W uzasadnieniu podano, że firma modernizująca nie jest organem certyfikującym akredytowanym itd. itp. i jej oświadczenia nie są respektowane. :(

... i gdzie tu stanowiska ustalone we wrześniu 2010 przez TDT i ITS - czy jast to jakaś nadinterpretacja ?!?!?!? A co z paragrafem 19 Dz.U. 2006 nr 40 poz. 275??

 

A z ostatniej chwili będąć na stronce TDT zaczęły się ukazywać (zgodnie z rozporządzeniem) w rejestrze urządzeń "nowe certyfikaty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucił mi się taki problem ,wiec rzucam pytanie

Na jednej ze stron znalazłem taki zapis-

podczas kontroli TDT -symu­lu­ją zagro­że­nie CO i LPG, czy insta­la­cja załą­czy się samo­czyn­nie i czy działa popraw­nie.

Czy ktoś spotkał się z takim podejściem -gdyż my aktualnie montując czujniki gazu też chcieliśmy za symulować gazem z zapalniczki zadziałanie czujnika LPG , fakt że czujnik zadziałał ,ale mieliśmy jakiś problem z centralką i po rozmowie z producentem wysłaliśmy do przeglądu , jednocześnie informując o wykonanej próbie i teraz to powróciło z przeglądu z zapisem ,że nie wolno przeprowadzać takich prób gdyż urządzenie może się rozkalibrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas kontroli TDT -symu­lu­ją zagro­że­nie CO

U nas palili gazetki :D,pewnie o tym wiedzieli

nie wolno przeprowadzać takich prób gdyż urządzenie może się rozkalibrować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas palili gazetki

i uważasz, że to lepsze ???

zapalniczka do lpg, czy papieros do czujnika co są tak samo dobre, by czujnik zepsuć,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas próby czujników przeprowadzała firma która te czujniki kalibrowała.

Mieli do tego próbki gazu ( foliowy worek z wentylem) o odpowiednim stężeniu.

Nie słyszałem by TDT przeprowadzał takie próby podczas kontroli stacji, sprawdzali tylko dokumenty z ostatniej kalibracji czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że gazem z zapalniczki nie wolno sprawdzać czujnika CO. Aby sprawdzić działanie czujnika CO należy mu dostarczyć CO. Zwijamy kartkę papieru z drukarki w rulon (komin). Zapalamy jeden koniec. Gasimy nadeptując podeszwą i dym wydostający się z "komina" przystawiamy do czujnika. U mnie panowie z TDT tak sprawdzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważasz, że to lepsze ???

Uważam że to śmieszne,powinni być na to przygotowani w ten sposób:

Mieli do tego próbki gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić działanie czujnika CO należy mu dostarczyć CO. Zwijamy kartkę papieru z drukarki w rulon (komin). Zapalamy jeden koniec. Gasimy nadeptując podeszwą i dym wydostający się z "komina" przystawiamy do czujnika. U mnie panowie z TDT tak sprawdzali.

 

U nas sprawdzali identycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sprawdzali identycznie .

Takie dzikie stężenia spowodują, że czujnik zadziała ale nie ma gwarancji, że potem nie zacznie świrować przy małych stężeniach,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wolno przeprowadzać takich prób gdyż urządzenie może się rozkalibrować

lekko poza tematem (ale tylko lekko :D )

ITD sprawdziła awaryjne otwieranie drzwi w autobusie (i się otworzyły), ale zatrzymali DR za to, że się potem nie chciały zamknąć :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też palili gazetki, ale więcej im na to nie pozwolę. Poprosze o podstawe prawną takiego działania. Ciekawe czy im kopary opadną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.