Skocz do zawartości

KOlejny odbiór stacji


JACEK GUZ

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też palili gazetki, ale więcej im na to nie pozwolę

Oni nie będą nalegać, dostaniesz negatywną decyzję i przy następnej wizycie będziesz miał próbki wszelkich możliwych gazów we wszelkich możliwych pojemnikach i sam zaproponujesz czy wystarczy gazetka czy może ognisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    22

  • rurek777

    19

  • marek4017

    15

  • danielg539

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oni nie będą nalegać, dostaniesz negatywną decyzję

Jeśli będą poważni to uwierzą na słowo. Aby udowodnić, że czujnik działa i załącza wentylatory wystarczy wyłączyć i włączyć ich zasilanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie działa, niestety w naszym kraju jak Cię oskarżę że jesteś mordercą to nie ja mam udowodnić, że jesteś, tylko Ty że nie jesteś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu, nie żeby personalnie, przepraszam. Chodzi mi o postępowanie urzędnicze w naszym kraju. Przedstawiciel TDT jak mu to połączenie-urządzenie nie zadziała to w protokole zapisze "nie działa" i po zawodach, decyzja wiesz jaka przyjdzie a później będziesz musiał Ty im udowodnić że jednak działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a później będziesz musiał Ty im udowodnić że jednak działa...

Niestety ale adam ma duzo racji w swoim twierdzeniu.Cóz jak mówię:samo zycie....p$%@&%$^@e.... :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnąłem pewnych informacji u zródła czyli u producenta mierników poziomu tlenku węgla (Gazex) i dowiedziałem się, że metoda testowania czujnika przy uzyciu tlącej się kartki papieru lub papierosa nie powinna doprowadzić do uszkodzenia lub rozkalibrowania czujnika pod warunkiem, że natychmiast po zadziałeniu czyjnika usuniemy źródło dymu. Jednakże taka metoda pomiaru prawidłowości działania czujnika tlenku węgla nie jest miarodajna a jej wynik nie może być uznany za wiążący.

Z tego wynika, że jeżeli podczas testu z tląca się kartkę papieru czujnik nie zadziała to i tak TDT nie może zakwestionować jego sprawności. Nawet użycie gazu wzorcowego nie jest w pełni miarodajne, bo na działenie czyjnika duży wpływ ma temperatura, wilgotność oraz natężenie przepływu gazu. Jedyną miarodajną metoda sprawdzania działania czujnika tlenku węgla polega na poddaniu go kalibracji w warunkach laboratoryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną miarodajną metoda sprawdzania działania czujnika tlenku węgla polega na poddaniu go kalibracji w warunkach laboratoryjnych.

To już lepiej niech sprawdzają tlącą się kartką (mniejsze koszty) bo zaraz wymyślą że trzeba do legalizacji zawieść tak jak analizator bo nie wiadomo czy sprawne urządzenie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie na poprzednim odbiorze sprawdzali papierosem ciekawe czym bedą sprawdzać w tym roku

 

Panom bardziej chodzi nie o działanie czujnika (bo to sygnalizuje kontrolka) ale o to czy czujnik CO uruchamia wentylację. U mnie też sprawdzali papierosem, ale tylko na odbiorze, przy rocznych kontrolach już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że przygotowuję się do kontroli stacji to rzucam kolejny problem pytanie- dokumentacja urządzeń .

 

Zakupiliśmy BOSCHA FWA 4630 do geometrii z którym dostałem deklaracje zgodności -więc poprosiłem o certyfikat i otrzymałem taką informację
Witam

W sprawie certyfikatu zgodności 1 43 063 2010.

Nie ma pan obowiązku posiadania Certyfikatu zgodności urządzenia. W/W certyfikat znajduje sie w posiadaniu Urzędu TDT oraz firmy Robert Bosch Polska.

Jest Pan natomiast zobowiązany przedstawić deklarację zgodności dostawcy, którą otrzymał.

 

jakie jest wasze zdanie i opinia ,bo ja sądzę ,że powinienem mieć na stacji komplet dokumentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem taką informację

 

Od kogo?

 

bo ja sądzę ,że powinienem mieć na stacji komplet dokumentacji

 

Oczywiście

 

Spróbuj TEGO

 

Fajny ten Bosch, mieliśmy pokaz, ale zdecydowaliśmy się na Huntera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 

2. Ciekawsza sprawa wyniknęła z najazdowym urządzeniem do pomiaru sił hamowania i oceny skuteczności (może troszkę zawiła, ale postaram się wyjaśnić)

Pierwotnie wersja miała nazwę Heka H2000. W przed pierwszą kwalifikacją w 2006 przeszła konieczną modernizację do wersji umożliwiającej badanie motocykli i ciągników (wymiana jednostki sterującej i oprogramowania).

 

I jak się sprawa potoczyła dalej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
I jak się sprawa potoczyła dalej

Stacja PRZESZŁA!!! Ponowny odbiór i analiza dokumentacji ŁĄCZNIE z poprzednim protokołem obioru i jest OK!

Do 31.12.2015 :D:-D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja PRZESZŁA!!! Ponowny odbiór i analiza dokumentacji ŁĄCZNIE z poprzednim protokołem obioru i jest OK!

Do 31.12.2015 :D:-D:)

 

To coś nie tak dlaczego do 31.12.2015 :shock:

 

Sam napisałeś --- "jusznw" --- Wystapiliśmy o ponowną weryfikację. 18.01 w czasie kontroli zakwestionowano całą modernizację od początku!

 

Coś kręcisz :)

 

A pierwszą mieliście i jeszcze negatywną i to - cty:- Podstawą wydania negatywnej decyzji z dn. 27.01 było: >>.......

 

Nie to że się czepiam ale nai tu ładu ani składu z terminami. skoro masz odbiór ważny do 31.12.2015 to decyzja musiała być wydana przez TDT z 31.12.2010 (bo na 5 lat) a przecież pisałeś że masz negatywną decyzję TDT z 27.01.2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nai tu ładu ani składu z terminami

Mnie to nie dziwi w tym rozpi...... interpretacje zmieniają się z dnia na dzień w niektórych sytuacjach TDT wycofuje się z wcześniejszych decyzji a to pokazuje że nie mają monopolu na interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie dziwi w tym rozpi...... interpretacje zmieniają się z dnia na dzień w niektórych sytuacjach TDT wycofuje się z wcześniejszych decyzji a to pokazuje że nie mają monopolu na interpretację.

 

A spotkałeś się z czym taki że najpierw dali decyzje negatywną na odbiór ale wypisaną już przez Warszawę i się z tego wycofali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkałeś się z czym taki że najpierw dali decyzje negatywną na odbiór ale wypisaną już przez Warszawę i się z tego wycofali.

Pogadaj z kolegą leniwcem po N poszło odwołanie do MI które zostało uznane .jak się to zakończyło nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkałeś się z czym taki że najpierw dali decyzje negatywną na odbiór ale wypisaną już przez Warszawę i się z tego wycofali.

 

U jednego z forumowiczów odbiór był bez uwag, a zamiast decyzji przyszło pismo, że nie spełniają wymagań - to jest lepszy cyrk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się to zakończyło nie wiem.

sie w morde jeszcze nie zakończyło :shoot: - to mało

MI - cyt " Uchyla się wyżej wymienioną decyzję Dyrektora TDT w całości i przekazuje się sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji "

I Dyrektor rozpatruje od połowy lutego :lol:

 

"Rząd zrobił co chciał, a co z tego będzie zobaczymy" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.