Skocz do zawartości

Honker 4012 wojskowy pytanie o pasy


sgt.sly

Rekomendowane odpowiedzi

Kopiłem honkera z AMW rocznik 1991 i tu rodzi sie pytanie data pierwszej rejestracji jest 1991 ale dla wojska

 

 

czy da rade go zarejestrować na 8,9 osób w cywilu ??

 

czy auto jest skazane na 2 osoby bo nie ma pasów z tylu

 

DZIEKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ.U 32

8 ) w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do:

a) przednich siedzeń w samochodach osobowych, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu:

– 30 czerwca 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 1.400 cm3,

– 31 grudnia 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej od 1.000 cm3 do 1.400 cm3,

– 30 czerwca 1972 r. - pozostałych,

b) siedzeń innych niż przednie - w samochodach osobowych zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1993 r.,

c) siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa - zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r.;

przepisów lit. a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym

 

No i pytanie czy ma fabryczne punkty mocowania siedzeń.

 

Znalazłem dane z instrukcji :liczba miejsc 2-8 więc chyba powinno dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym

 

A moze to auto z nadwoziem otwartym? Takie tez były produkowane, ale osobiście nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to auto z nadwoziem otwartym

Całkiem możliwe.Opis nadwozia z instrukcji tej co mam:Rodzaj- toworowo-osobowe,trzydrzwiowe,część kabiny i przedział towarowy kryte opończą lub nakładką hard-top,szyba przednia osadzona w odchylnej ramie.Mamy podane tylko ogółne dane,niech autor postu sprawdzi przepisy ze swoim autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiłem honkera z AMW rocznik 1991 i tu rodzi sie pytanie data pierwszej rejestracji jest 1991 ale dla wojska

 

a jakie to ma znaczenie - czy dla wojska - liczy się data pierwszej rejestracji i takie warunki spełnia na ten dzień-rejestrowany najczęściej jako jako samochód ciężarowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pytanie czy ma fabryczne punkty mocowania siedzeń.

 

Znalazłem dane z instrukcji :liczba miejsc 2-8 więc chyba powinno dać radę.

 

Z tego co wiem tam jest wszystko fabrycznie

 

Jest to auto z którego można ściągnąć dach wiec nie wiem czy to go klasyfikuje jako nadwozie otwarte

Jest to tarpan z silnikiem iveco 2,5d z 1991 rok produkcji typ 4012 tyle wiem na jego temat

 

chodzi mi właśnie o to czy pierwsza rejestracja będzie brana pod uwagę wojskowa czy cywilna

 

czy porostu od góry diagnosta musi uznać ze pierwsza to wojskowa i nie muszę mieć pasów z tylu wiec będzie zarejestrowany na 8 osób ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się data pierwszej rejestracji w wojsku. Jak będziesz kupował przypilnuj, żeby wpisali ją na FV. Pojazd będzie zarejestrowany z jej uwzględnieniem.

 

W Wojsku cała masa takich. A wyprodukowane w Lublinie ....

 

Ten model i rocznik to jeszcze chyba jednak poznańska FSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.Z. 32

7) w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa:

a) na przednich siedzeniach; warunek stosuje się do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1971 r., do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1995 r. i do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 20 października 2007 r.,

b) na siedzeniach innych niż przednie, skierowanych do przodu; warunek stosuje się do samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r. i do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 20 października 2007 r. przepisów lit. a i b nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym oraz autobusu przeznaczonego do przewozu pasażerów stojących;

 

Siedzenia z tyłu są z boku a nie skierowane do przodu więc psy nie obowiazują. Odnośnie ilości osób to na potrzeby wojska Tarpan był rejestrowany na 9 osób łącznie z kierowcą ale faktycznie miał siedzenia dla dziesięciu osób, więc albo potrzebna jest homologacja samochodu albo diagnosta powinien wydać zaświadczenie dla dziesięciu osób. Wtedy niestety prawo jazdy kategorii B nie wystarczy do prowadzenia tego pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt "Ten model i rocznik to jeszcze chyba jednak poznańska FSR."

 

W latach kiedy pracowałem na skp JW jeździliśmy po odbiór pojazdów do Lublina. Nie mam wiedzy czy w Poznaniu odbierano pojazdy dla WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze pytania jakie to były lata...

 

Po przeniesieniu produkcji.

 

Dodam że w naszej JW nie było nowych odbieranych z Poznania. Z przekazania z JW do JW owszem."

Cyt "... produkcja została przeniesiona do Lublina przez Daewoo Motor Polska (1997-2001)"

 

Źródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/Honker

 

[ Dodano: 04-06-2010, 13:13 ]

z silnikiem iveco 2,5d

 

A jak jest zimny po nocy dobrze odpala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą tam tak jak i Andzrzej65 że były na dziesięć miejsc ,i chyba w instrukcji między 2 a 8 jest plus,mam słabo czytelne ksero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - od 1997 szło już jako Daewoo - ale model tez był juz inny. Ten model i ten rocznik to z pewnością wytwór poznańskiej fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model i ten rocznik to z pewnością wytwór poznańskiej fabryki.
Oczywiście, przecież to nie jest tajna informacja. Chyba, ze to jednak zmyła była.... A o Lublinie wspomniano trochę z innego powodu. Procedury przekazania pojazdu nie wiem czy były takie same jak za czasów poznańskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest zimny po nocy dobrze odpala ?

 

jak narazie silnik ma przejechane 50k auto stało na wybrakowce od 95r

Pali na dotyk

Sorry ale o czymś wspomnę - i tu są pieniądze podatników oraz brak odpowiedzialności za decyzję :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak odpowiedzialności za decyzję

 

Ja tak dyplomatyczny jak kolega Ketiw38 nie będę . Zwolniłem się z JW bo nie mogłem już na to marnotrawstwo środków patrzeć. A potem " odchodzą z WP bo obcinają kasę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolniłem się z JW bo nie mogłem już na to marnotrawstwo środków patrzeć

Taka niestety jest szczera prawda - i ja w końcu podjąłem męską decyzję i w lipcu składam wypowiedzenie z tej chorej instytucji . Ale nie martwcie się dalej bedę z wami i to jeszcze bliżej -mam dwie propozycję pracy -oczywiście na stacji diagnostycznej .

 

 

 

P.S Odbiegliśmy troche od tematu -ale to forum ma to do siebie że nikt za mocno nikogo nie strofuje ,nie poprawia jego błędów -jak to jest na forum wojskowym -żadnego luzu , kontrola tresci postów -jest to chore jak wojsko. Dlatego na tym forum bede do końca świata i jeden dzień dłużej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarolud - ale nie byłeś przypadkiem pilotem Tu-154, co? :)

 

Gdyby człowiek miał latać miałby skrzydła. Cyt" w którym dokonano tylko kosmetycznych zmian nadwozia." Myślę sobie , że "późny" Poznań tak wiele nie różnił się od "wczesnego" Lublina. A dlaczego cabrio dla wojska lepszy od "blaszanki" ?

 

Kto tego nie przeszedł ten nie wie o czym mowa. Co nie kolego Fiedorowicz ? Cyt " To nie ma być zrobione lepiej to ma być zrobione po naszemu " Aż klikać szkoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto tego nie przeszedł ten nie wie o czym mowa.

 

Panowie nie jest ,aż tak żle ,tylko jest tragicznie. :evil: Żeby tak przeciętny Polak wiedział jak są marnowane jego podatki to przypuszczam żeeeby i tak nic nie zrobił. ha ha ha. Istny Cyrk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.