Skocz do zawartości

Problem z rejestracja , skradziony dowód reje. samochodu


adikrot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z rejestracja samochodu w WK . Sprawa wygląda tak: kupiłem samochód

bez dowodu rejestracyjnego ( poprzedniemu właścicielowi go skradzino i zgłosił to na policje ) a że samochód był przeznaczony na sprzedaż nie wyrobił nowego dowodu tylko dostałem od niego zaświadczenie

z WK w Słupsku ( ze samochód jest u nich zarejestrowany, dane i daty rejestracji itd ) w tym ze w rubryce UWAGI wpiska WSZCZĘTO DOCHODZENIE O CZYN Z ART . 276KK ( art. ten dotyczy ze dokument rzecz jest skradziona /przetrzymywany )

 

I problem polega na tym ze w Bytowie nie chcą mi zarejestrować pojazdu ze względu na tą wpiske . Kazali mi czekać aż dochodzenie się skończy i dostaną zaświadczenie o zakończeniu /umożeniu sprawy . Zadzwoniłem do posterunkowego który prowadzi tą sprawe i powiedział mi ze może to potrwać nawet 2-3 lata i kazał mi zapytać sie w wk w Słupsku co z tym zrobić , byłem i oni nic innego nie mogą z tym zrobić (mam od nich zaświadzcenie o rejestracji tam auta )

 

Dodam ze samochód jest legalnie kupiony i posiadam dokumenty ( umowe k-s , karte pojazdu ,badanie techniczne , opłatę skarbową , dok. z policji ze zostało wszczęte dochodzenie z art 276KK oraz to nieszczęsne zaświadczenie z wk w Słupsku o tym ze auto jest u nich zarejestrowane )

 

Co zrobić aby zarejestrowac auto ,w internecie znalazłem temat gdzie bez problemów gościowi w tym przypadku zarejestrowano , czy może trafiłem na wredną urzędniczke ??

 

Proszę o pomoc w tej sprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zaświadczenie z Policji, że właściciel istotnie zgłosił kradzież tego dokumentu? Bo art który podajesz nie do końca dotyczy kradzieży. NIGDY nie spotkałem się z takim wpisem w zaśw. i skoro się taki wpis pojawił, to nie bez przyczyny - jest prowadzone jakieś postępowanie, WK został o tym poinformowany i musi o tym informować... Sprawa trudna do ruszenia. Odpuściłbym sobie temat i zwrócił auto, jeśli sprawa nie rokuje szans na szybkie wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego : http://www.bikepics.com/pictures/1991609/ , trochę za póżno ze zwrotem auta bo walcze juz chwile z tym tematem . Najlepsze ze policja kazała mi czekać ponad miesiąc na zakończenie dochodzenia a po miesiącu mowią ze może to potrwać 2 / 3 lata .....

 

I dlaczego nie chcą zarejestrować skoro samochód bedzie miał nowy dowód i inne tablice ( jak by mi ktoś skradł /przetrzymywał dowód to samochód musze zezłomować bo na co mi taki którym nie mogę jeżdzić .... jaka w tym logika?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to ja nic nie rozumiem i nie widzę w tym żadnej logiki. Z zaświadczenia które przedstawiłeś wynika, że policja ma ten DR. Może wystąp do Policji z pismem o wydanie DR :idea: . Wtedy będziesz miał na piśmie dlaczego nie wydają Ci DR. Może nikt z takim pismem się do nich nie zwracał, a tylko dopytywał, czy w sprawie DR jest prowadzone dochodzenie. Pominę fakt dochodzenia na drodze sądowej odszkodowania - bo to nic nie wprowadza do sprawy (chyba, że to lokalny bogacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie kradzież tylko np. wściekła żona, nawet jeżeli auto jest tylko na jednego małżonka zarejestrowane to drugi jednak jest współwłaścicielem, więc niejako nie kradnie swojego dowodu, możliwości jest wiele... ale raczej najlepszą radę dał blakop, postaraj się wycofać z tej transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38 z tego zaswiadczenia wynika ze jakiś koleś przetrzymuje dowód a nie ze ma go policja

 

Samochód nie miał żadnych współwłaścicieli ani własciciel "wściekłej " małżonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko i tak nie rozumiem. Czemu składając dokumenty w nowym WK nie przyjeli twoich dokumentów oraz nie wydali PC. Niestety jestem tylko diagnostą :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38 - nie przyjęli, bo w przedmiotowej sprawie trwa jakieś postępowanie. A więc zanim wydasz nową decyzje rozstrzygająca istotę sprawy (rejestracja) wypada poznać o co chodzi... Na razie mamy pewne ogólniki, a nie wiemy o co tak naprawdę chodzi. Jak rozumiem ktoś zabrał DR tego auta i je przetrzymuje.Pytanie po co i w jakim celu? Tego nie wiemy. A są to informacje istotne dla podjęcia aktualnej decyzji o rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem ktoś zabrał DR tego auta i je przetrzymuje.Pytanie po co i w jakim celu? Tego nie wiemy.

 

Ja wiem.

Widziałeś film "Okup" z Gibsonem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.