Skocz do zawartości

Samodzielne przyciemnianie szyb


christov88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Już na samym początku przepraszam za ewentualne powielenie tematu. :roll:

Pewnego pięknego wieczoru naszła mnie myśl że fajnie byłoby przyciemnić sobie szyby w aucie. Co zrobiłem? Wio na allegro.pl znalazłem tam różne folie w granicach 15 - 40 zł. Następnego dnia kiedy już chciałem zamawiać, kumpel wparował do mnie i przywiózł mi jedną z tego typu folii, tyle że jak czytam na wielu forach to nie jest jasna kwestia tych śmiechu wartych nalepek z homologacją. I teraz o co chodzi: Owa folia to jakiś zagraniczny twór ( co prawda z polskimi napisami) ale nie posiada takiej nalepki za to na odwrocie opakowania jest napisane "Z ogólną autoryzacją typu AGB, Dopuszczona przez Kraftfahrt-Bundesamt (Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego), Niepotrzebny wpis Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (TUV)".

Oczywiście chcę wyłącznie przyciemnić tylne szyby, co teoretycznie nie wpływa na wymagane pole widzenia 180 stopni. Czy mogę użyć tej folii? Czy strata DR to kwestia czasu? ;/

Pozdrawiam serdecznie! :)::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne mamy czasy . Człowiek po ciężkiej pracy zamiast odpoczywać -nudzi się i

Pewnego pięknego wieczoru naszła mnie myśl że fajnie byłoby przyciemnić sobie szyby w aucie.
...... sam wymyśla sobie kłopoty,,,,,, :shock::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować wyłącznie folie homologowane lub atestowane. Podstawa prawna: Dz.U. nr 32, poz. 262 z 2003r (z późn. zmianami), paragraf 10, ust. 3 + załącznik nr 3 , poz. 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wymyśla sobie kłopoty

Co masz do przyciemnionych szyb? (Nie mam na myśli czarnych) :D Zastosuj u siebie i już nie będziesz chciał jeździć w "zwykłych" szybach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to dalej rozwinąć.... :D

Co masz do przyciemnionych szyb? (Nie mam na myśli czarnych) :D Zastosuj u siebie i już nie będziesz chciał jeździć w "zwykłych" szybach :)
Panowie , nie zrozumcie mnie źle - nic nie mam do przyciemnianych szyb -oczywiście do bocznych tylnych oraz tylnej ,na myśli miałem tylko to ,że jest wiele przyjemniejszych rzeczy o których można myśleć pewnego pięknego wieczoru np; piękno przyrody , dziewczyny lub chociażby zimny browarek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to dalej rozwinąć.... :D
Co masz do przyciemnionych szyb? (Nie mam na myśli czarnych) :D Zastosuj u siebie i już nie będziesz chciał jeździć w "zwykłych" szybach :)
Panowie , nie zrozumcie mnie źle - nic nie mam do przyciemnianych szyb -oczywiście do bocznych tylnych oraz tylnej ,na myśli miałem tylko to ,że jest wiele przyjemniejszych rzeczy o których można myśleć pewnego pięknego wieczoru np; piękno przyrody , dziewczyny lub chociażby zimny browarek :D

 

Cóż to faktycznie było po piwku a narzeczona już spała ;] wieczór był bardzo miły jeśli o to Tobie chodzi :-D szczególnie odstresował przed egzaminami i kolokwiami które miałem dzień później :P Co do piękna przyrody to byliśmy wtedy na działeczce nad Zalewem Koronowskim. Wracając do tematu owa folia posiada certyfikat homologacji w języku niemieckim który należy dołączyć do dokumentów (wg. polskiej instrukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz do przyciemnionych szyb? (Nie mam na myśli czarnych) :D Zastosuj u siebie i już nie będziesz chciał jeździć w "zwykłych" szybach :)

 

a może to takie fajne, tylko dlatego, że zakazane ???

obawiam się, że właśnie czarne masz na myśli, gdyż nie znam przyciemnianych, które się w normie mieszczą ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu owa folia posiada certyfikat homologacji w języku niemieckim który należy dołączyć do dokumentów (wg. polskiej instrukcji)

Nie bardzo rozumiem do jakich dokumentow chcesz dołączyc homo folii... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu owa folia posiada certyfikat homologacji w języku niemieckim który należy dołączyć do dokumentów (wg. polskiej instrukcji)

Nie bardzo rozumiem do jakich dokumentow chcesz dołączyc homo folii... :-(

 

Z tego co tu jest napisane (w tej całej instrukcji) to należy dołączyć świadectwo homologacji do dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to należy dołączyć świadectwo homologacji do dowodu rejestracyjnego.

To akurat nikogo nie interesuje... :D

Czyli jak rozumiem to wszystko jest diabła warte i muszę kupić folie z polskim atestem (nalepką na szybę)? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem to wszystko jest diabła warte i muszę kupić folie z polskim atestem (nalepką na szybę)? :-?

Jeżeli posiadasz dopuszczenie europejskie to wystarczy i nie masz obowiązku tego wozić ze sobą (lub posiadać nalepki) ale znając nasze realia żeby nie mieć problemów przy kontroli drogowej lub BT to warto je wrzucić w DR i mieć zawsze pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

czy rządowe limuzyny mają odstępstwo od warunków tech na oklejone przednie boczne szyby? bo co widze w TV to każda czarna,i co na to kontrole drogowe ? nie widzą ,czy się boją, ktoś robi badanie tech takich aut !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rządowe limuzyny mają odstępstwo od warunków tech

 

§ 1. 1. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:

1) (1) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, z

wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

2) (2) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Agencji

Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu

Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej i Służby Celnej,

Służby Więziennej i straży pożarnej, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych

 

Limuzyna na pewno nie jest pojazdem specjalnym.

Ciekawe jaki to jojazd uzywany do celów specjalnych ::? .

Czy może to ten co wiezie ministra :-o , jeśli nawet to jak jedzie sam kierowca to napewno juz nie jest to pojazd uzywany do celów specjalnych :?

Cóż Polska to taki dziwny kraj, gdzie twórcy prawa są zwolnieni z jego przestrzegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki to jojazd uzywany do celów specjalnych ::? .

Czy może to ten co wiezie ministra

 

Dokładnie, to u służb jest "używany do celów specjalnych", nie myląc tego z pojazdem specjalnym.

 

Np radiowóz oznakowany jest specjalny, ale cywilny już tylko jest używany do celów specjalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.