Skocz do zawartości

Spostrzeżenia po szkoleniu SIiTKRP Krosno w Łodzi 19.06


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem na szkoleniu, nie wiem czy ktoś z forum się na nie również wybrał, ale nie mogę się powstrzymać od napisania kilku zdań. Najbardziej irytującą mnie rzeczą było straszne wywyższanie się Pana prowadzącego i niszczenie wszelakiej konkurencji zarówno stowarzyszeń jak i programów do obsługi SKP. Pierwszy raz spotkałem się z takimi atakami, aż mi się przypomniało że to może jakaś kampania wyborcza... Można było się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy na które posiadał Pan prowadzący OPINIE PRAWNE rozstrzygające niejasności, gdyż Ministerstwo nie jest od interpretacji, tylko prawnicy wg opinii prowadzącego.

Do sedna:

1. Jeśli przyjedzie samochód po trzech latach na przegląd i spóźni się jeden dzień to dostaje na 1 rok i nie ma żadnego dopełniania.

2. Jeśli termin następnego przeglądu wypada w sobotę lub niedzielę to ustalamy na poniedziałek.

3. Temat znany że przyczepka lekka SAM na jeden rok przegląd, NATOMIAST autobus SAM na pół roku.

4. Co ciekawe nie możemy sami sobie robić przeglądu swojego samochodu, bo jesteśmy stroną i to może mieć wpływ na wynik...

5. Czasookresy przyczepy rolniczej do 3.5 t 3, 2, 1 natomiast powyżej 3,5 t 3, 2, 2.

6. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wykonują badanie okresowe przed pierwszą rejestracją najpierw robimy dodatkowe ustalenie danych za 60 a potem dopiero OBT 98 zł, podobnie ze zmianami konstukcyjnymi, najpierw dodatkowe a potem okresowe.

7. Taxi i L płacimy za dodatkowe i diagnosta jak skraca termin przeglądu do roku to ustala, a jak nie to zgodnie z dowodem.

8. Przy badaniach dodatkowych zależnie od przypadku raz skreślamy 1 i 2 spełnia i nie spełnia pojazd, a czasami skreślamy punkt 2 tylko.

Wychodząc ze szkolenia wiedziałem mniej niż na nie wchodząc. Zakręcony jak słoik :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    11

  • danielg539

    11

  • blakop

    9

  • JANUSZ60

    9

Czyli nic sie nie zmieniło, bo na skoleniu w Lublinie było dokładnie tak samo. :)

Tezy pana Krzemienieckiego nie sa może do końca pozbawione racji, ale klimat wykładu i atmosfera jaką ten pas wytwarza wokół siebie jest nie do pozazdroszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Co ciekawe nie możemy sami sobie robić przeglądu swojego samochodu, bo jesteśmy stroną i to może mieć wpływ na wynik...

:D:D:D przez tyle lat jeżdżę bez ważnego przeglądu :faint:

1. Jeśli przyjedzie samochód po trzech latach na przegląd i spóźni się jeden dzień to dostaje na 1 rok i nie ma żadnego dopełniania.

To jak mam wykonać zapis mówiący, że "...następne przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji..." różne wizje słyszałem ale to, to przebija chyba wszystkie możliwe interpretacje.

3. Temat znany że przyczepka lekka SAM na jeden rok przegląd, NATOMIAST autobus SAM na pół roku.

Czyli przyczepka to SAM ale pks to już tylko autobus nie SAM. Jakoś węszę brak zdecydowania...

5. Czasookresy przyczepy rolniczej do 3.5 t 3, 2, 1 natomiast powyżej 3,5 t 3, 2, 2.

Skąd się wziął podział skoro ustawa nie rozdziela tych pojazdów dla okresów badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to na szkoleniach mało konkretów a dużo samoreklamy :razz:

 

Tylko tu przekraczało to jakiekolwiek granice, kilka spięć było, ale w pewnym momencie jeden z uczestników wstał, przeprosił i powiedział żeby przestał już z tą reklamą, bo on przyjechał na szkolenie, a nie żeby cały czas program reklamować. :ok

Niestety nie mogli udzielić informacji jak postąpić ze zmianą z przyczepki ciężarowej na rolniczą i stwierdzili że zapłaciliśmy 100 zł za szkolenie i nie mogą nam wszystkiego za to powiedzieć. Za jakiekolwiek pytania mieli pretensje. Tylko to co przygotowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzili że zapłaciliśmy 100 zł za szkolenie i nie mogą nam wszystkiego za to powiedzieć

 

Czy dobrze rozumiem, że to "szkolenie" było płatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoniłem do kumpla z innej stacji,w Warsazwie 18.06 było to samo,byli też przedstawiciele WK próbowali prowadzić dyskusję,po przerwie chyba nikt z nich nie został :D Na pytania na które nie znali odpowiedzi mówili że to nie jest przedmiotem szkolenia.Kumpel stwierdził że lepiej na takie "szkolenia" nie jeździć bo robią wodę z mózgu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na szkoleniu, nie wiem czy ktoś z forum się na nie również wybrał

Tak, tak... też tam byłem. Potwierdzam to co napisał kolega. Reklama to 60% tego "seminarium". "Wykładowca" nie chciał odpowiadać na zadawane pytania gdyż jak stwierdził jest przygotowany tylko z tematów które sa przedmiotem spotkania. Poza tym zapłaciliśmy tylko 100zł, a chcielibyśmy wiedzieć wszystko.

Ogólnie temety były omawiane dość szybko i mało co można było wyłapać. Ale odnośnie wykreślania pkt 1 i 2 zostało wyjaśnione. Mniej reklamy, więcej konkretów a satysfakcja byłaby większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że w Lublinie spotkanie to było bezpłatne i chyba przyszło za dużo osób a apetyt rosnie w miare jedzenia i jest okazja, aby pobrac opłate. :-(

 

 

"Seminarium szkoleniowe

W związku z dużym zainteresowaniem przedstawicieli Stacji Kontroli Pojazdów spotkaniem, które odbyło się w dniu 25 kwietnia w Lublinie (uczestniczyło 170 osób)postanowiliśmy zorganizować w czerwcu 5 spotkań, podczas których omówimy istotne tematy związane z pracą diagnosty. Spotkania odbędą się w Rzeszowie, Krakowie, Warszawie, Łodzi oraz w Sosnowcu."

 

Z tego wynika, że pozostało jeszcze spotkanie w Sosnowcu.

Apel do wszystkich zainteresowanych: przemyślcie, czy warto, trzeba mieć dużo samozaparcia aby dotrwać do końca :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć dużo samozaparcia aby dotrwać do końca

oj tak... Nie powiem bo mi się udało, ale łatwo nie było. Siedziałem z nadzieją, że może wreszcie padnie jakieś zdanie "od siebie" a nie tylko cytowanie art. par. pkt.... To każdy może doczytać w domu/stacji. Liczyliśmy bardziej na komentarz do danego punktu spotkania no i oczywiśnie brakowało tej luźnej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyliśmy bardziej na komentarz do danego punktu spotkania

 

Znajdziesz na płatnym forum :( , bo 100 za spotkanie to za mało aby cos wyjasnić :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd ta różnica w cenie ... ?

Być morze sponsorował to organizator lub organizacje zrzeszające SKP,ze swojej strony mogę powiedzieć że ITS też tam był i wygłaszał swoje referaty,na stronie Patronatu było info o bezpłatnym wstępie po wcześniejszym zarejestrowaniu się.

Mnie w Lublinie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiekolwiek pytania mieli pretensje. Tylko to co przygotowali...

Dlatego Nam jest tak źle, ponieważ Im jest dobrze, zero odpowiedzialności ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co sobie strzępić języka gdyż pan który stoi za tymi szkoleniami dał się poznać wielu ludziom ale niestety nie z dobrej strony .Po informacji którą dostałem od jednego z kolegów stwierdzam że dla tego pana liczy się tylko kasa -a nie chęć pomocy środowisku -dlatego widać nawet różnice we frekwencji na forach - nic konkretnego nie można się dowiedzieć z jego -może dlatego że jest że wytwarza wokół siebie taką atmosferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jednego z kolegów
Podaj imię i nazwisko tego wiarygodnego kolegi . Wyrabiasz sobie i Guru opinie na podstawie czego ? Znasz faceta osobiście ? Proszę jakie tu dobre obyczaje na tym forum Norcomu

 

[ Dodano: 21-06-2010, 19:16 ]

Mnie w Lublinie nie było.
Dario to szkoda mógłbyś sam sobie własny osąd wyrobić a nie " na podstawie tego co mi hostessa targowa powiedziała" Guru jest be ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jarolud znam tego pana osobiście i trochę krwi mi osobiście zatruł a nawet jest to dłuższa historia.A co chodzi o kolegę to poprosiłem go o przysługę, aby jeżeli ma pewne wiadomości aby się podzielił -ale niestety nie będę cytował jaką otrzymał odpowiedz - robiącą z nas biedaków którzy pragną się czegoś nauczyć za darmo ,ale niestety jak zwykle sprawa rozbija się o kasę . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij nam proszę czym Ci tak krwi napsuł. Mamy dużo czasu chętnie poczytamy. Ty go chyba nie cenisz za to że ma trudny charakter? Będę przez najbliższe 5 lat urabiał Ci opinię będę te bzdury powtarzał tak długo aż wszyscy uwierzą. Nie ważne prawda czy fałsz Kogo to obchodzi ? A dobre obyczaje ? Czemu robić temu forum złą praktykowską formułę innego forum której tu raczej nikt nie chce ... Idę do dentysty ...dziś darmo idę do piekarni ooo? Dziś tu też darmo ? Chcesz coś darmo ? Masz może ich program ? To czemu Ci się coś należy od nich darmo? Masz postawę roszczeniową, z tego co się znamy to chyba nie ... Wchodzisz na boisko gdzie gra pierwsza liga ... pamiętaj !

 

Tak przy okazji co do mojego wiadomego Faworyta Jak kram taki Pan ? Boję się ... Wy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarolud - ja wiele Twoich wiadomości czytam kilkakrotnie, zanim je zrozumiem i niestety nie zawsze mi się udaje... Czy ktoś jeszcze tak ma? :)

 

Pan ten ma opinie taką jaką ma nie bez powodów. Ja na tamto forum tez się kiedyś zalogowałem. niestety forma dyskusji z tym Panem, jak i atmosfera jaka tam panuje, a wytworzona przez sposób jego moderacji mi nie odpowiada - sądząc po frekwencji nie tylko mi. Tu zaś zaglądam codziennie - podobnie jak wielu. O czymś to świadczy... Wystarczy spojrzeć w statystyki o porównać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję ten temat zakończyć bo forum jest od rozważań nad zawiłościami prawnymi a nie personalnymi.Jak się skupimy na personalnych to zejdziemy na psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo było niedawno w Krakowie jak opisuje Arizona. Według jego opini (jego prawników) to całe PoRD jest do bani a opinie które on wystawia to sa wiarygodne i lepsze jak DZ.U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze tak ma?

 

Wiem Blskopie ... ta dysleksja Przepraszam Cię. Poza tym ja też nie wszystkie Twoje skróty myślowe, ze o żartach nie wspomnę - specyficzne poczucie humoru, też tak od razu łapię, wiec mamy remis. Lepsza rozmowa by była bo tu jednak trzeba skrótowo i czasem intencje i myśli trudno wyrazić Nie mówię ze na tamtym forum jest idealnie Dlatego tu jestem ale powiedz czy robimy teraz coś jak ten Guru mówił, już jakiś czas temu ? Czy to oznacza, ze on chce dla nas źle ? A może coś się nauczył? Coś dotarło ? Jesteś nieomylny Blakop? Nie dajesz nikomu drugiej szansy ? Znam jego grzeszki i jego konkurencji też i co z tego ? Można krytykować ale taka form mi nie odpowiada . Gdybyś teraz tamto forum poczytał to jemu tez "dowalę " jak mi jakieś dyrdymałki zaczyna opowiadać , bo mnie Diagnostę nie interesuje forma ale treści i obojętnie jak i kto piszę o ile treści dla mnie interesująco. Pierwsza liga to i Balkop ... Blakop = fiedorowicz ? No niech będzie ... Pamiętajmy o walce konkurencyjnej i jak to wpływa i zamazuje prawidłowe odczytanie intencji . Nie mówiłem: wszyscy mówią, ze nas kochają a kto prawdziwie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.