Skocz do zawartości

Spostrzeżenia po szkoleniu SIiTKRP Krosno w Łodzi 19.06


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

jarolud - ja wiele Twoich wiadomości czytam kilkakrotnie, zanim je zrozumiem i niestety nie zawsze mi się udaje... Czy ktoś jeszcze tak ma? :)

 

Ja, ja... Niestety, jarolud, czasami również forma wypowiedzi potrafi zniechęcić do dyskusji - i mam tutaj na myśli po części zarówno Ciebie jaki i forum o którym wspominałeś. Co nie znaczy że tam nie zaglądam - staram się wiedzę, a przynajmniej punkty widzenia, czerpać zewsząd. Być może z Twojej strony to zamiłowanie do dyskusji, bycie swoistym adwokatem diabła - też ta czasami mam - ale za dużo, w moim mniemaniu, w tym żółci. Wiem, wiem - zaraz będziesz chciał przykładów... Ale jak pisał kolega DARIO64 zajmijmy się raczej stroną merytoryczną, kilka z koncepcji z pierwszego postu jest nieco odbiegających od obecnej praktyki, może jakieś wypowiedzi kto które punkty stosuje lub ma zamiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    11

  • danielg539

    11

  • blakop

    9

  • JANUSZ60

    9

Z tego wynika, że pozostało jeszcze spotkanie w Sosnowcu.

 

 

Ja chyba do Sosnowca jestem zapisany :shock: ale jak jest tak jak piszecie to może jeszcze się wymiksuję bo szkoda niedzieli na reklamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu koledzy zaczeliście niepotrzebną sprzeczkę. Założyłem ten temat bo wydaje mi się, że może to kogoś ustrzec, lub przygotować co może się spodziewać na organizowanym spotkaniu przez SIiTKRP. Widzę jednak, że nie jedyny mam bardzo mieszane, a wręcz negatywne wrażenia po kursie.

Jest to dział Kursy, szkolenia, konferencje więc trzymajmy się meritum.

Fajnie jakby ludzie też opowiadali jak było na innych kursach, abyśmy wiedzieli gdzie warto się wybrać, a gdzie nie.

A tak a`propos to jak było w niedziele w Poznaniu? Coś ciekawego się dowiedzieliście? PODZIELCIE SIĘ SPOSTRZERZENIAMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według jego opini (jego prawników) to całe PoRD jest do bani a opinie które on wystawia to sa wiarygodne i lepsze jak DZ.U.

Dziwię się tylko, że nadal ma słuchaczy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się tylko, że nadal ma słuchaczy

Ci którzy byli raz, jadą kolejny licząc że coś się zmieni. (przynajmniej tak było ze mną, ale to była ostatnia wizyta) Nowych diagnostów również przybywa, a więc i oni chcieliby się dokształcić.

Za każdym razem odnosiłem wrażenie że chce wręcz opanować rynek! Stacje zrzeszone z Panem K to taka inna społeczność, święta wręcz. Wspominał coś że TDT jest bardziej przychylne podczas kontroli na takich stacjach. Rozumiem, że ma swoje poglądy poparte opiniami prawnika ale taka nachalność jest przesadna. Będąc na innych szkoleniach nie spotkałem się z czymś takim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem odnosiłem wrażenie że chce wręcz opanować rynek

Nie widze w jego działaniu nic nowego-wiadomo po prostu jaki ma w tym cel.

A ze cel uświęca metody jakie sie stosuje zeby to osiągnąć dlatego postępuje tak

a nie inaczej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd ta różnica w cenie ... ?

Być morze sponsorował to organizator lub organizacje zrzeszające SKP,ze swojej strony mogę powiedzieć że ITS też tam był i wygłaszał swoje referaty,na stronie Patronatu było info o bezpłatnym wstępie po wcześniejszym zarejestrowaniu się.

Mnie w Lublinie nie było.

 

Myślę, że przyczyna wprowadzenie opłat za konferencje była duża frekfencja na spotkaniu w Lublinie. Pan Krzemieniecki podchodzi od tematu strony materjalnej i jak widzi jakakolwiek szansę na zarobek to z niej natychmiast korzysta.

Płacicie 100 PLN za spotkanie, któro sprowadza się do reklamy płatnego forum. wynika z tego, że liczy sie tylko kasa.

Może faktycznie ten Pan w wielu sprawach ma racje, ale forma przekazu tych informacji mi nie odpowiada.

 

luk napisał/a:

Według jego opini (jego prawników) to całe PoRD jest do bani a opinie które on wystawia to sa wiarygodne i lepsze jak DZ.U.

 

Jest w tym sporo racji, bo zasisy zawarte w tej ustawie są często niejednoznaczne np.: terminy BT pojazdów SAM i dlatego Pan przedstawia opinie prawne wyjasniające zawiłości PORD. Powstaje tylko pytanie czy opinie te są wiarygodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje tylko pytanie czy opinie te są wiarygodne?

 

oraz, co my z tego mamy ???

 

Tak na prawdę mamy mętlik w głowie, ale jeśli byśmy byli tam zrzeszeni to pan K dla każdego z nas mógłby taką opinię prawną indywidualnie stworzyć. Jakiś sens to ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę mamy mętlik w głowie, ale jeśli byśmy byli tam zrzeszeni to pan K dla każdego z nas mógłby taką opinię prawną indywidualnie stworzyć. Jakiś sens to ma.

 

Wydaje mi się, że pan K chce stworzyć coś na wzór PATRONATU ITS. Jednak członkostwo w Patronacie jest tak drogie, że znaczna część SKP zrezygnowała :-D .

Lepiej by było, abyśmy MY DIAGNOŚCI założyli stowarzyszenie i na swoje potrzeby opracowali, wcielili w życie i stosowali opinie prawne a nie ślepo wierzyli jakiejs firmie zewnętrznej której zależy na rozgłosie i kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było, abyśmy MY DIAGNOŚCI założyli stowarzyszenie i na swoje potrzeby opracowali, wcielili w życie i stosowali opinie prawne

 

I miałoby by to być oczywiście bezpłatnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominał coś że TDT jest bardziej przychylne podczas kontroli na takich stacjach

Pic na wodę.

Ra z mi się trafiło być na szkoleniu na którym reklamował swój program to najczęściej powtarzanym słowem było "konkurencja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miałoby by to być oczywiście bezpłatnie

 

Niekoniecznie bezpłatne, ale gdyby uzbierało się jakies 500 SKP i każda wpłacała by po 20 zł miesięcznie to było by 10 000 zl miesięcznie. Na wynajęcie prawnika i opracowanie opinii spokojnie by wystarczyło. Pobierając 100 zł miesięcznie GK może zbić spora kasę (zakładając, że bedą zainteresowane SKP to interes sie rozkręci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt " Być może z Twojej strony to zamiłowanie do dyskusji, bycie swoistym adwokatem diabła"

 

he he ... niezły tekst . Nie cierpię gadać dla samego gadania Nie trafiona diagnoza.

 

Wydaje mi się, że pan K chce stworzyć coś na wzór PATRONATU ITS

 

Dokładnie to samo sobie pomyślałem. Nowe struktury żeby zwalczyć stare? Naganne jest pobieranie jakiej-kolwiek opłaty za "szkolenie" na którym usłyszysz " Zapisz się do klubu, to będzie więcej" To nie daje wyboru. Na darmowych można było takie coś powiedzieć na płatnych raczej nie. Dlaczego GK się nie lubi ? Może burzy jakiś od lat utarty porządek? Czy to jednak dla nas Diagnostów dobrze czy źle ?

 

Cyt "bo forum jest od rozważań nad zawiłościami prawnymi "

 

To nie lepiej zapisać się na forum prawnicze ?

Stacje zrzeszone z Panem K to taka inna społeczność, święta wręcz.

 

Przepraszam, ale świętym się nie czuje. Możesz jakoś udowodnić tą tezę ? No właśnie takim czymś dajemy się im konkurencji podzielić A my jesteśmy Diagności firmowi ? Nie czuję się związany z nikim, dotyczy dostawców oprogramowania - a już wiecie ze pracowałem na prawie wszystkich . A ten program jest dobry sam w sobie. Pozostawmy ocenę Diagnostom faktem jest, ze te hymny pochwalne też mnie nużą... Nie jest to tylko zasługą GK bo przecież każdy producent słucha chyba co mu "jego" Diagności podpowiadają .

 

Niestety, jarolud, czasami również forma wypowiedzi potrafi zniechęcić do dyskusji
:ok

Myślę ze to wystarczy...

 

Tak, macie rację, że forma też. Liczę, ze terapia wstrząsowa odniesie skutek Mimo wszystko. Bo jakaś alternatywa jest potrzebna w celu wykazania, że mylą się jedni lub drudzy, bo wiecie ta "polityczna poprawność tych norcomowych chłopaków" Z czymś takim się spotkałem. Czy słusznie ? Z tą opinią się nie zgadzam tak samo jak z opiniami dotyczącymi tamtych stron. Bo mnie one nie interesują. Wydaje się, że tylko w walce konkurencyjnej różnych szkół mamy szansę na uzyskanie jednej interpretacji. To teza. Nie czuję się na siłach, dla mnie za wysoka liga, aby to udowodnić bo wszystko w naszych Diagnostów rękach Tych stąd i stamtąd ...

 

Dostało mi się za skróty myślowe. Jak coś nie jasne to nie można dopytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz, co my z tego mamy ???

Podejrzewam ze nic. Chcąc uzyskać odpowiedź na pytanie zadane temu panu , było stwierdzenie ze prawnik napisał i przejdźmy dalej, zastanawia mnie jedna rzecz możne szkolenie to wykonać z prawnikiem za nie z nim? :shock:

 

Płacicie 100 PLN za spotkanie

a gdzie indziej znajdziemy "podobne szkolenia :evil: " za taką kwote

I na to ludzie lecą mała kasa mało wiedzy a zarazem do d....y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zapłacę za szkolenie 290 zł i przejadę pół Polski, to już się tak wszystkiego na szkoleniu dowiem ?

 

Ta formułą "szkoleń" w postaci płatnego dostępu do "miejsca szkolenia" może się okazać tanią alternatywą. Tradycyjne szkolenia chyba stracą swój sens ... bo jeździć mi się nie chce, żeby przekonać się, że jednak te dobrze płatne też są do niczego. Co ten Guru znowu wykombinował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie indziej znajdziemy "podobne szkolenia " za taką kwote

I na to ludzie lecą mała kasa mało wiedzy a zarazem do d....y

 

Wydaje mi sie, że szkolenia powinny organizować Starostwa Powiatowe i Urzędy Miast dla stacji które im podlegają. Skoro podczas dyskusji na temat BT poj SAM doszlismy do wniosku, że w każdym powiecie prawo może być odmiennie interpretowane, to skolenie przeprowadzone przez "obca jednostkę" może być sprzeczne z wytycznymi obowiązujacymi w danym WK :( .

Jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji było by przywrócenie obowiązkowych kursów doszkalających :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że szkolenia powinny organizować Starostwa Powiatowe i Urzędy Miast

 

Tylko skąd UM i WK miałby wziąć wykładowcę? :) Przecież w praktyce oni sami nic nie wiedzą... Oj taka smutna prawda... Ale zgadzam się, że z założenia taki model byłby najwłaściwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgadzam się, że z założenia taki model byłby najwłaściwszy.

 

Kiedyś taki był .I komu to przeszkadzało :?:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd UM i WK miałby wziąć wykładowcę?

 

Mogła by to robić osoba kontrolująca stacje w danym starostwie (oczywiście pod warunkiem, że nie robi tego TDT)w końcu taka osoba powinna coś wiedzieć :)

Zresztą uważam, że albo powinna być wprowadzona jednostka kontrolującą wszystkie SKP, albo wszystkie powinny być kontrolowane przez swojw WK.

 

Przecież w praktyce oni sami nic nie wiedzą...

 

Niestety, ale taka jest prawda :( i dlatego niektóre starostwa nie kontrolują SKP, bo nie wiedzą co i jak trzeba sprawdzić :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że niestety praktyka pokazuje, iż nawet takie rozwiązanie niewiele daje. Mamy TDT i co? Niby jedna instytucja, podporządkowana jednemu dyrektorowi, a jednak w Krakowie każą robić inaczej, nad morzem inaczej, u nas się nie wypowiadają... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, że pan K chce stworzyć coś na wzór PATRONATU ITS.

 

I dobrze ci się wydaje, "K" był u mnie osobiście i o..dolił,że używam programu ITS, że jego jest najlepszy i jak ja śmiem używać programu jago największych wrogów, toteż mu oświadczyłem, że i tak jestem pod patronatem i nie widzę większego sensu płacić dwa razy za program do obsługi skp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.