Skocz do zawartości

Spostrzeżenia po szkoleniu SIiTKRP Krosno w Łodzi 19.06


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    11

  • danielg539

    11

  • blakop

    9

  • JANUSZ60

    9

dlatego niektóre starostwa nie kontrolują SKP, bo nie wiedzą co i jak trzeba sprawdzić

 

Na zlecenie Starostwa od radcy prawnego opinia prawna jak trzeba robić bt. Starostwo na piśmie w nawiązaniu do opinii prawnej swojego radcy prawnego przesyła do SKP jak ma robić bt. NA kontroli Starostwo sprawdza czy SKP robi tak jak samo dało na piśmie . W czym problem ? Różne opinie prawne ? Abstrahując, że jest to nie możliwe, w razie W - SKP lub/i Starostwo wskażą palcem w sądzie na radcę prawnego mówiąc " On Ci nam to uczynił jego pytajcie" hihi Przepraszam SKP Poznań nie przysyłaj mi więcej tych ziół co sam bierzesz. Przelazło z Ciebie na mnie

 

[ Dodano: 23-06-2010, 16:39 ]

Cyt" że i tak jestem pod patronatem i nie widzę większego sensu płacić dwa razy za program do obsługi skp"

 

Nie ma sensu płacić dwa razy, racja! Max72, gdyby się okazało, ze ten SKP XXX (moderacja) jest lepszy od ITS-owskiego ? To subiektywne odczucie, ocena programu znaczy, więc może inaczej To co daje Ci poza programem ITS ? Nie pisz, że szkolenia, bo ocenę ich jakości możemy w prosty sposób podważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zapłacę za szkolenie 290 zł i przejadę pół Polski, to już się tak wszystkiego na szkoleniu dowiem ?

 

Ta formułą "szkoleń" w postaci płatnego dostępu do "miejsca szkolenia" może się okazać tanią alternatywą. Tradycyjne szkolenia chyba stracą swój sens ... bo jeździć mi się nie chce, żeby przekonać się, że jednak te dobrze płatne też są do niczego. Co ten Guru znowu wykombinował ...

 

Jarnoludku znowu ci sie nie chce moze myśleć a moze . Guru to ja nie jestem, uprawnia nie posiadam :D Co do twojego toku myślenia (bez uazy) to z tych szkoleń których ten pan prowadzi nic a nic ciekawego nie wiadomo. Co do ceny to ta kwota robi odpowiednie przedpole na przyciąganie sobie osób. Czyz nie pojechałbyś na szkolenie któte ma te same tematy a inne ceny tańsze,droższe. Skłaniam sie do stwierdzenia ze wybrał byś to tańsze np. tego pana. Ja śmie stwierdzić ze jadąc na szkolenie organizowane przez inne instytucje nawet ogłaszające sie na naszym forum nawet w kwocie 290 zł i jadąc pół polski to dowiem sie więcej niz u niego . Widze ze nie dasz sie przekonać nawet paru osob co twierdza mniej więcej ta sama teze na temat tego jegomościa. Może ja wyolbrzymiam coś lub mam inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd UM i WK miałby wziąć wykładowcę? :) Przecież w praktyce oni sami nic nie wiedzą... Oj taka smutna prawda... Ale zgadzam się, że z założenia taki model byłby najwłaściwszy.

Proszę kolegę o nieuogólnianie. W obu Łódzkich WK nadzorujący SKP reprezentują bardzo wysoki poziom merytoryczny. Do tego są rzeczoznawcami z listy MI. Organizują raz w roku spotkania ( choć przydały by się częściej) na których w drodze kulturalnej i rzeczowej wymiany argumentów powstają wspólne interpretacje. Bardzo często pojawiają się na piśmie. Każdy wie co i jak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadzorujący SKP reprezentują bardzo wysoki poziom merytoryczny. Do tego są rzeczoznawcami z listy MI.

w większości WK są tacy ludzie, ale tu chodzi o asekuranctwo kierowników WK, by przypadkiem Ich nie sprawdził TDT, że nic nie robią, dlatego lepiej zlecić kontrolę właśnie TDT,,, a szkolenia ? po co, skoro robimy wszyscy według Dz. U. a czytać umiemy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego toku myślenia (bez uazy) to z tych szkoleń których ten pan prowadzi nic a nic ciekawego nie wiadomo

 

A ja ... na odwrót. Wyraziłeś swoje zdanie a ja swoje. Mamy dwie interpretacje? Mamy. To subiektywne jest tak samo jak subiektywne jest ocenianie programu. Do niczego nie dojdziemy w ten sposób.

Proszę kolegę o nieuogólnianie
Popieram bez takich uogólnień. Blakop to niby, ze taki daremny ?

 

 

I gdzie mam tym UAZ-em jechać?

 

Cena dla mnie nie ma znaczenia Pracodawca to i tak w koszty daje.

 

[ Dodano: 23-06-2010, 18:31 ]

Jarnoludku znowu ci sie nie chce moze myśleć a moze

 

Wiecie o co mu tu chodzi ?

 

[ Dodano: 23-06-2010, 18:38 ]

Widze ze nie dasz sie przekonać nawet paru osob co twierdza mniej więcej ta sama teze na temat tego jegomościa

 

To skąd wiadomo, ze piszą to co myślą ? Bo to napisali na forum ? Poprawność polityczna mówię Ci nic innego. A tak na serio wiecie, że "dorwałem" jednego forumowego kolesia, że co innego pisze na forum a co innego robi na bt ... Jak to wytłumaczyć ? To ma być niby twarda info ? Pamiętasz syndrom z SKP Poznań - robię dokładnie tak jak on ? A jak to sprawdzić? Porównać trzeba rejestry badań a, że tak pisze na forum. Luk nie za bardzo Ty ufasz ludziom ?

 

[ Dodano: 23-06-2010, 19:23 ]

Cyt " i mam tutaj na myśli po części zarówno Ciebie jaki i forum o którym wspominałeś. ale za dużo, w moim mniemaniu, w tym żółci. "

 

Co do żółci to nie zrównany jest w tym bard Diagnostów .... Praktyk a może zajął byś się trochę kolegą Winerek-iem ? Zrozumiałby o czym pisze... Popatrz na jego posty Ty to już coś tam znajdziesz, wierze w Ciebie. Tobie Praktyku na 2 lata wystarczy. Na szkoleniu widziałem z jakim jadem atakowano GK Zabawne było, że koleś powoływał się na nieaktualny Dz.U. Jakie to było żenujące ...Nie musisz mi wierzyć, Ci co byli wiedzą o czym piszę.

 

.... przecież Wy na te nic nie warte szkolenia nie jeździcie. Nie musicie, bo macie do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę kolegę o nieuogólnianie. W obu Łódzkich WK nadzorujący SKP reprezentują bardzo wysoki poziom merytoryczny. Do tego są rzeczoznawcami z listy MI.

 

Wyjątek potwierdzający regułę ;)

Hmmm - czyli z jednej strony pracownik UM, a z drugiej rzeczoznawca w tej samej materii? :) A posiadacie Wy coś takiego jak kodeks etyki u siebie kolego? :) Rozumiem, że nie - no to macie szczęście. U nas by to nie przeszło...

 

Wiem, że w wielu WK są zdolni ludzie... Ale do kompletu wypadałoby, żeby jeszcze studia prawnicze zrobić hehe ;) A i tak nie wiadomo, czy bys za wszystkim nadążył...

 

Przepraszam, jak kogoś obraziłem. Ale jeśli kręcicie się w tym środowisku, to dobrze wiecie, że nie wszędzie jest tak różowo - oj nie wszędzie. Większe miasta/starostwa mogą się cieszyć tym, że do ich (SKP) nadzoru jest wydzielone stanowisko. Ale weźmy SP gdzie jest 5 stacji... Przecież tam nadzór nad stacjami ma Pan Zdzicho. Zajmuje się też OSK, transportem, w wolnych chwilach rejestruje i wydaje prawka, a w ogóle w WK jest na zastępstwie, bo ogólnie to w geodezji robi... No taka prawda...

A poza tym brak korelacji między nadzorem, a rejestracją. Często osoba prowadząca nadzór, jak jest dobra i robi na wydzielonym stanowisku, nie za bardzo ma pojecie o rejestracji. A przecież dopuszczenie do ruchu to dwa etapy - część techniczna (SKP) i administracyjna (WK) - obie procedury powinny się uzupełniać, obie strony powinny znac zakres swoich uprawnień, swoja rolę w tym procederze i współpracować ze sobą... A jak jest? No jest jak jest... Wy nie macie pojęcia co dalej się dzieje z badaniem wykonanym na stacji, "panienki z okienek" nie mają pojęcia skąd i jak się to badanie wzięło... I jak ma tu nie dochodzić do nieporozumień? A rozmowa na linii SKP, WK odbywa się za pomocą klienta w praktyce hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do tego trzeba też przełamać tez troche utarte w nas samych schematy - to jak diagności postrzegają WK, a WK SKP. I nie wiem czy to nie najtrudniejsza część zadania...

 

A co do prób wzięcia spraw w swoje ręce i zrobienia czegoś to cóż... Sam kijem Wisły nie zawrócisz... W jedności siła. Tyle, że WK cos tam chociaż próbują w tej kwestii, a diagności (nie SKP)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały przykład ,,, Pani z WK zwraca mi klienta, bo wykreślam pkt 1i2,,, dzwonię, mówię, że wrzesień, zmiany itp,,,

Ona o tym wie, ale to Pan Dyrektor musiałby zmienić, teraz jest na urlopie ,,, i tak się to kręci,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a może zajął byś się trochę kolegą Winerek-iem

Jareczku nie wywołuj wilka z lasu.

I gdzie mam tym UAZ-em jechać?

Naprawdę nie wywołuj wilka z lasu. :x:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he ... Dario dla Ciebie wszystko. Niech siedzi więc w lesie i nie psuje... Psujowi i nam zabawy, ale wilkiem to on nie jest, oj nie

 

[ Dodano: 24-06-2010, 08:05 ]

Mały przykład ,,, Pani z WK zwraca mi klienta, bo wykreślam pkt 1i2,,, dzwonię, mówię, że wrzesień, zmiany itp,,,

Ona o tym wie, ale to Pan Dyrektor musiałby zmienić, teraz jest na urlopie ,,, i tak się to kręci,,,

 

A jak się okaże, ze ten Dyrektor ma na poparcie opinię swojego prawnika w ręku i wymyśli sobie zabrać Tobie uprawnienia bo w jego mniemaniu robisz nie zgodnie z DZ.U. to jak Ty będziesz się bronił? Interpretacją MI ? Nie piszesz o zaświadczeniu do pokolizyjnego ? Ciekawie by się zrobiło gdybyś mu pokazał swoją opinię prawną odmienną od jego. Wierzycie, ze to jest możliwe ?

 

Blakop jak jest w małych WK to wiemy , tylko do czego w tym wywodzie zmierzasz i co nam chcesz przez to powiedzieć ...

 

Cyt "Tylko skąd UM i WK miałby wziąć wykładowcę?"

 

Nie wystarczy Ci radca prawny Twojego WK ? A potem zwołujesz towarzystwo z skp i robisz "pranie mózgu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioła zabrały Ci pamięć ? Odstaw je mówię Ci ...

 

[ Dodano: 24-06-2010, 15:40 ]

robimy wszyscy według Dz. U. a czytać umiemy ,,,

 

Chińczyk napisał list po chińsku do Janusza60 . Otworzył i nawet przeczytał i coś zrozumiał? Nie Januszu nie napadam na Ciebie. Piszę jak to widzę, nie gniewaj się. Prawnicy napisali w języku prawników nam ustawy Jak Wy chcecie sami zrozumieć co tam napisali w DZ.U. Skoro to po "chińsku" ? Zawsze możesz powiedzieć, ze robisz jak to zrozumiałeś bo parę "krzaczków chińskich" znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na tym szkoleniu w Sosnowcu. Potwierdzam to co pisali przedmówcy ich interpretacje opierają się na opinii jednego i tego samego prawnika z Łodzi i są co tu dużo mówić dość kontrowersyjne wg. mnie :P a wg. Pana G.K. jest to najprawdziwsza prawda i tak ma być :shock: . Przy próbie zadania pytania innego niż było w "planie" najczęściej padała odpowiedź że to nie jest przedmiotem tego spotkania lub że wszystko jest na ich jak podkreślali "bezpłatnym forum" do którego można się dostać po podpisaniu umowy za którą trzeba zapłacić :D:D:D:D:D . Nie będę pisał że ostro jechali po konkurencji jaka to ona droga i jak ich szpieguje i nagrywa na tych szkoleniach (zauważyli w jakimś mieście na szkoleniu jednego Pana z mikrofonem w klapie marynarki który ich podpuszczał i zadawał pytania a może nawet to była kamera :lol::lol::lol: ) normalnie prawie spadłem z krzesła. Główne założenie szkolenia to reklama ich naj:

1. lepszego programu

2. lepszego forum

3. lepszych opinii prawnych sporządzonych przez najlepszego adwokata

 

Dobrze że były jeszcze TARGI Auto Show to można było na przerwach zająć się czymś lepszym a i oko było na czym zawiesić :D:D:-D:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oko było na czym zawiesić

No,no jak przeczyta to Twoja ślubna zebys nie musiał chodzic w ciemnych okularach..

Chociaz tak po prawdzie to drzewa nie mozna czlowiekowi rąbac...!!!! :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie zadania pytania innego niż było w "planie" najczęściej padała odpowiedź że to nie jest przedmiotem tego spotkania lub że wszystko jest na ich jak podkreślali "bezpłatnym forum" do którego można się dostać po podpisaniu umowy za którą trzeba zapłacić :D:D:D:D:D .

Na niektóre zadawane pytania odpowiedzi można znależć na ogólnie dostępnym forum.

W odniesieniu do nowego forum podane było, że jest bezpłatne i dostęp będzie tylko dla zarejestrowanych uczestników klubu.

Proszę nie przękręcać faktów.

Życie bywa czasami okrutne i może się okazać, że wszytko zostanie potwierdzone. Nie sądzę, że będzie cię stać na powiedzenie. Przepraszam, żle to oceniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie bywa czasami okrutne i może się okazać, że wszytko zostanie potwierdzone

 

Obawiam się, iż znów tyle będzie racji (prawd) ilu prawników się tym zajmie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, iż znów tyle będzie racji (prawd) ilu prawników się tym zajmie ,,,
Nie każdy prawnik posiada odpowiednie kwalifikacje, aby sporządzić opinię prawną zgodną ze źródłami powszechnie obowiązującego prawa.

Akurat ten się specjalizuje w ruchu drogowym.

 

[ Dodano: 28-06-2010, 13:19 ]

Nie będę pisał że ostro jechali po konkurencji jaka to ona droga i jak ich szpieguje i nagrywa na tych szkoleniach (zauważyli w jakimś mieście na szkoleniu jednego Pana z mikrofonem w klapie marynarki który ich podpuszczał i zadawał pytania a może nawet to była kamera :lol::lol::lol: ) normalnie prawie spadłem z krzesła. Główne założenie szkolenia to reklama ich naj:

1. lepszego programu

2. lepszego forum

3. lepszych opinii prawnych sporządzonych przez najlepszego adwokata

 

Dobrze że były jeszcze TARGI Auto Show to można było na przerwach zająć się czymś lepszym a i oko było na czym zawiesić :D:D:-D:-D

Tak pięknie to opisałeś to teraz przedstaw uczciwie kolegom ile minut lub godzin było poświęcone na poszczególne wymienione przez ciebie tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy prawnik posiada odpowiednie kwalifikacje

 

Na pewno taka wspólna interpretacja (poparta opinią prawną)jest nam wszystkim potrzebna. Jej treść musiałaby jednak być spójna i zgodna z zapisami w ustawach i rozporządzeniach MI, czy jest to dziś realne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że będzie cię stać na powiedzenie. Przepraszam, żle to oceniłem.

 

Myli się Pan umiem przeprosić jak zajdzie taka potrzeba.

 

Tak pięknie to opisałeś to teraz przedstaw uczciwie kolegom ile minut lub godzin było poświęcone na poszczególne wymienione przez ciebie tematy

 

Całe 7h od 9 do 16 przecież była prezentacja programu która trwała do pierwszej przerwy, krótkie przedstawienie forum i reszta czasu to czytanie opinii Pana prawnika, a na pytanie np: o mocowanie siedzeń Pan rzeczoznawca nie odpowiedział konkretnie tylko udzielił wymijającej odpowiedzi o homolgacji siedzeń a nie ich mocowań do nadwozia przy zmianie pojazdu na autobus.

 

Podsumowując jakby uczestnicy spotkania otrzymali te przedstawiane prezentacje w postaci elektronicznej to szkolenie można było bardzo skrócić :P . Wie Pan czytać to my jeszcze umiemy :D a w niedzielę wolałbym z dziećmi spędzić, ale cóż zakład pracy skierował na szkolenie ja nie za bardzo chciałem.

 

Na niektóre zadawane pytania odpowiedzi można znależć na ogólnie dostępnym forum.

 

Poproszę więc o adres bo na tym forum tylko w spisie znalazłem dwa tematy, których już podejrzeć nie mogłem bez logowania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy prawnik posiada odpowiednie kwalifikacje, aby sporządzić opinię prawną zgodną ze źródłami powszechnie obowiązującego prawa.

 

A który posiada? Jakie to kryterium decyduje?

 

Akurat ten się specjalizuje w ruchu drogowym.

 

A gdzie tą specjalizację zdobył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.