Skocz do zawartości

Czat z Departamentem Transportu Drogowego MI


Bogusław Maćkowski

Czy jesteś za czatem z przedstawicielem Ministerstwa Infrastruktury?  

17 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja odważna. Może coś z tego wyjdzie. Jak nie to próbowaliśmy.

 

Chciałbym zachęcić administratora tak poważnego forum do zorganizowania czatu z Panem Andrzejem Bogdanowiczem - z-cą Dyrektora Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Człowiek ten jest konkretny i dobrze się zna na swoim fachu, bo kilka razy miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniach z Jego udziałem.

 

Może by tak przesłać mu wcześniej listę pytań albo uwag co by człowieka od razu nie zrazić ciężkimi pytaniami czy opiniami.

 

Niejednokrotnie słyszałem że projekty są poddawane do publicznej wiadomości. To może by wskazał, niby gdzie można podyskutować o projekcie, który za chwilę będzie bublem prawnym.

 

A że forum nabrało kultury i profesjonalizmu to może by się Pan Dyrektor zgodził poczatować z tymi szarymi ludźmi na dole co to muszą realizować tworzone przez sejm ustawy (gdzie nie małą rolę w ich tworzeniu odgrywa MI).

 

Po wynikach ankiety administrator zorientuje się czy jest zainteresowanie takim czatem.

 

PS. Może jakiś instruktaż jak tu czat obsługiwać?

PS. Czat może być na stronach Norcomu (jak są możliwości techniczne) lub Ministerstwa tak jak z podsekretarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprośmy Kwaśniewskiego !!! I Cimoszewicza !!!

 

To był żart - a tak zupełnie serio - nie sądzę, żeby komukolwiek zależało na takim czacie z diagnostami. Walka z wiatrakami - jak dla mnie.

1. Ekipa odchodząca nie będzie zaprzątała sobie tym głowy.

2. Jesteśmy za maluczcy do zapraszania kogokolwiek.

3. Jest nas tu trochę za mało na taki czat.

4. Lista pytań byłaby nieodzowna - w ogóle największą szansę powodzenia miałoby przesłanie listy pytań i prośba o odesłanie odpowiedzi na nie.

 

Pomysł - całkiem całkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczestniczyłem w takim chacie organizowany na stronach ministerstwa. Uczestnictwo to za duzo powiedziane, wysłałem pytania jak tylko pojawiło się ogłosznie, z tydzień wczesniej. Na zadne ni uzyskałem odpowiedzi :)

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem pytania jak tylko pojawiło się ogłosznie, z tydzień wczesniej. Na zadne ni uzyskałem odpowiedzi

Parafrazując - nie dziwi nas nic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mozna by sie pokusic o skompensowanie naszych uwag ,tych najbardziej tresciwych i wzbudzajacych duzo kontrowersji, ale czy to cos da?? troche czarno to widze . samo to, ze ustawili przepis VAT-1 tak a nie inaczej ,to oznacza ze wszyscy uczestniczacy w twozeniu i zalegalizowaniu tego tworu zrobili sobie z nas, diagnostów dziecko do bicia ,teraz czy za 5 lat. wazne zeby miec "kozła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcą z nami gadać to załóżmy Stowarzyszenie diagnostów. Wtedy formalnie będzie można opiniować projekty przepisów. Działając w forum od początku już widzę tych najbardziej aktywnych. Tylko jak to Stowarzyszenie Finansować? Może by tak: "Stwowarzyszenie diagnostów w Polsce Fundacja im. kogoś tam".

No tak ale jakiś aferzysta od paliwa albo innego rywina wpłaci datek i TVN24 z komisją śledczą wpadnie.

 

Racja, to może już lepiej faktycznie ponarzekajmy sobie na forum, że nikt u góry nas nie słucha a może doczekamy emerytury w spokoju i przyzwyczaimy się do kolejnych bubli prawnych. :mrgreen::cry:

 

Swoją drogą jest takie Stowarzyszenie Dyrektorów Wydziałów Komunikacji. Oprócz opłat za szkolenia nie słyszałem żeby były jakieś składki. Ciekawe. Sprawę legalizacji fundacji stowarzyszenia diagnostów w urzędach biorę na siebie. W końcu w urzędach pływam jak ryba w wodzie.

 

Ta zabawa z VAT-em naprawdę mnie rozbawiła.

 

Macie rację. Przypominam sobie jak MI traktuje nas Urzędników więc nie dziwie się braku odpowiedzi na czacie. Jak ostatnio chciałem się dodzwonić do Departamentu Transportu Drogowego to nikt nie podnosił słuchawki. Dopiero skorzystałem z rady i zadzwoniłem na komórkę do znajomego 2 piętra niżej w MI. Tam się dowiedziałem, że zaanonsują mnie na odbiór telefonu na godz. 13 i faktycznie zadzwoniłem, przedstawiłem się i wyjaśniłem co chciałem. Od tego czasu nauczyłem się: telefon na oficjalny numer w Ministerstwie, dzwonię do kolegi z innego Departamentu, w MI wyznaczają godzinę o której odbiorą ode mnie telefon i dzwonię.

 

Czasem to się tak zastanawiam, a może przenieść tę zasadę na grunt lokalny i jak diagnosta będzie miał pytanie to zadzwoni do kogoś w urzędzie na komórkę,ten ktoś do mnie dotrze i ja wyznaczę godzinę kiedy odbiorę telefon urzędowy i lepiej żeby nie zadzwonił 5 min później.

 

A ja os..... odbieram telefon na każde zawołanie. Normalnie za dobrze mają ci diagności.

 

Po prostu samo życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Andrzej Bogdanowicz przetrwał już niejednego ministra infrastruktury (i przetrwa ich jeszcze pewnie wielu, czego mu i nam wszystkim życze :D ) i z tego co miałem z Nim kontakt na szkoleniach wydaje mi się że jest bardzo otwarty na propozycje z "dołu". Wkońcu to my doprowadzamy do "starcia przepisów z rzeczywistością".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.