Skocz do zawartości

Wpis do dowodu rej


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Dla sądu takie podbicie dowodu przez innego diagnostę jest potwierdzeniem nieprawdy

Nie upieram się, ale nie wydaje mi się

No, ale ty wbijasz pieczątek w zastępstwie (łatwo jest stwierdzić kto tak naprawde dał pozytywa) zgodnie z zaświadczeniem, według mnie w tym momencie jesteś tak jak pani w okienku w WK ma zaświadczenie z wynikiem badania pozytywnym datą następnego przeglądu to wpisuje te daty do dowodu przybija pieczątke a oryginał zaświadczenia zabiera (ty nie musisz bo system odnotowuje kto zrobił przegląd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Sebastian ZG

    14

  • berecik

    9

  • kontroler2

    7

  • boden

    7

Prokurator nie będzie szukał tego kto robił prawdopopdobnie przegląd tylko zaimnie

się tym kogo nazwisko figuruje na pieczątce w dowodzie rejestracyjnym.

A wtedy już nie wystarczy pełne zafanie dla kolegi tylko będzie potrzebny dobry adwokat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezwanie faktycznie dostanie ten co figuruje na pieczątce, ale puźniej się zaczynają schody i trzeba będzie jeszcze zapłacić ze swojej kieszonki za postępowanie sądowe oraz być przygotowanym do wszczęcia przez wiadome organy osobnego postępowania za poświadczenie nieprawdy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie w tym momencie jesteś tak jak pani w okienku w WK ma zaświadczenie z wynikiem badania pozytywnym datą następnego przeglądu to wpisuje te daty do dowodu przybija pieczątke a oryginał zaświadczenia zabiera

tak tylko do takiego zachowania upoważnił ją Dz. U a nas upoważnił do wstęplowania dopiero po wykonaniu badania z wynikiem pozytywnym i niestety nie dodano że w zastępstwie kolegi może to zrobić inny diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezwanie faktycznie dostanie ten co figuruje na pieczątce, ale puźniej się zaczynają schody

No ja nie wiem jakie schody. Wyjaśniam, że to nie ja robiłem badanie okazuje zaświadczenie kto tak naprawde dopuścił pojazd do ruchu - wszystko jest na papierze

Art 82 pkt 2 "Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do DR uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania (stwierdzam to na podstawie zaświadczena mojego zmiennika-który wyjechał do Bangladeszu) i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej (a tak na marginesie a jak opł. ew. uiści syn własciciela albo kochanka :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił to

za ciebie

No więc dobrze jeszcze raz (już naprawde ostatni)

Przychodzi ten kolega po 9 miesiącach jest dziecko, które w szpitalu zniszczyło sprzęt medyczny wielkiej wartości, wzywany jestem o zapłate za te dziecko bo prawnie jestem ojcem (policja zatrzymuje autko podbite i wzywa mnie bo jest tam moja pieczątke)

więc ja na policji mówie że to nie moje dziecko pomomo że jestem ojcem (nie ja robiłem badanie pomimo,że jest moja pieczątka) i prosze o badanie ustalenie ojcostwa (przosze o odszukanie rejestru kto dopuścił pojazd) sprawa się wyjaśnia mój zaufany-były kolega spłaca szpitalowi sprzęt (zmiennik się tłumaczy z tego autka)

 

TOSPOL mam nadzieje, że napisałeś to z 'przymróżeniem oka' przynajmniej ja tak to odb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o badanie ustalenie ojcostwa (przosze o odszukanie rejestru kto dopuścił pojazd)

Myślę, ze kolega chyba wszystko dobrze wytłumaczył.

(stwierdzam to na podstawie zaświadczena mojego zmiennika-który wyjechał do Bangladeszu) i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej (a tak na marginesie a jak opł. ew. uiści syn własciciela albo kochanka )

Czy jest w domu czy w Bangladeszu ja zawsze wstawiam pieczątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Sebastian ZG zle zrozumiałem twój post wczorajszy.Jestem za twoim stanowiskiem odnośnie podbijania bad. tech. w dow rej..Panowie to jest naprawdę łatwo sprawdzić kto wykonywał badanie tech. poj. a kto w "zastępstwie" podbija dowód rej. I na pewno prokurator w tak trudnych sprawach będzie szperał w naszym rejestrze badań technicznych :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie ma kolegi po prostu wbijam pieczątkę i pobieram cepik. Wszystkie dane są w komputerze (rejestrze) i wiadomo czyj był pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z zapytaniem jak to jest na innych skp i jak mówią przepisy . Diagnosta zrobił badanie techniczne , popełnił błąd w zaświadczeniu z badania . Na drugi dzień klient wraca z urzędu wkórzony bo niezałatwił sprawy , żąda wystawienia poprawionego zaświadczenia ale , diagnosta który przeprowadzał to badanie ma właśnie w tym dniu wolne . Czy poprawione zaświadczenie może wydać inny diagnosta z swoim podpisem ? Proszę oszybką odpowiedż z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten temat cały czas jako nie przeczytany (otwierałem z20razy). Może teraz się wyłączy. Nie widzę odpowiedzi Pira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są małe (?) problemy techniczne z oprogramowaniem zarządzającym forum. Postaram się to naprawić w ciągu kilku najbliższych dni. Na razie - przepraszam - choć nie jest to tak do końca zależne ode mnie ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

DZ.U.227 poz2250 par12 ust 5 badanie tech.polegające na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów pojazdów w kórych stwierdzono usterki , może być dokonane tylko w zakresie ich usunięcia wyłącznie przez stację, która te usterki stwierdziła............

[nie jest napisane że przez tego samego diagnostę ] . W tym przypadku , jak również przy przystawieniu pieczątki przy badaniu robionym przez kolegę,stacja potwierdza badanie. >my na tej samej stacji na wzajem siebie autoryzujemy<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ma z zaistniałą sytuacją niewiele wspólnego bo ponowne sprawdzenie to już inne badanie, które jak stwierdził ustawodawca ma byc wykonane na tej samej stacji. Natomiast ja będę bronił tezy że ten kto wykonał bad. i wpiasł je do rejestru musi wstęplwać w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja będę bronił tezy że ten kto wykonał bad. i wpiasł je do rejestru musi wstęplwać w DR.

 

My u nas tego też się trzymamy bo w sądzie żadne tłumaczenie nie pomoże (znam to z autopsji) :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprawkowym też w jakimś sposob bieżesz odpowiedzialność za kolegę. Sprawdzasz wymienione usterki a pieczętujesz sprawność całego pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprawkowym też w jakimś sposob bieżesz odpowiedzialność za kolegę. Sprawdzasz wymienione usterki a pieczętujesz sprawność całego pojazdu

Odpowiem tak liczę za wymienione usterki a sprawdzam jeszcze raz wszystko bo przez tydzień np: linka od ręcznego pękła w myśl zasady HWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

u nas podpisuje ten kto sprawdził, a jak go nie ma to inny diagnosta niestety trzepie autko jeszcze raz. Zaufanie zaufaniem, a wkopać można się po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to inne spojrzenie na taką sprawę. U nas na SKP diagności pracują na zasadzie działalności gospodarczej, czyli w firmie SKP działają mniejsze firmy (diagności 1 i 2). Teraz firma ,,diagnosta1" zrobiła badanie techniczne a po tygodniu firma ,,diagnosta2" ma podbić dowód. To tak jakby 2 firmy wiozły piasek na budowę i jedna firma miała poświadczyć, że druga przywiozła dobry piasek i się pod tym podpisać. Coś nie tak.

Następna sprawa. Ja jako firma np. ,,diagnosta1" stawiam pieczątki swojej firmy ale nagłówkową daje firmy z którą współpracuję - czyli SKP. Dla mnie to jest śmieszne. Jeszcze jedno - jako firma ,,diagnosta1" wystawiam faktury jako firma ,,SKP" i stawiam pieczątkę firmy ,,SKP" - zamieszane z poplątaniem. Myślę że SKP powinny zatrudniać diagnostów tylko na umowę o pracę. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagności powinni być zatrudnieni w SKP tylko na podstawie umowy o pracę . Praca na zasadzie działalnośći gospodarczej to nieczysta gra ze strony pracodawcy z czy niestety mamy do czynienia na codzień . Co do pobicia dowodu przez kolegę z pracy w zastępstwie to czasami nie ma wyjścia np. zmiennik jest na chorobowym itp. co nie oznacza że zgadzam się że każdy powinien podbijać ię osoboiście w dowodzie ale od każdej niestety reguły są wyjątki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że prowizje czy własna działalność na SKP nie powinno mieć miejsca.Diagnosta nie powinien być poddawany naciskom finansowym lecz normalnie wykonywać swoją pracę. Czy chodzi o spokój i kasę pracodawcy , czy o bezpieczeństwo ?. A może ja za dużo chcę ?Myślę że wtedy nie było by problemu kto może podbić DR, bo stacja była by jednością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.