Skocz do zawartości

ADR dokument na zwalniacz i AB


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,może ktoś ma na piśmie coś o tym iż musi być zaswiadczenie na ABS i Zwalniacz od producenta a nie od np.Pana Henia z wrsztatu.Dla mni jest to oczywiste ,że ma być od producenta ale klient rząda na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Henio to za pare złtych jest w stanie uznać cysternę za samochód osobowy.

 

Nie tylko Pan Henio ale co zadziwiające nawet niektórzy rzeczoznawcy z listy ministerstwa :x . Niedawno taki jeden zakwalifikował motocykl trójkołowy jako pojazd samochodowy M1 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to go przekona.

"Jeżeli wymaga się, aby pojazdy były wyposażone w zwalniacz, to producent pojazdu lub upoważniony przedstawiciel producenta....."

Dział 9 pkt. 9.1.2.1

Według mnie to producent przedstawia pojazd do homologacji i tylko on wie jakie układy ma zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział 9 pkt. 9.1.2.1

 

Ale ten pkt dotyczy przedstawienia odpowiednich dokumentów do pierwszego badania, a więc badania pojazdu, który ma być używany do przewozu materiałów niebezpiecznych... Nie mówi nic o badaniach okresowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko ,że tu wg. mnie trzeba działać analogicznie.Mnie to przekonało.

 

Tak jak kolega napisał. Do każdego badania na ADR-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to pytani na egzaminie , z kąt wziołem wartoś zwalniacza przy wystawieniu dokumentów, kierowca przedstawia dokumenty o zwalniaczu i ABSie. dz 155 zał; nr 4 punt 6 kryteria niezadawalające mówi o braku dokumentów. Miałem dokument że zwalniacz II A ABS kl I są ale nie było wartości zwalniacza do jakiego tonażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Koledzy czy dokumenty przy badaniu na zwalniacz , ABS i ogrzewacz mają być co roku odnawiane czy wystarczają dożywotnio :x . Jak Wy tą sprawę rozwiązujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty te odnosza sie do fabrycznego wyposażenia pojazdu i obowiązuja przez cały okres ekspluatacji pojazdu.

Kwestia ewentualnego posiadania podkładki papierowej na sprawność poszczególnych. Ponieważ nie wszystkie te urządzenia można sprawdzić na SKP a sprawne być muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ewentualnego posiadania podkładki papierowej na sprawność poszczególnych. Ponieważ nie wszystkie te urządzenia można sprawdzić na SKP a sprawne być muszą

 

Niby tak ale w rzeczywistości przy wydawaniu takich zaświadczeń nikt raczej nie sprawdza ich stanu faktycznego tylko producent lub importer pojazdu potwierdza ich zamontowanie podczas produkcji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale w rzeczywistości przy wydawaniu takich zaświadczeń nikt raczej nie sprawdza ich stanu faktycznego

Diagnosta wystawiając zaświadczenie z badania technicznego potwierdza ich sprawność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta wystawiając zaświadczenie z badania technicznego potwierdza ich sprawność

 

W końcu po to jest. Inną sprawą jest to, że sprawności niektórych układów i podzespołów nie da sie sprawdzic organoleptycznie lub na przyrządach będących na wyposażeniu skp. Często niezbędny jest komputer do diagnostyki elektroniki w pojeździe a SKP posiadać nie muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą jest to, że sprawności niektórych układów i podzespołów nie da sie sprawdzic organoleptycznie lub na przyrządach będących na wyposażeniu skp. Często niezbędny jest komputer do diagnostyki elektroniki w pojeździe a SKP posiadać nie muszą.

 

i tu jest szkopuł podczas badania takich pojazdów, ponieważ nie mamy fizycznej możliwości sprawdzenia niektórych układów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,przecież przez tak długi okres tzn. od momentu wyprodukowania i wyposażenia , przyjmijmy że to jest >2 lub 3 lub 4 lata itd. skąd my mamy wiedzieć że zwalniacz jest sprawny, kiedy nawet na rolkach nie można sprawdzić dlatego, że zadziała dopiero przy prędkości 30 km/h. Uważam że to jest absurd aby

Dokumenty te odnosza sie do fabrycznego wyposażenia pojazdu i obowiązuja przez cały okres ekspluatacji pojazdu.

 

coś z tym trza zrobić , tak jak nie można doprosić się atestu na niepalność plandeki w EXII. To po jaką cholerę jakiś tam mądrala napiszę jakieś tam pierdoły w ustawie . Paranoja ,zaczyna mnie to mierzić wszystko to o d..ę obetrzeć .

 

[ Dodano: 10-11-2010, 22:56 ]

kurde chyba mam jakąś chandrę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozporządzeniu pisze , że ma być wyposażony w ABS i zwalniacz i inne elementy maja to potwierdzić dokumenty. To kolejny przykład że nie wiadomo co zrobić bo przecież nic nie pisze , że ma być sprawny . Bo i tak tego nie zbadamy WOJNA Z WIATRAKAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJNA Z WIATRAKAMI

 

dokładnie ,można też przytoczyć przykład z zaświadczeniem na stateczność pojazdu >chodzi o autobus na 100-tke. Kiedyś napisałem na naszym forum czy egzekwują i co

i .. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że autobusów na 100-tke jest jak na lekarstwo.

Po co robić dodatkowe koszty jak co drugi dopycha powyżej setki i nic się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co drugi dopycha powyżej setki i nic się nie dzieje...

to całkiem jak ostatnio "Tir" z naczepą pilotował mnie z prędkością 120km/h a ponoć mogą tylko 90 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.