Skocz do zawartości

TAXI 9 osobowe


mimi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie jak panowie podchodzicie do sprawy TAXI w sam. VW transporter w wersji 9 osobowej? Czy taki sam. może być dopuszczony jako TAXI.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem klienta z identycznym pytaniem. Moje kontrowersje wzbudził zapis o-- pomieszczeniu na podręczny bagaż pasażerów taksówki osobowej"? Po za tym myślę że ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inerpretować tylną klapę i przemieszczanie się między rzędami siedzeń (2 i 3 rząd)?

Pytam ponieważ w Zakopanem Policja kwestionuje takie TAXI zabiera DR i kieruje sprawy do prokuratury, twierdząc że nie spełniają one wymagań. Właściciele takich sam. mają problem bo nie moga w promienu 50 km od Zakopanego zrobić przeglądu na TAXI takiego sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dodatkowe dla taksówki

§ 24. 1. Taksówkę wyposaża się w:

1) taksometr z ważnym dowodem legalizacji;

2) co najmniej dwa miejsca dla pasażerów, a taksówkę bagażową - co najmniej w jedno miejsce dla

pasażera;

3) co najmniej dwoje drzwi z każdego boku nadwozia lub dwoje drzwi z prawej strony, jedne z lewej strony

i jedne z tyłu nadwozia; przepisu nie stosuje się do taksówki bagażowej;

4) pomieszczenie na podręczny bagaż pasażerów taksówki osobowej;

5) gaśnicę umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia;

6) apteczkę doraźnej pomocy;

7) ogumione koło zapasowe;

8 ) dodatkowe światło z napisem "TAXI", odpowiadające następującym warunkom:

a) rozmieszczenie: na dachu,

b) barwa: biała lub żółta samochodowa z czarnymi napisami widocznymi z przodu i z tyłu pojazdu; w taksówce

bagażowej napis może być widoczny tylko z przodu pojazdu,

c) połączenia elektryczne: światło może być włączone wówczas, gdy taksometr jest wyłączony, niezależnie od

włączenia innych świateł i położenia urządzenia umożliwiającego pracę silnika; włączenie lub wyłączenie

taksometru powinno powodować równoczesne odpowiednio wyłączenie lub włączenie światła,

d) powinno być widoczne po zapadnięciu zmroku z odległości co najmniej 50 m przy dobrej przejrzystości

powietrza.

2. Dopuszcza się uzupełnienie światła, o którym mowa w ust. 1 pkt 8, o dwa światła migające barwy żółtej

samochodowej, umieszczone po obu stronach lampy we wspólnej obudowie. Światła te mogą być włączane i

wyłączane odrębnym wyłącznikiem przez kierowcę taksówki w razie zagrożenia jego bezpieczeństwa.

3. Dopuszcza się stosowanie dodatkowych lamp z napisami określającymi firmę, jej telefon lub inne dane

dodatkowo identyfikujące taksówkę, odpowiadających następującym warunkom:

1) rozmieszczenie: na dachu, symetrycznie z lewej i z prawej strony światła z napisem "TAXI";

2) barwa: biała lub żółta samochodowa;

3) nie mogą one utrudniać czytelności i widoczności napisu "TAXI".

4. Dopuszcza się stosowanie dodatkowych oznaczeń zawierających nazwę miejscowości, herb miejscowości,

numer boczny oraz inne oznaczenia identyfikujące miejscową taksówkę, pod warunkiem że są one zgodne z

ustaleniami obowiązującymi na obszarze danych gmin lub związku komunalnego.

 

O co chodzi z tą klapą i przemieszczaniem się? Jak dla mnie to taki busik bez problemu spełnia warunki. Za ostatnim rzędem siedzeń jest jeszcze zazwyczaj miejsce na bagaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inerpretować tylną klapę

 

Hatchback też ma klapę a jest trzy- lub pięcio-drzwiowy ,,,

albo my nie wszystko wiemy albo policja ma jakiś interes,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) co najmniej dwoje drzwi z każdego boku nadwozia lub dwoje drzwi z prawej strony, jedne z lewej strony i jedne z tyłu nadwozia; przepisu nie stosuje się do taksówki bagażowej;

 

I mi też się wydaje, że spełniony jest warunek stawiany dla taxi :? . Może zdaniem policji drzwi sa tylko wtedy gdy sie przez nie wchodzi aby zając miejsce w pojeździe a jak służą tylko do wnoszenia bagaży to sa oknem :D:shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo TAXI w Zakopanem i trzeba konkurencję wykończyć

To Racja.

Ale w Krakowie tez jest ten sam problem

Z przemieszczaniem widzą problem ponieważ z 3 rzędu nie można normalnie przejśc do przodu. Natomiast z drzwiami przesuwanymi z boku mają problem gdy dojdzie przewrócenia na prawy bok to nie ma jak wyjść, tak to interpretują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przemieszczaniem widzą problem ponieważ z 3 rzędu nie można normalnie przejśc do przodu.

Z Galaxy czy temu podobnym (6-7 osób) jakoś nie ma problemu a wysiada i wsiada się podobnie z trzeciego rzędu.

Natomiast z drzwiami przesuwanymi z boku mają problem gdy dojdzie przewrócenia na prawy bok to nie ma jak wyjść, tak to interpretują.

Ich interpretacja jest niezgodna z warunkami technicznymi dla takiego pojazdu (patrz cytat powyżej Psuja w pkt 3) więc niech najpierw doprowadzą do zmiany warunków technicznych a później zabierają DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimi napisał/a:

Natomiast z drzwiami przesuwanymi z boku mają problem gdy dojdzie przewrócenia na prawy bok to nie ma jak wyjść, tak to interpretują.

 

Dlatego są jeszcze tylne drzwi i moga one posłuzyć za wyjście awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie jak panowie podchodzicie do sprawy TAXI w sam. VW transporter w wersji 9 osobowej? Czy taki sam. może być dopuszczony jako TAXI.

 

A ja mam też pytanko, jak ma wpisane w DR -auto osobowe czy ciężarowe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.