Skocz do zawartości

Centralnie kulejący system


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Centralnie kulejący system

 

Baza danych o pojazdach i kierowcach działa od początku ubiegłego roku, jednak nie pomogła ani kierowcom, ani urzędnikom. Zadowoleni są tylko policjanci.

 

Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców (CEPiK) tworzą centralna baza danych w Warszawie i mniejsze bazy we wszystkich powiatach. CEPiK zbiera szczegółowe informacje o każdym pojeździe i kierowcy. System miał umożliwić służbom natychmiastowy dostęp do danych z dowolnego miejsca w kraju. Ale nie umożliwia - podkreśla "Rzeczpospolita".

 

"Nowa baza danych jest, jednak pracujemy na niej, jak na starej" - mówi kierownik referatu rejestracji pojazdów w lubelskim Urzędzie Miasta Roman Gołębiowski. "Brakuje odpowiednich łączy. Nie możemy korzystać z danych z centrali i z powiatów".

 

Według Gołębiowskiego problem z CEPiK polega na tym, że kiedy ktoś chce zarejestrować samochód kupiony w innym powiecie, urzędnicy muszą sprawdzić dane poprzedniego właściciela. Gdyby mieli dostęp do innych baz, wystarczyłoby im kilka minut przed komputerem. Ale dziś wysyłają prośbę o dane właściciela pocztą. Na odpowiedź czekają często całymi tygodniami.

 

Najwięcej korzyści z nowego systemu ma policja. Z bazą danych CEPiK łączą się już komendy powiatowe, a nawet niektóre komisariaty. "Już dzisiaj dzięki CEPiK możemy namierzyć sprawców wypadków i zatrzymać ich, zanim zdążą dojechać do domu" - mówi komisarz Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji.

 

( PAP, źródło: www.interia.pl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

miałem taki przypadek, kiedy wyśmiewalismy się z cepiku to klient który okazał się być funkcjonariuszem wyprostował nas twierdząc, że "oni" i owszem korzystają z cepiku i że to podobno bardzo dobrze funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą, ale mam pytanie czy za kase którą posiada CEPIK problemem jest aż tak wielkim wprowadzić ten system, bo chyba nikt mi nie powie że brak u nas informatyków ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy za kase którą posiada CEPIK problemem jest aż tak wielkim wprowadzić ten system

Odpowiedź brzmi - jak widać na załączonym obrazku - to jest problem ... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym kraju niektórym pasuje jeżeli coś nie wychodzi co pomoże pomóc w ukróceniu lewizny - Przecież oni teraz maja kasę która ściągają z nas :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni teraz maja kasę która ściągają z nas

Problem jest chyba głębiej położony. Nikt - a może prawie nikt - nie traktuje swojej pracy poważnie. Gdyby istniała odpowiedialność urzędników za swoje czyny - nie byłoby takich cyrków. Ja odpowiadam całym swoim majątkiem - oni - nawet złamaną złotówką nie. Czy komuś na czymkolwiek ma zależeć ? W imię czego ? Czy się stoi ...

Inna sprawa to sejm i senat - to jest przekrój naszego społeczeństwa, więc nie ma się co dziwić, że są tacy, jacy są.

Nie chcę się powtarzać i muszę być wyważony w swoich opiniach na tym forum - więc pozwól, że skończe na tym swój wywód.

Ręce opadają ...

Trzeba więc robić swoje i mieć nadzieję, że jednak doczekamy się normalniejszych czasów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.