Skocz do zawartości

Badania autobusu komunikacji miejskiej i podmiejskiej.


cubitus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie...

 

Jak załatwiacie sprawę badań autobusów komunikacji miejskiej (podmiejskiej) ?? Jak dotąd spotykam się z opinia że powino to być badanie okresowe - 1.5 i tylko tyle. Spotykałem się też że powino to być 1.5 okresowe plus 7.4 dodatkowe (i wystawienie zaświadczenia). Jedni robią ten pierwszy przyklad inni drugi :? . Zastanawia mnie to jak własciwie ma być bo autobus miejski nie musi spełniac pewnych wymagań co do autobusu np. miedzymiastowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pobierać sie opłatę 1.5 + 7.4 o ile jest to naprawdę autobus miejski.

Zastanawia mnie to jak własciwie ma być bo autobus miejski nie musi spełniac pewnych wymagań co do autobusu np. miedzymiastowego

Faktycznie trochę to dziwne, że za sprawdzenie tego czego taki autobus nie musi mieć pobiera się opłatę.

Rozumiem, że w przypadku autobusu szkolnega trzeba sprawdzic kilka dodatkowych rzeczy i za to faktycznie mozna pobrać 41 zł ale w miejskim niby za co? OBT naczepy jest droższe od BT ciągnika i pewnie tez tak ma być :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenniku przy poz 7.4 jest odnośnik 4)

4) Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym.

czyli badanie okresowe, a opłata 1.5 + 7.4 = 240 zł

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie kolega się z emną kłóci że powinno być samo 1.5 ... Dla mnie 1.5 i 7.4 tak jak wspomniał jacog. Więc ten kolega robi błedy.... A sam się do mnie czepia

 

[ Dodano: 19-07-2010, 15:06 ]

Dziś zrobił 3 takie i nie wział tego 7.4... Jutro mu udowaodnię bład i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie okresowe, a opłata 1.5 + 7.4 = 240 zł

 

w związku z cyt.:"4) Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym."

 

u mnie tylko tak :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ten kolega robi błedy.... A sam się do mnie czepia

A wystarczyło tylko przeczytać przypisy do cennika i wszystko staje się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie kolega się z emną kłóci że powinno być samo 1.5 ... Dla mnie 1.5 i 7.4 tak jak wspomniał jacog. Więc ten kolega robi błedy.... A sam się do mnie czepia

 

A kasa szefowi ucieka :x i koledze też jak jest na prowizji :lol: no chyba że kolega jest szefem :-P

 

A co do opłaty to jak już pisali 1.5+7.4 no chyba że jeszcze CNG wtedy + 1.15 czyli razem 303 Pln i tak co pół roku . ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mu to wetknę bo dziś wolne miałem. Doradzie lepiej jak najlepiej jemu "dowalić"..... On jeszcze pieprzył że trzeba wtedy jemu zaświadczenie wystawić tzn. że jest miejskim i ze niby tylko dwa autobusy w naszej MPK maja to że niby sa miejskie a jest 10 !!!!!!!!!! (moje miasto ma ok 32 tys. mieszkańców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzie lepiej jak najlepiej jemu "dowalić"..

To już podali koledzy

7

Sprawdzenie spełniania dodatkowych warunków technicznych dla niektórych pojazdów oraz pozostałe czynności przeprowadzane w stacjach kontroli pojazdów:

7.1

prawidłowości przystosowania pojazdu silnikowego do ciągnięcia przyczepy1)

35,00

 

7.2

czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla pojazdów przeznaczonych do wykonywania czynności na drodze4)

21,00

 

7.3

czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym wymaganym dla pojazdów ciężarowych przystosowanych do przewozu osób4)

48,00

 

7.4

czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym wymaganym dla autobusu miejskiego używanego w komunikacji miejskiej lub miejskiej i podmiejskiej4)

41,00

 

7.5

czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym wymaganym dla autobusu szkolnego4)

41,00

 

7.6

wykonanie numeru nadwozia

49,00

 

7.7

wykonanie numeru silnika

49,00

 

7.8

wykonanie tabliczki i jej umieszczenie

36,00

 

7.9

sporządzenie opinii (na wniosek właściciela pojazdu) do wniosku o odstępstwo od warunków technicznych

82,00

 

7.10

pomiar prawidłowości rozmieszczenia punktów bazowych nadwozia samonośnego pojazdów samochodowych do 3,5 t d.m.c., związanych z zespołami i układami bezpieczeństwa jazdy5)

255,00

 

 

Objaśnienia:

1)

W przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w lp. 7.1 tabeli.

 

2)

Pozostałe badania jak dla autobusu.

 

3)

W przypadku gdy opłata za badanie techniczne pojazdu powstała z połączenia opłat określonych w lp. 4.1 i 5.1 tabeli byłaby większa od opłaty określonej w lp. 1 tabeli, pobiera się opłatę określoną w lp. 1 tabeli.

 

4)

Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym.

 

5)

Opłatę mogą stosować tylko stacje kontroli pojazdów wyposażone w przyrząd do pomiarów i oceny prawidłowości rozmieszczenia punktów bazowych nadwozia samonośnego pojazdów samochodowych do 3,5 t d.m.c., związanych z zespołami i układami bezpieczeństwa jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie wystawić tzn. że jest miejskim

to było dawno,

gdy firmy transportowe musiały uzyskać koncesję na przewóz osób

jednym z załączników było zaświadczenie z OBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest to dalej konieczne do tych miejskich ?? 80 % autobusów to są MAN-y które MPK u mnie dostało od miasta partnerskiego z Niemiec. Tam były to autobusy miejskie na 100%. Widziałem je nawet jeszcze oklejone niemieckimi reklamami zanim weszły do ruchu u nas. Ostatnio były własnie 3 takie i ten kumpel zrobił im same 1.5 i juz.....

 

[ Dodano: 20-07-2010, 22:28 ]

jezdzę one u nas około 3-4 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.