Skocz do zawartości

Co się stanie z zielonymi strzałkami spod sygnalizatorów ?


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Co się stanie z zielonymi strzałkami spod sygnalizatorów ?

 

Zarząd Dróg Miejskich zaczął usuwać ze skrzyżowań zielone strzałki, które pozwalają skręcać kierowcom w prawo mimo czerwonego światła - wczorajsza informacja "Gazety" zbulwersowała większość czytelników, którzy zasypali nas listami w tej sprawie.

 

Wszystkie strzałki mają zniknąć do 2008 r. Wielu warszawiaków chce jednak, by je zostawić, bo to ułatwia skręcanie i zmniejsza korki. Tego samego zdania jest Janusz Piechociński, szef sejmowej komisji infrastruktury, który nakłania rząd, by wycofał się z nowego przepisu.

 

Krzysztof Śmietana: Czy według Pana likwidacja zielonych strzałek ma sens?

 

Janusz Piechociński: - To jest całkowicie bezsensowne. Nowy przepis najbardziej dotknie kierowców jeżdżących w miastach m.in. warszawiaków. W sytuacji, gdy w stolicy w ostatnim czasie sprowadzono 200 tys. używanych i kilkadziesiąt tysięcy nowych aut, takie utrudnienie spowoduje jeszcze większe korki.

 

Ale przecież nowy przepis miał poprawić bezpieczeństwo m.in. pieszych.

 

- Skrzyżowania bez zielonych strzałek istnieją od pewnego czasu i nie spotkałem się z opiniami, żeby tak się stało. Może być nawet odwrotnie, bo jeśli kierowcy będą czekać na zielone światło, zniecierpliwieni mogą potem skręcać agresywniej. Wtedy może dochodzić do kolizji z przechodniami.

 

A jak to jest w innych krajach?

 

- Niemcy i Francja chcą teraz instalować takie strzałki. Właśnie trwa u nich dyskusja na ten temat. Dochodzą do wniosku, że to może jednak poprawić ruch na drogach.

 

Co teraz powinno zrobić rząd?

 

- Chociaż nie było żadnej dyrektywy, które nakazała zdejmować strzałki, Ministerstwo Infrastruktury zaostrzyło się przepisy na wzór rozwiązań stosowanych w większości państw unijnych. Teraz, gdy część krajów się z nich wycofuje, rząd powinien zrezygnować z nowego przepisu i pozostawić zielone strzałki. Trzeba też zacząć dyskusję na ten temat na forum Unii Europejskiej.

 

( Gazeta Wybrocza, źródło: www.mi.gov.pl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi urzędnicy zawsze muszą coś namieszać choć ich nikt o to nie prosił, to jest tak gdy nie ma się co robić to głupoty przychodzą do głowy ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanie pod światłem -więcej paliwa się zużyje ,trzeba zatankować - i ucieszyć tych którzy żerują podnosząc ceny i koło się zamyka wokół jednego czemuś biedny boś głupi-czemuś głupi

boś biedny :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie (?) - to, co się tu dzieje, niewiele ma wspólnego z logiką. Pisałem to wiele razy i jeszcze kilka napiszę. My wiemy - ale ONI są chyba z innej gliny ulepieni ...

Eeeee tam, szkoda mojego czasu - kończę wywód ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.