Skocz do zawartości

jaki miernik hałasu na OSKP


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem odbiór OSKP i musze wyminic stary miernik hałasu AS 120 na jakis inny nowszy. " faceci w czerni" :D proponowali zakupic AS 200, ktory wiadomo ile kosztuje. Czy nie ma innego tanszego, ktory by spelnial normy CE i posiadal deklaracjke zgodnosci by sie nie przyczepili Panowie jak bedzie ponowy odbior stacji? co sadzicie o mierniku AZ 8921

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem odbiór OSKP i musze wyminic stary miernik hałasu AS 120 na jakis inny nowszy

 

Mam taki sam z 2000r .Posiada swiadectwo wzorcowania przez akredytowane labolatorium pomiarowe -do ważne do 02.2011.

Cyrtyfikat zgodności-ITS

i nie było problemów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mamy SONOPAN ale zamawialiśmy z tej strony detektor gazu.

Musisz do Nich zadzwonić i zapytać się o certyfikat bo jeżeli spełnia normy to pewnie ma i certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie miernika poziomu dźwięku to faktycznie Sonopon jest monopolistą. Nie znam innego urządzenia które stosowane jest na SKP. AS-120 spełnia wymagania dla SKP, tak jaki AS-200 i to są jedyne urządzenia w tej materii dla skp. Ważne jest np. aby było legalizowane i posiadało całe niezbędne wyposażenie do przeprowadzenia procedury pomiaru hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdt podczas odbioru SKP, stwierdzili, że AS 120 będzie musiał być wymieniony ponieważ kończy się termin ważności ... (ale nie pamiętam czego)

... atestu :?: , certyfikatu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest np. aby było legalizowane

Nie wiem czy mamy to samo na myśli ale miernik poziomu dźwięku nie podlega legalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 napisał/a:

Ale podlegają wzorcowaniu

 

Chyba jednak nie.

 

Myślę, że autorowi pisma chodziło o okresową legalizacje czy wzorcowanie tych przyrządów, której oczywiście one nie podlegają. Jednak pierwotnemu wzorcowaniu (po wyprodukowaniu) one rzczej podlegają. wydaje mi się, że wzorcowanie to jest niezbędne aby miernik uzyskał deklarację zgodności i certyfikat CE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że wzorcowanie to jest niezbędne aby miernik uzyskał deklarację zgodności i certyfikat CE.

To mów tak od razu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tym mierniku hałasu AZ 8921? Certifikatu nie daja na niego i nie wiem czy bedzie spelnial warunki wyposazenia Stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez certyfikatu pewnie nie przejdzie

na 100% nie przejdzie

ale to miales juz do czynienia z tym miernikiem? czy tylko przeczytales jego specyfikacje i na tej podstawie stwierdzasz ze nie przejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem

Certifikatu nie daja na niego
i na podstawie tego stwirdziłem

a miałem podobny kłopot z pistoletem do pompowania kół

 

[ Dodano: 22-07-2010, 14:00 ]

Bardzo atrakcyjny cenowo
pistolet do pompowania :

bez atestu = ~50 zł

atestowany = ~500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem
Certifikatu nie daja na niego
i na podstawie tego stwirdziłem

a miałem podobny kłopot z pistoletem do pompowania kół

 

[ Dodano: 22-07-2010' date=' 14:00[/i'] ]

Bardzo atrakcyjny cenowo
pistolet do pompowania :

bez atestu = ~50 zł

atestowany = ~500 zł

ale ten miernik AZ8921 ma deklaracje zgodnosci, badanie GUM, tylko nie ma certyfikatu ITS ktory jak mi wiadomo juz nie obowiazuje na mierniki halasu. Wiec moim zdaniem miernik AZ8921 powinien spalniac wymogi na OSKP. Wiec po co pchac kase w AS 200 za 5 tysia gdzie mozna kupic za 1.500 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest np. aby było legalizowane

Nie wiem czy mamy to samo na myśli ale miernik poziomu dźwięku nie podlega legalizacji.

 

Fucktycznie - źle sformułowałem stwierdzenie. Myślałem o wzorcowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie miernika AZ8921. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdobyć całą dokumentację sprzedaży (instrukcje, załączone deklaracje) i kompletacje wyposażenia. Jeżeli ktoś to już ma - to proszę o przesłanie na PRIV-a lub zamieszczenie kopii na forum. Ja ze swej strony dodam - że po analizie - coś się wymyśli. Wóz albo przewóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZ 8921- 640 zł

Sanopan AS 200 - 2950 zł

Sanopan SON 50 - 5360 zł (to chyba nastepca AS 200)

Ceny netto

to sa ceny samych miernikow a reszte urzadzen takich jak kalibratory, statywy itp. nie sa potrzebne? i glowne moje pytanie - AZ 8921 bedzie spelnial warunki wyposazenia? mozna go zakupic? bo juz sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.