Skocz do zawartości

Volkswagen T4 z otwartą skrzynią ładunkową


mmiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy czy na vat 3, i vat 4 do 3,5 t wymagamy przedstawienia wyciągu ze Świadectwa Homologacji na określenie podrodzaju pojazdu Wielozadaniowy lub Van. I jeszcze jedno pytanko-czy w Vat 3 i vat 4 musi spełniać obowiązek wyposażenia pojazdu ciężarowego do 3,5 t w tzw. Przegrode. Otóż jest pojazd Volkswagen T4 z otwartą skrzynią niby jest to vat 3 i czy jeszcze oprócz tego wymagamy przegrodę stałą.?

 

[ Dodano: 21-07-2010, 15:27 ]

tak jak pisze w Dz.U.32 paragr.8 ust.4 pkt.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma otwartą skrzynię to musi mieć zamkniętą kabinę

i tylna ściana kabiny stanowi "przegrodę"

 

Rozumiem OK. A co z tym wyciągiem homologacji na Vat 3 i Vat 4. ??

 

[ Dodano: 21-07-2010, 17:56 ]

Już zamykam . W domu wejde na Neta i bede pisał.

Serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem OK. A co z tym wyciągiem homologacji na Vat 3 i Vat 4. ??

Wyciąg z homo może być pomocny przy VAT 1. W VAT 3 i 4 nie ma mowy o podrodzaju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam " markes" ale nie rozumiem. To jak przyjedzie klijent na Vat 3 ,i jest to Pojazd do 3,5 t to nie żądamy wyciagu ze świadectwa że jest to Van lub wielozadaniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak przyjedzie klijent na Vat 3 ,i jest to Pojazd do 3,5 t to nie żądamy wyciagu ze świadectwa że jest to Van lub wielozadaniowy.

"...3) pojazdów samochodowych, które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków;..." gdzie tu widzisz wzmiankę o podrodzaju pojazdu? Podrodzaj jest istotny tylko w przypadku VAT 1 "...1) pojazdów samochodowych mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van;..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Mam pytanko

Otóż jest pojazd Volkswagen T4 z otwartą skrzynią , kabina 2 rzedy siedzen i osobno zamontowana skrzynia ladunkowa ( jako osobny element ).

I moje pytanie VAT3 czy VAT4 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał VAT-3

 

Ja też :)

 

Czy da VAT-3 czy VAT-4 klient i tak z US uzyska co potrzebuje, a nie sądzę żeby ktoś zakwestionował zakwalifikowanie do jednego czy drugiego rodzajów VAT. Moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da VAT-3 czy VAT-4

 

Miałem kiedyś lawetę zarejestrowaną jako ciężarowy, przewóz pojazdów DMC 3490 kg i też nie wiedziałem jaki VAT określić ostatecznie poszło na VAT-3, a tu uzyskałem między innymi odpowiedź że mogłem wpisać w zaświadczenie że spełnia oba Vat-3 i Vat-4 może w tą stronę trzeba pójść :lol: wpisz że spełnia oba Vat'y :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu uzyskałem między innymi odpowiedź że mogłem wpisać w zaświadczenie że spełnia oba Vat-3 i Vat-4 może w tą stronę trzeba pójść :lol: wpisz że spełnia oba Vat'y :D

 

Jak najbardziej :ok Spełnia VAT3 i VAT4, więc nic nie stoi na przeszkodzie wpisać obu punktów :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Otóż jest pojazd Volkswagen T4 z otwartą skrzynią , kabina 2 rzedy siedzen i osobno zamontowana skrzynia ladunkowa ( jako osobny element ).

I moje pytanie VAT3 czy VAT4 ??

 

Jeśli tak czytacie ten przepis, to dlaczego ma niby nie spełnić VAT-2 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.