Skocz do zawartości

Autosan D-44A


JACEK GUZ

Rekomendowane odpowiedzi

AUTOSAN D-44A w katalogu ITS jest wyłącznie tylko jako ciężarowa.

D-44 jest w niehomologowanych jako ciężarowa,rolnicza,specjalna

D-44B jest jako ciężarowa(dmc 5100) ale znalazłem w katalogu COID jako rolniczą(dmc 4600)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D-44B z Iławy i z Pilawy Górnej są jako rolnicze. Ja kiedyś miałem klienta z przyczepą D-44B Pilawa Górna. Numer, tabliczka wszystko gra- ewidentnie rolnicza a w DR- przyczepa ciężarowa Autosan D-44. Gość miał nawet rachunek z GS-u z roku bodajże '78. Poprosiłem go żeby wyjaśnił sprawę w WK, ale jak dotąd się nie pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie zaszeregowaną przyczepę Autosan D-44A

 

Tak z ciekawości zajrzałem do katalogu ITS z 1993 r.są tam ciekawostki 8)

 

"Twoja" przyczepa AUTOSAN D-44A:(w/g ITS-1993)

-PRZYCZEPA UNIWERSALNA

-Dop.masa całkowita-4500kg

-masa własna-1500kg

-ład-3000kg

nacisk na oś-22kN

 

ITS- z 1996 i 2000r -tez uniwersalna a konkretnie -"przyczepa uniwersalna o ładowności do 8t"

 

Mam tez -"Biuletyn informacyjno szkoleniowy PZM" Z 1985r-

-dane tech motocykli skuterów i motorowerów produkcji polskiej od roku 1947

-dane tech. motocykli i skuterów krajów DEMOKRACJI LUDOWEJ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACEK GUZ napisał/a:

Jak macie zaszeregowaną przyczepę Autosan D-44A

 

 

Moim zdaniem rolnicze to tylko te z "B" na końcu oznaczenia.

 

Zrobi zmiany, założy opony zaczep pewnie ma hamulce też po przeróbce będzie rolnicza żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi zmiany, założy opony zaczep pewnie ma hamulce też po przeróbce będzie rolnicza żaden problem

 

Ale to jest związane z kosztami no i trochę czasu trzeba poświęcić. Nie każdemu się chce.

A ten zaczep to niby po co? Nic w warunkach technicznych na tema tego, że przyczepa rolnicza musi mieć zaczep do łączenia z inna przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w warunkach technicznych na tema tego, że przyczepa rolnicza musi mieć zaczep do łączenia z inna przyczepą.

Bezpośrednio nie ma ale to jest jeden z elementów dopuszczających zespół pojazdów składający się z trzech pojazdów. Więc nie musi być ale może i wówczas jak widzisz tak wyposażoną przyczepę to najprawdopodobniej jest ona rolnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio nie ma ale to jest jeden z elementów dopuszczających zespół pojazdów składający się z trzech pojazdów. Więc nie musi być ale może i wówczas jak widzisz tak wyposażoną przyczepę to najprawdopodobniej jest ona rolnicza.

 

Tak by wskazywała logika, ale przepis nie obliguje do wyposażania w tylny zaczep przyczepy rolniczej ani nie zabrania montowania tego zaczepu w przyczepie ciężarowej.

Może być taki przypadek, że ciągnik rolniczy ciągnie 2 przyczepy ciężarowe z których ta pierwsza będzie musiała mieć zaczep z tyłu i wszystko jest zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

A ja mam pytanie panowie mianowicie mam przyczepe : Pilawa D-44A stary dowod rejstracyjny DMC 4530kg , ladownosc 3000kg,

I teraz moje pytanie jak ja sklasyfikowac ?

Katalog ITS Przyczepa uniwersalna o ladownosci do 8 ton

I drugie pytanie data pierwszej rejestracji jest tylko wpisane 1972 i nic wiecej co wpisac do rejestru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie końcówka "A" to ciężarowe, "B" to rolnicze. Zatem klasyfikacja powinna być po prostu - "ciężarowa - skrzynia" (no bo zakładam, że otwarta).

Data - 1 stycznia roku produkcji. O ile WK ma coś dokładniejszego w bazie, to uzupełni, a jak nie to też taką przyjmie w nowym DR. Ty na tym etapie nic innego nie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się różniła wersja A od B

A - zazwyczaj instalacja 24V, hamulec dwuobwodowy, opony szybkobieżne

B - instalacja 12V, hamulec często jednoobwodowy, dodatkowy zaczep i podłączenie elektryczne z tyłu, opony wolnobieżne, uchwyt trójkąta z tyłu

 

Różnice niewielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witam . Potrzebuję informacji o umiejscowieniu numeru ramy przyczepy D-44 producent WZSR Pilawa Górna ( Piława Górna ) , produkcja - lata 80-te.Tabliczka jest - na tylnej belce po lewej stronie , w pobliżu tabliczki numeru nie widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wadi napisał:

na tylnej belce po lewej stronie(...)

" Skrobałbym "  tą belkę tylko po prawej stronie w poszukiwaniu numeru. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.