Skocz do zawartości

Zmiana Vat'u a cena badania ?


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z zapowiedzią podwyżki podatku VAT w naszym pięknym kraju nasunęło mi się pytanie co z cenami za badania w SKP :?: czy ulegnie zmianie cennik czy będziemy musieli obiżyć cenę netto badania bo przecież cennik który obowiązuje mamy podany z podatkiem :-D Jak zmieni się VAT z 22 na 23 % to dodając go do ceny netto otrzymamy kwotę wyższą niż 98 pln, a żeby nie przekroczyć tej ceny trzeba będzie obniżyć cenę netto żeby z 23 % VAT'u dało kwotę 98 zł :twisted: Jednym zdaniem jak cennik nie ulegnie zmianie to znów mamy w plecy z kasą :cry: może na jednym badaniu będzie to kilkadziesiąt groszy ale na wszystkich już bedą konkretne złotówki :twisted: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystkie kasy fiskalne do wymiany

bo który serwis poradzi sobie z przeprogramowaniem paru milionów kas w ciągu nocy , gdy dziś 22%, a od jutra 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::D:evil:

A jak dotrzymają słowa (w co nie wierzę), że za jakiś czas wróci VAT ponownie do 22% :evil:

Może lepiej mieć kilka kas taka kryzysowa i powiedzmy "normalna'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomicznie to to cała operacja ze zmiana VAT-u nie jest opłacalna bo przyniesie znikomy wzrost wływów do budżetu państwa, jest bardzo trudna od strony logistycznej bo trzeba przeprogramować wszystkie kasy fiskalne za co oczywiście przedsiebiorcy będa musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Może MG powinno wcześniej wydać rozporządzenie nakazujące firmom serwisujacym gratisowe przeprogramowanie kas fiskalnych :D a ich producentom nakaz programowania wszystkich stawek VAT od 0 do 99% z podziałka co 0,5 % bo jak koalicja zawrze kompromis co będzie mozna ustalić VAT na np. 7,5% :D.

To chory kraj. PO obiecała obnizyc podatki i obnizyła ale tylko bogatym (czytaj SOBIE) a biednym podniosła (bogaci zwykle maja działalnośc gospodarczą i wiele prywatnych wydatków wrzucaja w koszta swoich firm).

Czego sie spodziewaliście po PARTII BIZNESMENÓW. Oni siebie nie skrzywdzą. I pomysleć, że na forum w sondzie przed wyborami prezydenckimi wygrał Komorowski - macie tego już pierwsze tego skutki - sami tak chcieliście :-( .

Mam tylko nadzieje, że jest to ostatnia kadencja PO w parlamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomysleć, że na forum w sondzie przed wyborami prezydenckimi wygrał Komorowski - macie tego już pierwsze tego skutki - sami tak chcieliście

 

A myślisz, że za PIS-u było by inaczej??? Sorki, ale nie widzę u nas żadnej partii która mogła by rządzić z głową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę u nas żadnej partii która mogła by rządzić z głową...

 

Niestety ja tez nie widzę :o , ale wcześniej moglismy liczyć na weto prezydenta a teraz prezydent podpisze wszystko co mu Tusk każe :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAWKA PODSTAWOWA VAT W KRAJACH UNII

Cypr

15

Luksemburg

15

Hiszpania

16

Wielka Brytania

17,5

Estonia

18

Łotwa

18

Litwa

18

Malta

18

Czechy

19

Niemcy

19

Grecja

19

Holandia

19

Rumunia

19

Słowacja

19

Francja

19,6

Bułgaria

20

Włochy

20

Węgry

20

Austria

20

Słowenia

20

Belgia

21

Irlandia

21

Portugalia

21

Polska

22

Finlandia

22

Dania

25

Szwecja

25

źródło: www.europa.eu

 

ze strony http://msp.money.pl/archiwum/artykul/stawki;podatku;vat;w;ue,102,0,353126.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dania

25

Szwecja

25

 

To widzę że jesteśmy prawie najbogatszym krajem :shock: stawki podatku przynajmniej mamy z tych dobrze rozwiniętych.

 

Czego sie spodziewaliście po PARTII BIZNESMENÓW. Oni siebie nie skrzywdzą. I pomysleć, że na forum w sondzie przed wyborami prezydenckimi wygrał Komorowski - macie tego już pierwsze tego skutki - sami tak chcieliście .

Mam tylko nadzieje, że jest to ostatnia kadencja PO w parlamencie.

 

Nie politykujmy bo nie o tym miała być ta dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że może być działanie odwrotne tak jak z akcyzą na alkohol, akcyza zmalała, a wpływy wzrosły.

 

 

Ale gorzały kupować nie musisz (no chyba :D , chodzi o nałóg) a badanie w aucie pasowało by mieć, sądzę że mało jest odważnych do jazdy bez ważnego BT, ale tylko sądzę :? , przecież zawsze można pojechać do jakiegoś pocztowca i ten "za flaszkę" zrobi co trzeba i też kupować nie musi :-D:-D:-D:-D:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam właśnie się dowiedziałam u dobrze poinformowanego źródła że cena brutto pozostaje na starym poziomie czyli de facto właściciele stacji muszą oddać do budżetu dodatkowo 1 procent z obrotów. Fantakurwastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena brutto pozostaje na starym poziomie czyli de facto właściciele stacji muszą oddać do budżetu dodatkowo 1 procent z obrotów

 

Może dzięki temu zlikwidują gratisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gratisów nie rozdaję, rzetelnością walczę o klienta

 

[ Dodano: 25-11-2010, 09:27 ]

przepraszam zapomniałam o cukierkach które non stop stoją na ladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem juz umowiony z serwisem na zmiane stawki Vat na 31 grudnia

 

 

To też jest ciekawy temat jak przestawić wszystkie kasy fiskalne w całej Polsce w jedną noc ::?::hey ale na szczęście to nie moje zmartwienie :cool::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przestawić wszystkie kasy fiskalne w całej Polsce w jedną noc

zapewne kupić nową z nowymi stawkami

na starej kasujesz 31 XII , a nową 2 I :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.