Skocz do zawartości

Opel Vivaro jaki vat


tomaszmaczo85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Koledzy mam własnie auto Opel Vivaro jeden rząd siedzeń i przegroda. Napisałem klientowi ze pojazd spełnia warunki art86 ust4 pkt1 czy jest to prawidłowo? Urzad twierdzi ze to auto nie moze miec pkt1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PODRODZAJU NIE MA NIC WPISANE TYLKO W PRZEZNACZENIU UNIWERSALNY

 

[ Dodano: 13-08-2010, 13:34 ]

A W PODRODZAJU FURGON Z TEGO CO TWIERDZI KLIENT BO SPRAWDZIL W HOMOLOGACJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzad twierdzi ze to auto nie moze miec pkt1
A W PODRODZAJU FURGON Z TEGO CO TWIERDZI KLIENT BO SPRAWDZIL W HOMOLOGACJI

 

A Blakop dalej będzie twierdził, że nie powinniśmy wymagać homo... przez małą pierdołę można sobie kłopotów narobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że klient ma homo na furgon czasami nic nie znaczy, wiele z nich było zmienianych decyzją MI na wielozadaniowe, na forum ktoś nawet skany zamieszczał, dotyczyło to kilku marek - jeden z przykładów TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klient ma stosowne pisma na ten temat czyli świadectwo homologacji oraz zmianę tegoż świadectwa potwierdzoną przez MI lub producenta to nie ma problemu natomiast jak się odbywa to na zasadzie "...ślepy widział, że głuchy słyszał..." to niestety ale w razie W na grzbiet dostanie diagnosta jak nie będzie miał stosownych podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem świeżym diagnostą nie robiłem jeszcze pojazdu na VAT ale ostatnio miałem przypadek , że klient się pytał o VAT-1 na mercedesa sprintera w dowodzie samochód ciężarowy jeden rząd siedzeń przegroda , Ale nie miał wielozadaniowy lub van i go pogoniłem czy dobrze zrobiłem bo sam do końca nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie miał wielozadaniowy lub van i go pogoniłem czy dobrze zrobiłem bo sam do końca nie wiem.

 

A od kiedy podrodzaj jest wpisywany w dowód rejestracyjny, owszem mają niektóre ale to rzadkość.

SZYMON-OSKP, dobrze zrobiłeś...

No niebyłbym taki pewien :) Jestem tego zdania co kolega podemną to nie będe się już rozpisywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem świeżym diagnostą nie robiłem jeszcze pojazdu na VAT ale ostatnio miałem przypadek , że klient się pytał o VAT-1 na mercedesa sprintera w dowodzie samochód ciężarowy jeden rząd siedzeń przegroda , Ale nie miał wielozadaniowy lub van i go pogoniłem czy dobrze zrobiłem bo sam do końca nie wiem.

W DR nie masz podanego podrodzaju, dokumentem, który to potwierdza jest wyciąg ze świadectwa homologacji i nie tyle co go pogonić w ogóle powinieneś go wysłać o powyższy dokument i jeżeli będzie tam stało van bądź wielozadaniowy to jak najbardziej przy spełnieniu pozostałych warunków możesz takowe badanie uczynić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz, kolega SZYMON-OSKP bez wątpienia zdobił dobrze. Brak homologacji i/lub zapisu w dowodzie wielozadaniowy lub van dyskwalifikuje auto przy badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub zapisu w dowodzie wielozadaniowy lub van

 

A możesz mnie oświecić gdzie w DR niby ten wpis miałby się znaleźć?

 

Moim zdaniem kolega źle zrobił i dał zarobić konkurencji. Jeśli spełnia warunki na VANa to trzeba mu było ten VAT podbić... Proszę o konkretne przykłady gdzie taki wpis zakwestionowano i co spotkało właściciela czy diagnostę z tego powodu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZYMON-OSKP napisał/a:

Ale nie miał wielozadaniowy lub van i go pogoniłem czy dobrze zrobiłem bo sam do końca nie wiem.

 

Jeżeli był zakupiony w Polsce po 2004r to jest prawie pewne, że w ŚH jest podrodzaj wielozadaniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był zakupiony w Polsce po 2004r to jest prawie pewne, że w ŚH jest podrodzaj wielozadaniowy.

 

Widzisz sam już masz wątpliwości: Jeżeli .......itd.. to jest prawie pewne.......

Ale pewny nie jesteś.

To tak po krótce.

Jeśli byś tak patrzył to 95% pojazdów ciężarowych nie powinna mieć VAT-u, jeśli doszło by do sprawy w sądzie pewnie i tak diagnosta przegrał by.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś tak patrzył to 95% pojazdów ciężarowych nie powinna mieć VAT-u, jeśli doszło by do sprawy w sądzie pewnie i tak diagnosta przegrał by

 

Nie 95% ale znaczna wiekszość aut starszych (wyprodukowanych przed zmianą klasyfikacji pojazdów).

Jeżeli nie zwracać uwagi na to jaki podrodzaj pojazdu jest wpisany w homo to Sprinter bez przeszkód powinien spełniać VAT-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub zapisu w dowodzie wielozadaniowy lub van

 

A możesz mnie oświecić gdzie w DR niby ten wpis miałby się znaleźć?

 

Moim zdaniem kolega źle zrobił i dał zarobić konkurencji. Jeśli spełnia warunki na VANa to trzeba mu było ten VAT podbić... Proszę o konkretne przykłady gdzie taki wpis zakwestionowano i co spotkało właściciela czy diagnostę z tego powodu. 8)

 

Jeżeli taki zapis jest to znajduje się w polu przeznaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.