Skocz do zawartości

parking- pomiar hałasu


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Panowi pytanie które dostałem ostatnio w związku z budowaniem nowej stacji - przeleciałem rozporządzenia i trochę mnie to zastanawia i chciałbym się dowiedzieć jak jest u was i jak podchodzi do tego ITD podczas przyjmowania stacji -czy parking dla pojazdów oczekujących na badanie i stanowisko do pomiarów akustycznych może się pokrywać lub stanowić jeden teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy parking dla pojazdów oczekujących na badanie i stanowisko do pomiarów akustycznych może się pokrywać lub stanowić jeden teren

 

Moim zdaniem nie, przynajmniej w znanych mi skp sa to odrebne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 2. Stacja kontroli pojazdów powinna posiadać co najmniej jedno stanowisko kontrolne do wykonywania badań technicznych pojazdów, zwane dalej "stanowiskiem kontrolnym", oraz stanowisko zewnętrzne do pomiarów akustycznych, zwane dalej "stanowiskiem zewnętrznym". § 5. 1. Stacja kontroli pojazdów powinna zapewniać możliwość zaparkowania pojazdów oczekujących na badanie techniczne.

2. Liczba miejsc do parkowania powinna wynosić co najmniej:

1) 4 miejsca - dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t;

2) 2 miejsca - dla pozostałych pojazdów- A ja mam tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów jak zwykle nie będzie jednoznacznej odpowiedzi - bo analizując dz.ust.155 dział III o kontroli układu wydechowego i sygnału dźwiękowego ,powinno to być miejsce wolne od innych czynników zewnętrznych mających wpływ na pomiar -czyli najlepiej w jakimś ustronnym miejscu - a nie wiem czy parking takim jest -chyba że nie ma dużego ruchu na tej stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz stanowisko zewnętrzne do pomiarów akustycznych, zwane dalej "stanowiskiem zewnętrznym".

 

W jakiej odległości od SKP może być to stanowisko(ustronne miejsce :) ) czy nie bedzie problemu jak 500m od SKP? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak - żadnych problemów z odbiorem i kontrolami

 

Widać kto ma połapane ,,, ja miałem problem jak mi przypadkowo na stanowisku pomiarowym w dniu kontroli zaparkował pracownik serwisu ,,,

 

[ Dodano: 16-08-2010, 18:23 ]

I znów jak zwykle nie będzie jednoznacznej odpowiedzi

 

Po prostu kolejny przykład dowolnej interpretacji, gdyż faktycznie zapis o miejscu wydzielonym (do badania hałasu) nie musi oznaczać miejsca oddzielnego, niż parking ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.K.P-POZNAŃ napisał/a:

czy nie bedzie problemu jak 500m od SKP? :P

 

A jak teren stacji(firmy )ma 7 ha :-D

 

A to zalezy ile ma bok ?700mX100 ,a może po przekątnej :-D

 

A poważnie nie ma w DU w jakiej odległości od SKP ma być stanowisko zewntrzne.

 

§ 2. Stacja kontroli pojazdów powinna posiadać....

 

Czy możemy wydzierżawić miejsce na parkingu? -stacja posiada (czasowo) 8)

To czysto hipotetyczne rozważania nad niedoskonałościami DU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi pytanie które dostałem ostatnio w związku z budowaniem nowej stacji - przeleciałem rozporządzenia i trochę mnie to zastanawia i chciałbym się dowiedzieć jak jest u was i jak podchodzi do tego ITD podczas przyjmowania stacji -czy parking dla pojazdów oczekujących na badanie i stanowisko do pomiarów akustycznych może się pokrywać lub stanowić jeden teren

 

Chyba TDT :)

W prawie budowlanym jest: i można to odnieść do stacji diagnostycznych -

 

Teren postojowy i manewrowy

 

Nawierzchnia pod plac wyznaczony na miejsce postojowe lub manewrowe powinna być równa i twarda oraz posiadać odpowiednią nośność dostosowaną do obciążeń wynikających z użytkowania pojazdów ciężarowych. Ustawianie pojazdów na placu postojowym bądź manewrowym powinno być, w zasadzie niezależne, to jest takie, że przemieszczenie jednego pojazdu nie będzie powodowało konieczności przestawiania innego. Pomiędzy ustawionymi pojazdami ciężarowymi powinny być zachowane właściwe odstępy, w szczególności:

 

 

* 0,7 m z boku, z przodu i z tyłu innego pojazdu,

 

* 0,5 m od ściany garażu lub budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy potencjalny inwestor - zastanawia się jak racjonalnie i ekonomicznie wykorzystać teren, na którym ma stanąć SKP lub OSKP. Obwarowania przepisami i niezbyt dokładna interpretacja daje dowolność działania - ale nie do końca.

Pojawiło się pytanie: parking a stanowisko akustyczne - w jednym. Odpowiedź - NIE.

A dlaczego, pokrótce:

- SKP musi posiadać: stanowisko kontrolne (co najmniej jedno), stanowisko zewnętrzne (do badań akustycznych), parking (4 do 3.5 t. d.m.c. i 2 miejsca dla pozostałych - dot OSKP). Musimy się odnieść do racjonalnego podejścia – i tak wielokrotnie inspektorzy TDT podchodzili – jaka będzie procedura badania pojazdu, co będzie się działo w trakcie czynności kontrolnych.

Jeżeli stanowisko zewnętrzne będzie umieszczone na miejscu parkingowym – to co zrobimy w sytuacji, gdy są one zajęte przez oczekujących – kłopotliwa sytuacja – oczywiście do rozwiązania, ale niezręcznie jest „wyganiać” oczekujących na badanie techniczne. Zgodnie z przepisami powinna zapewnić stosowną ilość miejsc parkingowych.

Natomiast wielokrotnie spotkać można stanowiska akustyczne na drodze komunikacyjnej (dojazdowej/wyjazdowej). Czy to jest zgodne? Prześledźmy sytuacje – ustawiamy zgodnie z przepisami samochód do badania – i … pojawia się kolejny klient. Nic prostszego – przerywamy badanie i kierujemy zainteresowanego na wskazane miejsce parkingowe, a my przystępujemy do ponownego pomiaru. Samochody – ze względu na gabaryty stanowisk – bez problemy powinny manewrować na tym terenie. Takie argumenty – winny być wykorzystywane (i były) – w przypadku wątpliwości w interpretacji w.w problemu.

Nie spotkałem się z negatywnym odbiorem SKP w przypadku takiego rozwiązania problemy stanowisk.

 

Pozdrawiam

 

Tomasz Jankowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jankes mój tok rozumowania jest taki sam jak twój i opisałeś to właśnie tak jak może to w życiu wyglądać

 

 

 

Kolego Nowicjusz masz rację TDT -ale jak tak będą zwiększać ilość inspekcji to człowiek sam będzie się :lol: motał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nowicjusz masz rację TDT -ale jak tak będą zwiększać ilość inspekcji to człowiek sam będzie się motał

 

Wiem idzie się już zamotać ITD, UDT, TDT, ciekawe co jeszcze nas czeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.