Skocz do zawartości

koszty legalizacji urządzeń


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Panowi ile wydajecie w roku na przeglądy i legalizację urządzen . temat ten wczoraj mnie zirytował jak odebrałem z legalizacji analizator spalin AG-4 - 550 zł za co i to co pół roku płacić . Podliczając wszystkie

urządzenia wychodzi z tego niezła sumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem swój MGT-5 (analizator) nówke!! jeszcze nie uzywany , bo otwarcie stacji sie przedłuzyło otrzymałem rachunek duzo !! wyzszy niz twój, kiedy oszołomiony zadzwoniłem do firmy, i zapytałem czy to aby napewno dla nas rachunek , pani zaczeła wymieniac mi za legalizacje ,za kalibracje , za wymiane filtrów i cos tam jeszcze. no wtedy powiedziałem zeźlony do reszty: ale ten analizator jest nówka ,nieuzywany!! Pani jakby nigdy nic poprosiła o zwrot faktury ,i ze ja zweryfikuje. I tak zapłacilismy cene wzietą chyba z kosmosu!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zapłacilismy cene wzietą chyba z kosmosu!!
temat ten wczoraj mnie zirytował jak odebrałem z legalizacji analizator spalin

Panowie - od tego jest takie forum - operujcie nazwami firm, które wystawiają was ewidentnie do wiatru. Najgorszą rzeczą, jaka może spotkać taką firmę to właśnie kara finansowa - a nie jekieś bezimienne narzekanie !!! Niech inni nie popełnią takiego błędu, jak Wy ...

W jedności siła !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalizacja analizatora,kalibracja dymomierza +wymiana filtrów w urzadzeniach 800 zł ,po upuście dla stałego klienta

firma HAIK -Swarzędz Firma sprawdzona .w razie potrzeby pomoć natychmiastowa-nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracajcie uwage za co placicie.

Nie musisz kalibrowac analizatora co pol roku wystarczy co rok. Legalizowac musisz co pol. Podobnie z miernikiem natezenia dzwieku, w komplecie jest kalibrator ktorego wogole nie musisz miec, wiec legalizuj tylko miernik. Za to unitrol przy kazdej naprawie oddaje przyzad do pompowania do GUM - bzdura bo wymieniali mi

tylko zaworek upustowy a on z pomiarem nie ma nic wspolnego.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalibracja analizatora spalin w urzadzeni bosch jest automatyczna z legalizacja znam firme ktora to bardzo dobrze robi i za przyzwoite pieniazki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ze zle uzyłem słowa kalibracja, (wszystkie analizatory mają jakąś "samokalibrację") chodzi raczej o wzorcowanie. Czyli ustawienia wskazan zgodnie ze składem gazu wzorcowego podowanego z butli.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalibracja analizatora spalin w urzadzeni bosch jest automatyczna z legalizacja znam firme ktora to bardzo dobrze robi i za przyzwoite pieniazki pozdrawiam

 

 

 

Można wiedzieć co to za firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam firme ktora to bardzo dobrze robi i za przyzwoite pieniazki

Operujcie nazwami firm - tam, gdzie to ma sens, oczywiście ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł czujnik telnu w MGT-5 cena 390 netto. :):) I juz wiem dlaczego klienci mówią, ze jak zyja to nikt im składu spalin nie badał na okresowym.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,oj P. Piotrze skład spalin to mi się wydaje bada każdy.Czy to wielki wysiłek włożyc sonde w(d..)i sprawdzic.Klienci chyba przesadzają.A tak na marginesie to przeglądy urządzeń to tylko nasza sprawa czy robi to warsztat czy my, legalizacja urządzeń np

analiz. spalin, do hałasu, do ciśniania,posiada swoje cenniki urzędowe(nie znam teraz cen legalizacji bo musiał bym widzieć dz.u a jestem w domu), natomiast naprawa urządzenia to osobny tamat.Nie mylmy pojęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław i okolice

polecam p. Jarząbek, tel. 601-776-557

gość przyjeżdza na miejsce, robi od ręki, daje papier i na dodatek jest niedrogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.