Skocz do zawartości

jak to zarejestrowac i co mnie czeka ?


pawel122134

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , było już pewnie sporo na ten temat ale mój problem jest indiwidualny.

kupilem zarejestrowany samochód , wyczyściłem go dokłądnie z czesci blacharskich i dospawalem tam i uwdzie , silnik i rama zostaly oryginalne , środek częściowo też , z włukna szklanego zrobilem sobie cześci , auto zrobilem na wzór Lamborghini , rozstaw osi kół jest bez zmian , moje pytanie brzmi , czy musze do gdzies zgłosic ? przesc jakiś przegląd ? przerejestrowac ? podkreslam że jedynie zmieniłem części blacharskie , ma inny kształt , rama i silnik bez zmian , zrobielm to samo co ten facet na filmiku :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nasz ustawodawca powinien wprowadzić definicję repliki i określić warunki techniczne, a właściwie zakres dozwolonych modyfikacji dla takich pojazdów. Bo ani to SAM ani fabryczny pojazd :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

składak odpada i sam tez, zostaje wiec jedynie badanie po zmianach (ciągle bazą tego samochodu jest karoseria z juz nadanym przez producenta numerem vin). Problem w tym że jeżeli jest to nadwozie samonośne to usuniecie np słupków dachu jest istotną ingerencja w konstrukcję i co za tym idzie wytrzymałosć takiego nadwozia. Tak wiec pierwszy krok to opinia jakiegoś kumatego rzeczoznawcy, drugi krok o wiele bardziej trudniejszy - znalezienie diagnosty, który to podbije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w zasadzie oprócz płyty podłogowej niewiele zostało...

A jak na takie repliki zapatruje się producent - właściciel marki? Wiem, że to z innej beczki pytanie, ale w sumie ciekawi mnie jak prawnie wygląda takie podrabianie czyichś marek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , było już pewnie sporo na ten temat ale mój problem jest indiwidualny.

kupilem zarejestrowany samochód , wyczyściłem go dokłądnie z czesci blacharskich i dospawalem tam i uwdzie , silnik i rama zostaly oryginalne , środek częściowo też , z włukna szklanego zrobilem sobie cześci , auto zrobilem na wzór Lamborghini , rozstaw osi kół jest bez zmian , moje pytanie brzmi , czy musze do gdzies zgłosic ? przesc jakiś przegląd ? przerejestrowac ? podkreslam że jedynie zmieniłem części blacharskie , ma inny kształt , rama i silnik bez zmian , zrobielm to samo co ten facet na filmiku : http://www.youtube.com/wa...feature=related

 

Wadług mnie najpierw trzeba było pytać a puźnie przerabiać (tak dla informacji).

Jak dlamie w stanie jakim teraz jest po przeróbka niedozarejestrowania pod rzadne zmiany się niełapie. Tak jak już ktoś napisał tylko "SKŁADAK" ale według mnie też bym tego nie podbił ale tego (SKŁADAKÓW) już niema no to niestety tylko do kulania się po polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyściłem go dokłądnie z czesci blacharskich i dospawalem tam i uwdzie

1/ Rzeczoznawca-jestem pewny ze podpisze/czego oni nie podpiszą... :x /

2/ Diagnosta-chyba ze trafisz na "ślepego".... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mesio z filmiku jest niesamowity. widziałem go na żywo jakieś 5 lat temu co ciekawe replika powstała zanim mercedes wprowadził oryginał !masa ludzi z całego świata przyjeżdzała do krakowa żeby oglądać to cudo. co do zgodności z przepisami to wtedy sie tym nie interesowałem np szyba czołwa, reflektory były robione na zamówienie ale czy mają homo to nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.