Skocz do zawartości

Przyczepa sprowadzona z Niemiec - ważne badanie do 2011


cubitus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Klient przyciągnał do mnie przyczpę STEMA F 7515 sprowadzoną z niemiec. Jest to przyczepa skrzynia z plandeką o masie dopuszczalnej 1000 kg. Ma hamulcec najazdowy itp. Z dokumentów wyczytałem że badanie techniczne w niemczech miała wazne do styczeń 2011. Jakie badanie powineinem zrobić ??? Okresowe plus ustalenie danych ?? Czy tylko ustalenie danych 6.9 ??? Poza tym data pierwszej rejestracji 12 stycznia 2005r. Wydaje mi się że jest rocznik 2004 a na tabliczce poza VIN i masą dopuszczalną nic nie ma .... Oto jej VIN - WSEF100B44G000486.

 

POMÓZCIE.... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cubitus

    17

  • danielg539

    10

  • Psuj

    6

  • DARIO64

    6

Top Posters In This Topic

A na jaki okres przyczepy w Niemczech mają BTP? Jeśli jak auta na dwa latka to w/g naszych przepisów skończyło mu się w styczniu 2010.

 

no to panowie robię do tego okresowe ale naturanie dodaję DIP-a ??

 

Nie dodajesz tylko DIP jest integralną częścią badania okresowego po raz pierwszy, i tylko tego badania, żadnego innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich przyczepki mają co dwa lata badanie - cały czas, więc trudno to odnieść do naszych realiów, bo jest to system 2-2-2... a u nas 3-2-1-1-1....

Czyli u nas od nowości maksymalnie byłby to styczeń 2010.

W tej chwili musisz dostosować badanie do naszych przepisów i traktujesz je jako roczne, czyli data ważności styczeń 2011 oznacza, że było robione w styczniu 2009 (na dwa lata) - a to oznacza, że zgodnie z naszymi przepisami skończyło się w styczniu 2010. Robisz zatem okresowe przed pierwszą rejestracją, w skład którego rzecz jasna wchodzi sporządzenie DIP z danymi pojazdu :)

 

Wg. daty będzie to na 99% rocznik 2004 i nie dał bym się brać na lewe sanki, że jest inaczej, ale oczywiście próbuj, sprawdzaj po katalogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Sprawdziłem dokładnie ten VIN na polskiej stronie producenta. Jest to rocznik 2004. Czyli w paierach pisze 2004 a data pierwszej rejestracji to 12 stycznia 2005

 

[ Dodano: 25-08-2010, 08:47 ]

A dodatkowo jak ciągnik siodłowy sprowadzony z zagranicy i też przegląd ważny to też tylko okresowy i dip ?? A jesli nieważny to jak ??

 

[ Dodano: 25-08-2010, 09:18 ]

naturalnie w tej przyczepie rodzaj - ciężarowa uniwersalna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie w tej przyczepie rodzaj - ciężarowa uniwersalna....

 

A masz taki rodzaj???

 

Bo ja znam tylko

- rodzaj przyczepa ciężarowa

- podrodzaj: skrzynia, furgon,wywrotka, pojemnik, cysterna, dłużycowa, niskopodwoziowa, inna

 

A dodatkowo jak ciągnik siodłowy sprowadzony z zagranicy i też przegląd ważny to też tylko okresowy i dip ?? A jesli nieważny to jak ??

 

ciężarowe za granicą prawie wszędzie mają na rok, więc tak jak u nas. Jak ważny to ustalenie danych i zaświadczenie, jak nieważny to okresowe, zaświadczenie i dip...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustalenie danych 6.9 plus zaświadczenie przy ważnym przeglądzie a opcja zaznaczona w przeglądzie że auto sprowadzone z zagranicy ?? a w niewaznym 1.4 , z dip-em i również opcja zaznaczona że sprowadzony.

 

[ Dodano: 25-08-2010, 10:10 ]

Muszę używac programu PATRONAT z tego ITS-u... Nędza :sad: Szef nie chce tego z NORDCOM-u bo za drogi dla niego. I gdzie ta nowoczesność ??? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę używac programu PATRONAT z tego ITS-u... Nędza :sad: Szef nie chce tego z NORDCOM-u bo za drogi dla niego. I gdzie ta nowoczesność ??? :razz:

dla pocieszenia ja też tak pracuje. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEMA F 7515 sprowadzoną z niemiec. Jest to przyczepa skrzynia z plandeką o masie dopuszczalnej 1000 kg.

 

ustalenie danych 6.9 plus zaświadczenie przy ważnym przeglądzie a opcja zaznaczona w przeglądzie że auto sprowadzone z zagranicy ?? a w niewaznym 1.4 , z dip-em i również opcja zaznaczona że sprowadzony.

 

Wszystko Ci tu pasuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykład dla ciągnika siodłowego akurat Janusz. Dla tej przyczepy będzie 1.9 plus naturalnie wypełnienie DIP-u a określenie badania pierwsze sprowadzony z zagranicy. TAK ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określenie badania pierwsze sprowadzony z zagranicy. TAK ??

 

NIE :(

Pierwszych BT nie ma już prawie od roku :( .

Będzie to Okresowe Badanie Techniczne przed pierwszą rejestracją :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tym zabytkowym programie są takie opcje - "Pierwsze-zarej. poraz pierwszy za granicą" lub "Pierwsze badanie". Które powienienem wziąść jako rodzaj na ząswiadczeniu ??? :(

 

[ Dodano: 25-08-2010, 11:54 ]

Też jako datę pierwszej rejestracji w kraju nie wpisuje się jak wiem już X tylko rok pierwszej rejestracji za granicą np. 2005-01-01 a w opcji daty zagranicą tą własciwą czyli w tym wypadku 2005-01-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w patronacie zaznaczam Badanie okresowe. Nikt jeszcze się nie przyczepił.

Data pierwszej rejestracji w kraju - XXX

Data pierwszej rejestracji za granicą - 2005-01-... (zgodnie z dokumentami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tym zabytkowym programie są takie opcje - "Pierwsze-zarej. poraz pierwszy za granicą" lub "Pierwsze badanie"

 

Skontaktuj się z obsługą techniczną, albo ściągnij przez neta nową wersję. Nie wierzę, że Patronat nie ma aktualizacji.

 

Co do ceny za program - nie płacicie czasem opłaty kwartalnej? Jeśli tak to program Norcomu jest na pewno tańszy i na pewno bardziej funkcjonalny i zgodny z aktualnymi przepisami.

 

Też jako datę pierwszej rejestracji w kraju nie wpisuje się jak wiem

 

Jakie badanie powineinem zrobić ???

 

naturalnie w tej przyczepie rodzaj - ciężarowa uniwersalna....

 

Nie obraź się, bo nie chcę skrytykować Ciebie ani Twoich pytań (po to jest w końcu forum), ale gdzie Ty do jasnej i ciasnej robiłeś szkolenie, co za idiota Cię szkolił, że nie wpoił Ci podstawowych rzeczy... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też jako datę pierwszej rejestracji w kraju nie wpisuje się jak wiem już X tylko rok pierwszej rejestracji za granicą np. 2005-01-01 a w opcji daty zagranicą tą własciwą czyli w tym wypadku 2005-01-12

 

Coś mi umknęło? Bo ja zawsze XXXX a tu coś nowego. A to jest jakoś podparte przepisami czy coś takiego...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj szkolenie przemilczę.... Poza tym miałem troszkę przerwę zanim wróciłem do zawodu a trochę się pozmieniało. Uczę się także powinno być coraz lepiej ;) . Doradzam się u doświadczonych kolegów własnie żeby jakieś gafy nie walnąc. Najbardziej własnie mam problem z sprowadzonymi odkąd nie ma już tego badania starego...

 

[ Dodano: 25-08-2010, 12:11 ]

w patronacie wyswietla sie komunikat że trzeba tam wpisać taką datę a nie xxx. Poparte to jest ustawą . Muszę tylko spisać dokładnie bo nie pamiętam numeru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że Patronat nie ma aktualizacji.

Akurat to trzeba zrobić samemu,ręcznie wpisać nowe definicje do słownika.

22.09.2009 r.

 

Uwaga!

 

Został zamieszczony plik (w formacie excel oraz TXT) do pobrania zawierający skrócone nazwy badań technicznych. Nazwy badań można wprowadzić ręcznie do programu. Plik jest dostępny dla użytkowników Strefy Patronatu ITS po podaniu hasła

 

pobierz plik XLS

 

pobierz plik TXT

SKRÓCONE NAZWY RODZAJÓW BADAŃ

 

okresowe badanie

okresowe badanie (gaz)

okresowe badanie po raz 1

okresowe badanie po raz 1 (gaz)

okresowe badanie po raz 1 (UDT)

okresowe badanie po raz 1 (ADR)

okresowe badanie po raz 1 (taksówka)

okresowe badanie po raz 1 (uprzywilejowany)

okresowe badanie po raz 1 (ruch lewostronny)

dodatkowe-skierowany przez okrd: warunki techniczne

dodatkowe-skierowany przez okrd: po wypadku

dodatkowe-skierowany przez starostę: identyfikacja i dane

dodatkowe-na wniosek właściciela: identyfikacja i dane

dodatkowe-skierowany przez starostę: po wypadku

dodatkowe-zmiany konstrukcyjne

dodatkowe-taksówka

dodatkowe-uprzywilejowany

dodatkowe-nauka jazdy, egzamin

dodatkowe-ADR

dodatkowe-po naprawie, dla zakładu ubezpieczeń

dodatkowe-ślady uszkodzeń lub naruszeń

dodatkowe-VAT

dodatkowe-autobus (100 km/h)

dodatkowe-międzynarodowe porozumienia

ponowne sprawdzenie usterek: hamulce

ponowne sprawdzenie usterek: ustawienie świateł

ponowne sprawdzenie usterek: układ kierowniczy

ponowne sprawdzenie usterek: emisja spalin

ponowne sprawdzenie usterek: emisja hałasu

ponowne sprawdzenie usterek: inne usterki

ponowne sprawdzenie usterek: geometria kół 1-osi

ponowne sprawdzenie usterek: amortyzatory 1-osi

sprawdzenie dod. war.techn.-hak

sprawdzenie dod. war.techn.-pojazd na drodze

sprawdzenie dod. war.techn.-przewóz osób w sam.ciężarowym

sprawdzenie dod. war.techn.-autobus miejski, podmiejski

sprawdzenie dod. war.techn.-autobus szkolny

wykonanie numeru nadwozia,podwozia,ramy

wykonanie tabliczki

sporządzenie opinii do indyw. wniosku o odstępstwo

badanie zabytkowego co do zgod. z war.techn.-samochód

badanie zabytkowego co do zgod. z war.techn.-inny

badanie pojazdu "SAM" co do zgod. z war.techn.-motorower

badanie pojazdu "SAM" co do zgod. z war.techn.-motocykl

badanie pojazdu "SAM” co do zgod. z war.techn.-przyczepa

badanie pojazdu "SAM" co do zgod. z war.techn.-ciąg.rolniczy

okresowe badanie po raz 1 art.68 ust. 17 pkt. 3-nowy: służba więzienna

okresowe badanie po raz 1 art.68 ust. 17 pkt. 3-nowy: straż pożarna

okresowe badanie po raz 1 art.68 ust. 17 pkt. 4-nowy: 1 szt. zwol. z homologacji

inne czynności

xxx

 

 

w patronacie wyswietla sie komunikat

Możesz go zignorować i pozostaną X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem wczesniej na Norcomie i bardzo mi się podobał. Po prostu poruszałem się po nim bez problemów. Jest bardzo czytelny i chodzi spoko pod Window-sem a nie jak ta padaczka Patronat dos......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.