Skocz do zawartości

BRDM-2 - wóz opancerzony - jak legalnie tym jeżdzić po droga


Tequil

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje możliwość zarejestrowania tego wozu?. Ewentualnie jak legalnie tym jeżdzić po polnych drogach i co trzeba byłoby zrobić aby tym jeżdzić po drogach publicznych.

Dodam iż wóz klasyfikuje się pod zabytek...

T1637658_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ruchu drogowego to raczej tego wozu nikt nie dopuści nawet jako pojazd zbytkowy.

Pozostaje tylko chyba laweta- waży sporo i trzeba by to było wozic ciężarówką :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ruchu drogowego to raczej tego wozu nikt nie dopuści

Tu bym nie był taki pewny, parę zarejestrowanych na białych blachach widziałem.

 

jako pojazd zbytkowy.

To jest jedyna możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 napisał/a:

jako pojazd zbytkowy.

 

To jest jedyna możliwość.

 

 

No jak, skoro sam piszesz, że:

 

parę zarejestrowanych na białych blachach widziałem.

 

 

Wiele takich pojazdów jest zarejestrowanych w Polsce, więc myślę, że i Tobie się uda :) Pojazd specjalny, opancerzony :)

 

[ Dodano: 25-08-2010, 14:28 ]

Polecam wejść na stronkę zlotu militariów w Bornym Sulinowie, czy Darłówku i zobaczyć w galeriach zdjęć jak te pojazdy się tam dostają - czy faktycznie na lawetach, czy na własnych kołach z blaszkami :) I to nie tylko polskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bornego mam panowie niedaleko i widziałem normalnie zarejestowanego SCOT-a. Spytałem się własciela i pokazał mi DR. Zgadnijcie co było wpisane..... SAMOCHÓD CIĘZAROWY SPECJALNY ;).

 

[ Dodano: 26-08-2010, 12:17 ]

AHA żadnej broni nie miał. Tablice białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie co było wpisane..... SAMOCHÓD CIĘZAROWY SPECJALNY

 

A może kupił na targu ten DR??? bo takiego rodzaju już dawno nie ma, kiedyś był ciężarowy-specjalizowany... Zresztą o czym my gadamy... gdzie samochód a skot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie można zarejestrować tego jako specjany; bez podziału; inny.

 

Nie spełnia szeregu wymagań stawianych samochodom. Lista "usterek" byłaby dłuuuuuga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spełnia szeregu wymagań stawianych samochodom.

 

Ale kiedy? Jak to data I rej.powiedzmy 1964 to lista nie będzie tak długa ;)

 

takiego rodzaju już dawno nie ma

 

Ale kiedyś był, a zapisy w DR zachowuja wazność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako specjalny, to jaką funkcje miałby wykonywać? Może - zwalczać, eliminować fizycznie piratów drogowych? :D

:evil::evil::piwo

 

Wpisać pojazd do rejestru zabytków. Rzeczoznawca wykona ekspertyzę. Następnie diagnosta badanie techniczne i określi warunki użytkowania takiego pojazdu. No i oczywiście określi również rodzaj możliwej do użycia amunicji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście określi również rodzaj możliwej do użycia amunicji

może taką :?:http://pl.wikipedia.org/wiki/Nab%C3%B3j_12,7_x_99_mm_NATO1

 

 

Rifle_cartridge_comparison.jpg

 

Nabój 12,7 x 99 mm NATO pierwszy od lewej

 

 

Aktualny rekord to trafienie z 2430 metrów w czasie walk z talibami w Afganistanie w 2002 roku. Karabin McMillan kal. 12,7 mm,

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=41497

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolegą mieszkającym na stałe w Niemczech. Wspominał że tam takie stare wozy mogą się poruszać i nawet wyposażone w broń tylko ona sama ma zdemontowane elementy do jej uaktywnienia (np. zamek armaty) lub zaplombowane nawet dodatkowo lufy z oznakowaniem uniemożliwiającym ich użycie. Taki BRDM dla mnie jest opancerzoną ciężarówką.... Znam ich konstrukcję bo pochodzę z wojskowej rodzinny :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ich konstrukcję bo pochodzę z wojskowej rodzinny

 

No dokładnie. Ja też mama zamiar kupić używanego pancernika i zamierzam się nim poruszać po kanałach mazurskich, tudzież po Bałtyku z kumplami. Dla mnie to zwykła łódka. Znam się na tym bo pochodzę z marynarskiej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie można zarejestrować tego jako specjany; bez podziału; inny.

 

Nie spełnia szeregu wymagań stawianych samochodom. Lista "usterek" byłaby dłuuuuuga...

A możesz przytoczyć choć 2 przykłady i podstawę prawną :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz przytoczyć choć 2 przykłady i podstawę prawną :x

 

nalepka będzie niewidoczna po opuszczeniu pokrywy szyby

Art. 60. 1. Zabrania się:

 

2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;

 

brak wyść bezpieczeństwa

4. Wnętrze kabiny kierowcy oraz pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób powinno odpowiadać następującym warunkom:

 

6) powinno być wyposażone w wyjścia w postaci drzwi lub okien, co najmniej po jednym na każdą stronę pojazdu, umożliwiające w razie konieczności wyjście na zewnątrz;

 

szukajcie, a znajdziecie ... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 przykład trudno się nie zgodzić bo jest w prawie o ruchu drogowym

Ale na drugi bym dyskutował.

§ 1. 1. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:

1) (1) pojazdu specjalnego...........

Tutaj znów potrzeba prawnika bo po tym cytacie następuje słowo "lub", a nie "i".

Ja nie jestem pewien czy "32" dotyczy pojazdów specjanych :razz:

A propos prosiłe o poadnie także DZU.

 

[ Dodano: 28-08-2010, 13:41 ]

I na koniec zadam pytanie - ile osi wpisać BRDM-owi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario64 ale z całym szacynkiem, dla mnie tam nie jest napisane:

pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych - Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

tylko jest napisane :

pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

Napisałem powyżej, że potrzeba prawnika :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś namotałeś bo napisałeś dwa razy to samo,fakt używany do celów specjalnych może być wzięty od cywila.A może założyć Prywatne Siły Zbrojne(legalne) nikt chyba tego jeszcze nie próbował. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.