Skocz do zawartości

Niezgodność zapisu w DR ze stanem faktycznym. Pozycja P3.


luket

Rekomendowane odpowiedzi

Daj zaswiadczenie z P i wpisz w uwagach błędnie wpisany rodzaj paliwa i do WK niech poprawią a pózniej pieczątka

 

Ta opcja jest porawna tylko w przypadku gdy jest błąd w DR :) . Równie dobrze to klient mógł zmnienić silnik z benzynowego na diesla a wówczas trzeba dokonać zmian konstrukcyjnych :( . Warto jeszcze sprawdzić jaki rodzaj paliwa jest wpisany w DR a nie sugerować sie tylko dopiskiem w oznaczeniu modelu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel ale w tym przypadku luket miał faktycznie 1,9D a w DR 1,9B ,więc to na pierwszy rzut oka wygląda na pomyłkę WK

Widziałeś Ibizę 1,9 w benzynie bo ja nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja jest porawna tylko w przypadku gdy jest błąd w DR

Czy aby napewno

Przedmiot i zakres badania Wykaz czynności kontrolnych oraz metody oceny stanu technicznego pojazdu, przedmiotów jego wyposażenia i części Kryteria uznania stanu technicznego pojazdu, przedmiotów jego wyposażenia i części za niezgodny z warunkami technicznymi

1 2 3

1. IDENTYFIKACJA POJAZDU

1.1.

Sprawdzenie cech identyfikacyjnych i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie Oględziny organoleptyczne: porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań. 1. Brak zgodności zapisów numeru identyfikacyjnego (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia-ramy) oraz numeru rejestracyjnego ze stanem faktycznym.

2. Brak numeru identyfikacyjnego (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia-ramy) lub numer nieczytelny.

3. Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.4. Brak tabliczki znamionowej albo jest nieczytelna lub dane na niej zawarte są niezgodne ze stanem faktycznym

A że robimy jak w postach powyżej to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś Ibizę 1,9 w benzynie bo ja nie

 

Faktycznie w Ibizie nie ma silnika 1,9 benzynowego :cry:

 

3. Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu

 

Pod warunkiem, że to są omyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgadza się moc i pojemność w ccm to daję P, zaświadczenie i po powrocie klienta z poprawionym DR podbijam. Jeśli nie zgadzają się powyższe dane również to albo N albo zmiany konstr.

 

Oczywiście nie do końca to zgodne z przepisami... ale tak się ogólnie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie do końca to zgodne z przepisami... ale tak się ogólnie robi

Opowiem wam mój przypadek. Na badaniu stwierdziłem niezgodność danych na tabliczce z danymi w DR. Konkretnie DMC była zawyżona w DR o ok. 300kg. Wysłałem klienta z zaświadczeniem do WK. Oczywiście wynik P i w uwagach opisane o co chodzi. Pani z Wydziału klienta odesłała bo ona nie będzie zmieniać dowodu skoro wynik badania jest pozytywny. W rozmowie telefonicznej ze mną stwierdziła, że skoro na zaświadczeniu jest wynik pozytywny to ona nie ma podstaw do wymiany dowodu rejestracyjnego a kreślić w DR nie wolno. I że to mój problem skoro dałem P a była niezgodność danych w DR ze stanem faktycznym. Więc nie zawsze nagięcie z naszej strony przepisów aby ułatwiać życie klientowi nie przysporzy nam kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z Wydziału klienta odesłała bo ona nie będzie zmieniać dowodu skoro wynik badania jest pozytywny.

 

A gdyby był negatywny to też by nie wymieniła DR bo nie mogła by wpisać terminu wazności BT bo termin prawdopodobnie już upłynął :-x .

Krąg sie zamyka, i tak źle i tak niedobrze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na takiego kwiatka (we wtorek takiego miałem)

rok produkcji 2003

data pierwszej rej. 1999-08-09 :shock:

klient sam udał się do WK i poprawili mu datę od ręki, i jak by jeszcze było mało pochwalił się że został przeproszony przez urzędniczkę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak by jeszcze było mało pochwalił się że został przeproszony przez urzędniczkę
a MOJEGO KLIENTA OPIEPSZYLI ŻE MA NA DRUGI RAZ SPRAWDZAĆ CO ODBIERA I SKASOWALI GO 30ZŁ ZA POPRAWIENIE P.3 Z P na D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek i dałem N i wysłałem klienta do WK po poprawkę , jak wrócił to wiercił mi dziurę w brzuchu bo pani w WK powiedziała że mogłem mu nie dawać N a on tylko czas stracił , bądź tu mądry i wybierz jaki ta pani będzie dziś miała kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.