Skocz do zawartości
Norbert Jezierski

Cykl POLAK POTRAFI ...

Rekomendowane odpowiedzi

Norbert Jezierski

Rozpoczynam niniejszym cykl "Jaki to obrotny naród z tych Polaków" - i zbieramy to wszystko w jednym miejscu:

http://biznes.onet.pl/autostrada-na-piasku,18496,3573696,1,prasa-detal

Autostrada na piasku

27 sierpnia 2010

1f4b74bac86f1a60cb31b2638c8f0fff,46,1.jpg

Skandal na budowie autostrady A1. W dzień drogowcy utwardzali drogę kruszywem, nocą zastępowali je tanią ziemią. Zyski złodziei szły w miliony. Wczoraj na budowę wkroczyło CBŚ - ustaliła "Gazeta Wyborcza".

Autostrada A1 ma połączyć Gdańsk z Gorzyczkami na południu kraju. Większość odcinków ma być gotowa jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012. Wykopany dolomit za kilka dni miał ponownie trafić na budowę autostrady, a potem znowu być wydobyty. Za każdym razem zajmująca się tym firma przedstawiała dokumenty zakupu nowego ładunku kruszywa.

Tona dolomitu kosztuje 200-300 zł, a jedna ciężarówka zabiera aż 30 ton kruszywa. Zdaniem prokuratury, tylko w ciągu jednej nocy z budowy wyjeżdżało nawet kilkadziesiąt samochodów wyładowanych dolomitem. Śledczy podejrzewają, że trwało to kilka miesięcy. Więcej o tym dziś w "Gazecie Wyborczej".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539

Autostrady pewnie nie będzie do 2012r a firma budująca pójdzie z torbami.

Ale czy na pewno tak będzie ? Przecięż to POLSKA :-o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
S.K.P-POZNAŃ

Nie mogłem się oprzeć :razz:

Polak pokochał e-donos - na firmę lub sąsiada

Ile takich donosów jest zasadnych? W Poznaniu na 101 kontroli ponad połowa potwierdziła informacje od obywateli. UKS w Gdańsku w latach 2007 – 2009 odzyskał dzięki takim informacjom 17 mln zł podatków.

Najczęściej "życzliwi" informują o przekrętach podatkowych sąsiadów, byłych małżonków i pracodawców lub konkurencyjnych firm. Listy piszą też księgowe i wspólnicy, a nawet prawnicy skarżący się na szkodliwe dla innych działania konkretnych firm.

Skarbówka staje się też ostatnią deską ratunku w sprawach niewypłaconego wynagrodzenia czy zakończonego przed czasem najmu.

– Takie zgłoszenia, składane przez osoby prowadzące działalność gospodarczą i uczciwie płacące podatki, traktujemy niemalże jak wniosek o ochronę przed nieuczciwą konkurencją. Dla nas to sygnał do natychmiastowego działania – mówi inspektor Andrzej Bartyska, rzecznik UKS w Gdańsku.

– Cenne są informacje podpisane, bo z reguły zawierają konkrety – zauważa Bogusław Jóźwik z UKS w Szczecinie.

"Kto mieczem wojuje od miecza ginie" :(

K.........a gorzej jak za komuny.... :shock:

http://www.tvn24.pl/-1,1671000,0,1,polak-pokochal-e_donos-_-nanbspfirme-lub-sasiada,wiadomosc.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
abcs

Jak się czyta o tej autostradzie to nóż się w kieszeni otwiera. Kolega SKP Poznań napisał o e-donosach. Czy e- czy bez e to donosami się brzydzę ale na tych od autostrady to bym doniósł gdybym o tym wiedział. To jest sk........stwo. Zarabiają ciężkie pieniądze legalnie i jeszcze kradną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj
donosami się brzydzę

Donos donosowi nie równy. Ciężko ustalić granicę... doniósł byś na sąsiada, że po pijaku wsiada do auta i jedzie? Kiedyś pewnie bym olał, dzisiaj pierwszy złapie telefon, bo co będzie jak potrąci moją córkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
Autostrady pewnie nie będzie do 2012r a firma budująca pójdzie z torbami.

Lepiej by było aby została zobligowania do wybudowania 100km autostrady z własnych pieniędzy zgodnie z najwyższymi standardami i obserwatorami na karku od zielonych poprzez US, UC, ABW, CBA, FBI, KGB.... a następnie osoby odpowiedzialne rozstrzelać :shoot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
S.K.P-POZNAŃ
Donos donosowi nie równy.

donos -"bo on sobie kupił"-,i za co???? ,a powiadomienie o popełnieniu przestępstwa to dwa różne tematy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kowal

No niestety ale za życia już nie jestem w stanie zostać milionerem -ludzie nie żyją tyle lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
No niestety ale za życia już nie jestem w stanie zostać milionerem

No to po śmierci ??? a tyle się mówiło o martwych duszach ,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Regan55
No niestety ale za życia już nie jestem w stanie zostać milionerem

Nie bądz pesymistą...Podobno i cuda się zdarzają..... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag
Jeśli posiadane 5 000 zł ulokujesz na rachunku z oprocentowaniem 5,5% oraz kapitalizacją miesięczną i będziesz co miesiąc wpłacać 100 zł, to po 78 latach zostaniesz milionerem posiadając kwotę 1 000 922,11 zł.

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jackow
ale za życia już nie jestem w stanie zostać milionerem

A ja już byłem milionerem :-D

Przed denominacją :evil:

Ostatnio w dokumentach znalazłem 50 tysięcy złotych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Regan55
znalazłem 50 tysięcy złotych

Szczęsliwy czlowiek.. .Tyle kasy.... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
Ostatnio w dokumentach znalazłem 50 tysięcy złotych
Szczęsliwy czlowiek.. .Tyle kasy....

Albo nieszczęśliwy, niech lepiej powie przed kim je schował ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Regan55
niech lepiej powie przed kim je schował ???

Ty tego nie wiesz....Przeciez to wiadomo-przed"osobistą"główną księgową... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jackow
"osobistą"główną księgową... :D

Jeszcze nie mam "osobistej głównej księgowej" :-D A z tych 50 tyś dumnie spogląda Stanisław Staszic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539

Poprzedni ustrój trochę pamiętam, ale takiego wynalzku jeszcze nie widziałem. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JACEK GUZ

Trochę to nieestetyczne ale chyba działa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Janusz1971

Na pewno miało to jakąś obudowę ,chyba że to jest produkt typy "zrób to sam" z tego co pod ręką :) w każdym razie szacun dla konstruktora :):piwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag

a gdzie recykling ...

stal ...

alu ...

miedź ...

ołów ...

szkło, gumy, plastyki ... :?::?::?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi