Skocz do zawartości

Auto sprowadzone z Anglii


mmiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jest auto z kierownicą normalnie po lewej stronie ,ale sprowadzone z Anglii.Ponoć było pierwszy raz rejestrowane w Niemczech. Gość kupił je w Niemczech i wyjechał do Anglii.Teraz chciałby zrobić badanie przed I-szą rejestracją u nas w kraju.[po prostu wrócił do kraju]. Co do papierów to tylko ma angielskie, nic nie ma z Niemiec. Acha , co do przeróbki to zaglądałem pod maskę i pod spód auta i nic podejrzanego nie widziałem. Mało tego, Gość się zarzeka i przysięga że nic nie było kombinowane. Co Wy koledzy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek. Klient nawet miał papiery z serwisu, że te auto wyszło z fabryki z kierownicą po lewej stronie. Lecisz jak z "normalnym" autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek. Klient nawet miał papiery z serwisu, że te auto wyszło z fabryki z kierownicą po lewej stronie. Lecisz jak z "normalnym" autem...
WARTO ŻEBY TWÓJ KLIENT TEŻ TAKI POSIADAŁ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość się zarzeka i przysięga że nic nie było kombinowane. C

 

Spróbuj po numerze Vin gdzie miał kierownicę faktycznie ,,,spałbyś spokojnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.WARTO ŻEBY TWÓJ KLIENT TEŻ TAKI POSIADAŁ.

 

dobry pomysł. Pogadam z gościem jak wróci do mnie na Stacje

 

[ Dodano: 27-08-2010, 11:39 ]

Gość się zarzeka i przysięga że nic nie było kombinowane. C

 

Spróbuj po numerze Vin gdzie miał kierownicę faktycznie ,,,spałbyś spokojnie ,,,

 

Ok , zrobie tak.

 

[ Dodano: 27-08-2010, 11:40 ]

Dzięki Panowie . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pracowałem w Anglii przez 3 lata i wiem że angole z kaprysem kupowali auta z kierownicą po lewej stronie bo np często jeździli po europie i chcieli jeździć jak krajowcy , często można było takie auta kupić , to nie jest u nich karane . Przegląd tak jak normalny z ue takie przypadki się w życiu zdarzają , nie wietrzył bym w tym podstępu o ile wszystko jest technicznie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD ART. 81.4.3 mówi o pojeździe przystosowanym do ruchu lewostronnego a nie o pojeździe z Anglii,

z motocyklami z Anglii nie ma problemów -

poza wymianą lampy

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mmiodzio powiedz klientowi żeby przywiózł tobie papier od producenta.Tam bedzie napisane że pojazd jest przystosowany do ruchu........ itp.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pojazdów z Uk w moim przypadku i to z polecenia jednostki nadzorującej stacje zostało nam powiedziane ze pojazdy takowe możemy dopuścić do ruch po jednym względem, jeżeli otrzymamy papier od producenta lub przedstawiciela ze pojazd jest przystosowany do przeróbki czyli zmiany układu kierowniczego. Oczywiście także wymaga tego WK rejestrując pojazd. Jak na razie po wejsciu tego zakazu lub informacji zrobiliśmy ok 5 pojazdów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednostki nadzorującej stacje zostało nam powiedziane ze pojazdy takowe możemy dopuścić do ruch po jednym względem, jeżeli otrzymamy papier od producenta lub przedstawiciela ze pojazd jest przystosowany do przeróbki czyli zmiany układu kierowniczego

Na podstawie którego paragrafu mam żądać od klienta takowego "kwitu" (może się określili) i co mam zrobić jak klient powie że mi go nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pojazdów z Uk w moim przypadku i to z polecenia jednostki nadzorującej stacje zostało nam powiedziane ze pojazdy takowe możemy dopuścić do ruch po jednym względem, jeżeli otrzymamy papier od producenta lub przedstawiciela ze pojazd jest przystosowany do przeróbki czyli zmiany układu kierowniczego.

 

Nie jest to poparte żadną podstawą prawną i klient może odwołać się od takiej decyzji WK. Znam taki przypadek i teraz ten WK rejestruje wszystkie angliki jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej sie z toba zgadzam ale co ja mam innego zrobić :(

Tez szukałem jakies interpretacji i nic. Z tego co wiem TDT było W WK i coś im tam nagadali. Sczegółow nie znam dostalismy takie tylko plecenie i :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób badanie okresowe jak jest wszystko OK a gość niech złoży wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji na dziennik podawczy w WK i nich czeka na decyzję administracyjną ciekawy jestem jaką podejmie WK i jak ją uzasadni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie zalecenia wydał wk. w Krakowie

Nie tylko w Krakowie, u nas też przyszło pismo nakazujące żamieszczanie adnotacji w zaświadczeniu o piśmie od producenta.Dołączone było pismo z MI,podparli się art.66 PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość niech złoży wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji na dziennik podawczy

 

Całkiem dobra propozycja. Klient przynajmniej uniknie konfrontacji z pracownikiem WK a pracownik WK nie bedziemiał okazji powiedziec klientowi nie bo nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.