Skocz do zawartości

Precedens w Urzędzie Celnym!


Adrian Malinowski

Rekomendowane odpowiedzi

blakop, wiesz mamy jak widać rożne 'pokłady' empatii.

Ja np. widzę różnicę, i to znaczącą, między kimś kto ukradł bułkę bo jest głodny, a kimś kto ukradł paliwo żeby je sprzedać i na tym zarobić.

Co do złodziejskiego systemu fiskalnego to możesz podać konkretny przykład?

Bo ja ci powiem, że gdyby w każdym innym cywilizowanym kraju UE, ktoś próbował wywinąć taki numer z autem specjalnym, czy ciężarowym to tamtejszy organ skarbowy puściłby go z torbami :)

Jeśli masz wątpliwości to znajdź mi zarejestrowanego w Niemczech, na tamtejszego obywatela, Astona DB-9, Merca S-class etc jako samochód specjalny pomoc drogowa :)

Niestety mentalność części Polaków jest dokładnie taka jaką przedstawia twoja osoba cyt:

 

chce wyrwać coś dla siebie 8)

 

Dlatego też miną wieki zanim u nas będzie tak jak w np. w Skandynawii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    6

  • Norbert Jezierski

    5

  • Jacdiag

    4

  • darkdog

    4

Broń nas Panie Boże przed taka mentalnością jak Skandynawia... :razz:

znaczy się - boisz się mandatów w wysokości x% twoich dochodów

 

bo ja jestem całkowicie za takim karaniem ... :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja jestem całkowicie za takim karaniem ... :ok

 

Możesz przybliżyć?

 

np masz 100 000 zł dochodu rocznego

a mandat to np 3 % z tego, czyli 3 000 zł za przekroczenie Vmax o 10 km/h

 

a z najniższej krajowej (1500 brutto) zapłaci te same 3 % w wysokości 540 zł

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie znam się na zabytkach ale podziwiam urzędnika Urzędu Celnego który podważa opinię uprawnionego rzeczoznawcy samochodowego z listy MI i do tego popartą Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. I niby jak to podważy swoją opinią celną? Kto jak kto ale to chyba konserwator i rzeczoznawca są od ustalania czy pojazd jest zabytkiem czy nie. Skoro napisali, że jest to jakim cudem sprawa się 2 lata ciągnie?

A odszkodowanie za utracone zdrowie i czas to pewnie w Ameryce dadzą ale nie w Polsce. Jednak w Polsce dadzą odszkodowanie za opieszałość urzędnika do 12 krotności pensji. Chyba trudno będzie mówić, że nie było opieszałości po 2 latach.

No a jak pojazd miał iść na wożenie zarobkowe na podstawie licencji na transport drogowy to już możemy myśleć o utraconych korzyściach majątkowych bo np. były podpisane umowy wstępne o współpracy i tu można wyliczyć konkretne kwoty.

 

Pewnie te noty celne to to samo co nasze pisma Ministerialne jakże odmienne (TNBT przyczepka albo identyfikacja na tablicach czasowych) :x:x:x

 

A autko jak widać cacuszko powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

urząd celny ma swoje wytyczne co jest zabytkiem a co nie, definicja pojazdu zabytkowego i pokrewnych jest owszem w ustawie o ubezpieczenaich obowiązkowych- czyli tyczy sie ubezpieczeń a nie cła i tem podobnch opłąt, odniesienia do definicji są owszem w ustawie PoRD ale na tej podstawie mozna wyłacznie podjąc decyzje o nadaniu zółtych tablic NIC POZATYM

 

Prywatnie tez mnie boli ze Konserwator sobie a celnik sobie ale takie nieprecyzyjne mamy prawo :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

w jakim państwie żyjemy

 

Celnicy będą kolejną służbą, która będzie mogła samodzielnie wystawiać mandaty sprawcom niektórych wykroczeń drogowych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 

 

 

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Teraz-rowniez-oni-moga-wystawic-mandat-drogowy,wid,14979418,wiadomosc.html?ticaid=1f4d2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policyjnym, służb inwigilujących obywateli jest coraz to więcej.

 

To policz ile takich służb jest w kolebce demokracji, Stanach Zjednoczonych, a potem narzekaj... Poz tym ja przeczytałem o mandatach za wykroczenia a nie o inwigilacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
inne o celnikach

 

Będzie kara za zdjęcie z ruletką? Pan Marcin po przesłuchaniu

Decyzja, czy pan Marcin będzie musiał zapłacić mandat za opublikowanie zdjęcia z ruletką zapadnie za kilkanaście dni. Mężczyzna zapowiada, że nie złoży broni i jeśli będzie trzeba, pójdzie do sądu.

Mieszkaniec woj. łódzkiego opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie, na którym stoi przy ruletce. Ta fotografia może go kosztować, nawet 3300 złotych.

 

O tej sprawie dowiedzieliśmy się z Czerwonego Telefonu Radia ZET.

 

Kilka tygodni temu przedstawiciele Izby Celnej odwiedzili słuchacza Radia ZET w domu i poinformowali, że łamie ustawę hazardową i promuje hazard. Nasz słuchacz był kompletnie zaskoczony. Zdjęcie, które opublikował na Facebooku, zrobił podczas imprezy integracyjnej. - Powiedziałem celnikowi „Panie kochany, ale to jest tylko zdjęcie. Przy tej ruletce nawet kulki w ręku nie miałem” – opowiada w rozmowie z Radiem ZET słuchacz.

 

Dodajmy, że słuchacz Radia ZET jest osobą niedowidzącą.

 

Mężczyzna nigdy nie był w kasynie i nie grał w ruletkę. Pod zdjęciem, które wstawił w internecie nie było wpisu zachęcającego do hazardu. Na początku myślał, że wizyta celników to żart.

W poniedziałek pan Marcin był przesłuchiwany w Izbie Celnej. Za kilkanaście dni zapadnie decyzja, czy będzie musiał zapłacić mandat, czy sprawa zostanie umorzona. Pan Marcin zapowiada, że nie złoży broni i jeśli będzie trzeba, pójdzie do sądu.

 

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Bedzie-kara-za-zdjecie-z-ruletka-Decyzja-za-kilkanascie-dni

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

.....Według naszej administracji celnej o przeznaczeniu pojazdu decyduje producent. Błędem organów celnych jest to, że w żadnym postępowa- niu nie podjęto nawet próby ustalenia stanu faktycznego na dzień sprowadzenia auta. Nie powołano biegłego.....

 

Wyrok NSA

Data orzeczenia 2016-01-14

 

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/5F6699C59A'>http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/5F6699C59A

 

W tym dokumencie uprawniony diagnosta potwierdził zamontowanie w samochodzie tylnej klapy, na niej 3 zagłówków fabrycznych oraz fabrycznych pasów bezpieczeństwa. Skoro w ciągu miesiąca od daty powstania obowiązku podatkowego w samochodzie zostały zamontowane dodatkowe miejsca siedzące w liczbie 3 sztuk, to taka możliwość wynikała z budowy pojazdu. Trafnie zatem Sąd przyjął za organami, że zmiany dokonywane w sprowadzonym pojeździe (montaż albo demontaż jego danych elementów), nie wpływały na konstrukcję samochodu i nie wykluczyły nadrzędnej jego funkcji, jaką był przewóz osób.....

 

.....Z punktu widzenia przepisów upa istotne jest dokonanie prawidłowej klasyfikacji towaru do odpowiedniego kodu CN i bez znaczenia jest okoliczność, że w dowodzie rejestracyjnym pojazd jest wymieniony, jako ciężarowy. Nie ma również uzasadnienia kierowanie się świadectwem homologacji przy klasyfikacji pojazdu jako wyrobu akcyzowego, ponieważ jest ono urzędowym potwierdzeniem tego, że dany typ pojazdu z punktu widzenia bezpieczeństwa może uczestniczyć w ruchu drogowym. Świadectwo takie jest wydawane na dany typ pojazdu, który przeszedł pozytywnie procedurę homologacyjną, obejmującą sprawdzenie, czy dany typ pojazdu, jego wyposażenie lub części odpowiadają warunkom określonym w stosownych przepisach, w tym stanowiących załącznik do Porozumienia dotyczącego przyjęcia jednolitych warunków homologacji i wzajemnego uznawania homologacji wyposażenia i części pojazdów samochodowych, sporządzonego w Genewie 20 marca 1958 r. (Dz.U. z 2001 r. Nr 104, poz. 1135, 1136). Warunki i tryb wydawania lub cofania homologacji określa rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 30 grudnia 2003 r. w sprawie homologacji pojazdów (Dz.U. z 2004 r. Nr 5, poz. 30), wydane na podstawie art. 68 ust. 13 Prd. Homologacja pojazdu stanowi jedynie sprawdzenie, czy dany typ pojazdu odpowiada określonym wymaganiom, istotnym z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. W pewnym uproszczeniu można stwierdzić, że brak homologacji ciężarowej i wskazanie przez producenta, że pojazd został wyprodukowany jako osobowy, eliminuje możliwość zakwalifikowania go, jako zasadniczo przeznaczonego do przewozu towarów, natomiast posiadanie homologacji ciężarowej niczego nie przesądza, otwierając proces klasyfikacji pojazdu. Homologacja jest więc potwierdzeniem pewnych cech i właściwości pojazdu, nie może zaś tych cech i właściwości kreować (por. wyrok NSA z 26 października 2011 r., sygn. akt I GSK 25/11, ten wyrok i dalej powoływane orzeczenia NSA dostępne pod adresem internetowym ...

....

http://orzeczenia.nsa.gov.pl).

 

:?

Może ktoś to przetłumaczyć?? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś to przetłumaczyć??

Dla nich nosi cechy auta osobowego i koniec . Na forum był gdzieś dokument z ich kryteriami . Takich spraw jest dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do VAT-u.

no chyba nie bardzo :?

W tym dokumencie uprawniony diagnosta potwierdził zamontowanie w samochodzie tylnej klapy, na niej 3 zagłówków fabrycznych oraz fabrycznych pasów bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś to przetłumaczyć??

Dla nich nosi cechy auta osobowego i koniec . Na forum był gdzieś dokument z ich kryteriami . Takich spraw jest dużo .

 

Dokładnie jest tak jak piszesz. W załączniku wspomniany dokument

cło.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.